EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sharon Stewart: Adama i Telos: Bëhuni i patrembur

Shko poshtë

Sharon Stewart: Adama i Telos: Bëhuni i patrembur Empty Sharon Stewart: Adama i Telos: Bëhuni i patrembur

Mesazh  Gjithesia Love 21.11.20 19:40

Burimi: https://sharonandivo.weebly.com/blog/adama-of-telos-becoming-fearless

Adama i Telos: Bëhuni i patrembur
18/11/2020

Ju do të bëheni të patrembur kur të kuptoni se ju jeni krijuesi i realitetin tuaj dhe kur të merrni kontrollin e tij.

Sharon: Përshëndetje Adama, a mund të na e shpjegosh këtë të lutem?
Adama: Përshëndetje Sharon. Po mundem. Kjo është e vërteta.Arsyeja pse i trembeni realitetit tuaj, ose aspekteve të jetës suaj është sepse ju nuk i kontrolloni ato.Arsyeja pse nuk i kontrolloni ato është sepse nuk keni indetifikuar akoma fuqitë e juaja.Ju ende viktimizoheni.Ju kani frikë nga e ardhmja e juaj.Ju kani frikë se çfarë do të ndodhë me ju, duke mos kuptuar se ju vetë e krijojnë atë.Ti folo për disa frikëra që ke,se forcat negative përdorin burra narcisistë, të dhunshëm për t'ju ngacmuar.Ju jeni në një loop(dicka që ka ngecur dhe përsëritet. gjithë ato herë)Ti po e përsërit këtë loop pa pushim dhe vazhdon të tërheqësh burra nga të cilët keni frikë se do t'ju rrahin ose do t'ju godasin derën.Arsyeja për këtë është sepse ti ende i lejon ata të hyjnë në jetën tënde me mendje.
Sharon: Drita po ndizet.

Adama: Kështu që po e kupton, pra.Krijo një vizion të jetës suaj ashtu si ti e dëshiron.Parashiko humbje peshe dhe shëndet më të mirë, parashiko një rritje të prosperitetit, tani parashikon një rënie të njerëzve toksikë përreth jush.Ti je kaq e sigurt për kaq shumë gjëra, saqë ti absolutisht "e di" se ato do të ndodhin.Tani duhet të dish absolutisht për gjëra që NUK do të ndodhin, kështu që parashikoni një jetë pa to.Nuk ka më karma për askënd; ajo që po ju ndodh në planetin e jashtëm është frika juaj po i mban gjallë forcat negative.Kur të humbni frikën tuaj do të humbni dhe ngacmimet nga forcat negative.Ti flet për Matricën dhe si i dërgon Smithët që t'ju mundojnë.Tani bëhu një Neo dhe lufto me Smiths.
Sharon: Haha
Adama: Neo luftoi me Smith-et e tij dhe eliminoi secilin prej tyre që u dërguan ta torturonin kur ai u kthye në Matricë.Ai u bë më i fortë dhe më i vetëdijshëm sa më shumë që hynit në historinë e historisë.Orpheus u përpoq t'i tregonte se kush ishte ai, por ai duhej, ashtu si të gjithë, të mësojë ta kuptojë vetë.Bëhuni një Neo dhe krijoni kronologjitë tuaja.Harrojeni Matricën.Nuk mund t'ju dëmtojë nëse nuk e lejoni.Le të themi vetëm që çdo herë që Neo lidhej me Matricën, është për shkak se ai kishte një tjetër mendim negativ që po krijonte në një realitet.Pastaj ai duhej të shkonte dhe të luftonte me Smiths, të cilët përfaqësonin realitetin negativ që ai krijoi.

Sharon: Çfarë do të thuash që nuk ka më karma për askënd?
Adama: Negativiteti juaj kolektiv është shndërruar në neutralitet.Po, njerëzit e tokës janë gati të ngjiten.(ascend)
Sharon: Unë shoh shumë njerëz që ende sillen në mënyra të gatshme për mosngritje.
Adama: Unë thashë që njerëzit e tokës janë gati të ngjiten. Unë nuk thashë që ata do të ngjiten.Njerëzit do të ngjiten kur të mësojnë të ndalojnë së qeni negativë.Kur ata ndalojnë së krijuari iluzione.Pavetëdija juaj kolektive është shndërruar në një gjendje neutrale.Tokësorët nuk mbajnë bagazhet që kanë për vite.
Sharon: Kjo është shumë mirë.Pra, kjo ka të bëjë me trajnimin e mendjeve tona tani.
Adama: Po, Sharon.Ke vërejtur ditën tjetër që manifestimi ndodh shumë më shpejt se kurrë më parë.
Sharon: Po
Adama: Ke menduar për një fqinj që ka bërë diçka që ju bezdis dhe ai u shfaq natën tjetër.Ti pate një bisedë me të dhe i tregove se si ndiheni dhe ai duket ndryshe tani, kështu që Neo luftoi me këtë Smith.Nuk ke shumë frikë prej tij.Por çështja është, që ti mendove për të dhe ai erdhi të nesërmen.Sikur të mos e kishe menduar me frikë, ai nuk do të ishte shfaqur.Kjo është pika ime.Keni kaq shumë kontroll mbi atë që tërheq dhe nuk e kuptoni.Kjo është ajo që njerëzit po mësojnë tani.Jo më aq shumë pastrim për karmën e vjetër.Ata po mësojnë si të përdorin dhuratat e tyre hyjnore.Dhe rregulli i parë është që ju të krijoni realitetin tuaj, prandaj mendoni për gjëra të këndshme që dëshironi të keni në jetën tuaj.Të dëgjoj.Dëshiron Ivo-n. Po, ai është një gjë e bukur, apo jo?Haha
Sharon: Po

Adama: Mbaje fokusin tënd pozitiv.Gjithmonë.Mos mendoni se si ju ngacmon matrica apo do e bëjë.Mos mendo për anëtarët e familjes me të cilët nuk doni më të merreni ose do të shfaqen.Mos kini frikë nga gjërat që cilat nuk doni të merreni, përndryshe ato do të ndodhin dhe ju do të duhet të merreni me to.Mbani fokusin tuaj absolutisht, plotësisht dhe plotësisht në atë që dëshironi, jo në atë që nuk dëshironi.Dhe nuk mund ta theksoj atë pikë sa duhet.Mos argëto mendime për ato që nuk dëshiron sepse do të duhet të merresh me to.A e kuptuat këtë?Mos mendoni për gjëra nga të cilat keni frikë ose nuk doni të ndodhin, sepse do t'i krijoni ato.Mendo vetëm për ato që dëshiron. Edhe nëse duhet të mendosh për Ivo gjatë gjithë ditës, atëherë kjo është ajo që duhet të bësh.
Sharon: Dakortë.
Adama: Sa herë që të gaboni , do ta dini sepse gjërat që nuk ju pëlqejnë do të fillojnë të ndodhin.Do ta dini se keni menduar diçka që nuk dëshironi sepse do të jetë atje, për t'ju munduar.Tani po shihni që keni periudha më të gjata të këndshme kur mund të vazhdoni punën tuaj dhe të kujdeseni për veten tuaj, dhe kjo sepse mendja juaj është më pozitive.Mos u përqendro në atë që nuk dëshironi.Thjesht mos.Nëse nuk keni qenë në gjendje ta bëni më parë, bëjeni tani: bëhuni një mendimtar pozitiv.Dëshironi më të mirën vetëm për veten dhe të tjerët. Merrni përgjegjësi të plotë për çdo mendim që mendoni.Merrni përgjegjësi për çdo mendim tuaj sepse të gjithë kanë rëndësi. Secili prej tyre.Mendja juaj është shoku juaj më i mirë ose armiku juaj më i keq, kjo varet nga mënyra se si e përdorni atë.Fokusi është gjithçka, prandaj përqendrohuni vetëm tek e mira dhe ajo që dëshironi për veten dhe të tjerët.
Sharon: Faleminderit Adama.
Adama: Je mirëpritur Sharon.Të uroj më të mirë.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi