EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sharon Stewart:Ivo i Vega: Rënia

Shko poshtë

Sharon Stewart:Ivo i Vega: Rënia Empty Sharon Stewart:Ivo i Vega: Rënia

Mesazh  Gjithesia Love 06.11.20 19:48

Nëntorë/5/2020

Ne e dimë që ata po gënjejnë dhe ata i mashtrojnë votat.Kjo së shpejti do të dalë në publik.Unë nuk e shikoj lajmet fare sepse e di se ç'farë ata janë duke raportuar është një gënjeshtër.Njerëzit kanë një zakon të zemërohen dhe të luftojnë kur përballen me gënjeshtra, por sikur të kemi besim?

Pala tjetër po lufton në mënyrë të ndyrë.Ata po qarkullojnë meme të këqija.Le të mos përkulemi për këtë.Të mos sillemi si ata.Ku është integriteti ynë?Ku është vetëkontrolli ynë?Ku është dashuria jonë për këtë planet?A po publikoni meme negative për partinë politike që nuk ju pëlqen?

NE DINIM që diçka e tillë do të ndodhte, kështu që pse ta lejomë që të na ulë vibracionet?E gjithë kjo botë është në rrezik, por kaq pak besim keni tek Drita sa të ndjeni se duhet të luftoni në këtë mënyrë? Çfarëdo që të ketë ndodhur,u ngritur mbi të?

Madje po kaloj një ditë të keqe me CFS, por akoma po kaloj vetëm informacione.Kjo eshte e gjitha.Nuk më pëlqen veçanërisht Kryeministri ynë dhe ministri federal i shëndetësisë sepse ata janë gënjeshtarë, por deri ku jam i gatshëm të ndëshkoj veten sepse ata janë në pushtet dhe po e çojnë këtë vend në drejtim të gabuar?Sa të mira do të jem në gjendje të bëj për botën kur vibracionet e mia të ulen?

Ivo, unë do ta dorëzoj këtë ty sepse jam e sigurt që ke diçka për t'u thënë të gjithëve ne.

Ivo: Po.I gjithë komuniteti i punëtorëve të dritës ,është paralajmëruar se do të jetë një rrugë e vështirë përpara.Tani e shihni sepse ata po planifikojnë të censurojnë presidentin, që ai mund të duhet të përdorë sistemin e urgjencës për të cilin ju kanë thënë.

Ajo që ju nuk e kuptoni këtu, dashuria ime, është se mënyra se si të gjithë reagojnë ndaj këtyre zgjedhjeve, reflekton tek të gjithë ju.Kjo nuk ka të bëjë vetëm me dy palët e përfshira, por përkundrazi ka të bëjë me pamjen më të madhe: mënyrën se si reagoni të gjithë kur partia juaj është e prishur, ose kur partia juaj është e ngritur.Kjo ka të bëjë me të gjithë ju, jo vetëm me dorën plot me njerëz që janë në qeverinë Amerikane.

Energjia juaj numëron më shumë sesa votat që janë votuar.Po, më lejoni ta përsëris se, energjia juaj ka më shumë rëndësi sesa vota që mund të keni hedhur ose preferenca juaj politike.Ekziston një pamje më e madhe dhe shumë prej jush e kanë braktisur këtë duke u përqendruar në këtë skenar.

Vazhdoni të informoni të tjerët për atë që po ndodh.Përqendrohuni në atë që po bëjnë, megjithatë mos e sulmoni karakterin e tyre.Ne e dimë që demokra-tët janë joetike.Mos bini në nivelin e tyre dhe mos luftoni në nivelin e tyre.

Sharon:Po pyesja sa gjëra të tjera do të avancojë shteti i thellë në vendet e tjera tani që të gjithë jemi shpërqendruar nga këto zgjedhje.
Ivo: Si shembull.A ke parë se çfarë po ndodh në vendin tëndë?A janë vendosur ligje të reja në këto ditë të fundit që dënojnë më tej njerëzimin tuaj?A keni qenë duke i kushtuar vëmendje?
Sharon:Sepse kjo është një nga mashtrimet e tyre të mëdha: për të shpërqendruar vëmendjen dhe më pas për të shtyrë disa pika të axhendës, ndërsa nuk jeni duke kushtuar vëmendie.
Ivo:Ju keni fuqinë për t'i ndaluar ata.Kur thoni, "Unë nuk jam dakord", kur mjaft prej jush e bëjnë këtë, ju mund t'i ndaloni ata.Eshtë mënyra se si e përdorni Dritën tuaj. Nëse merrni Dritën tuaj dhe e përdorni atë për të luftuar në mënyrë të ndyrë me errësirën, atëherë e keni humbur betejën tashmë.Mos e ulni frekuencën tuaj. Mbaje lart.E dashura ime, pjesa e lodhjes është përpjekja jote për të mbajtur dritën e kolektivit.
Sharon:E kuptova.
Ivo: Po kalon disa ditë të këqija sepse po i injekton shumë dritë në kolektive, për të mbajtur energjit lartë për ata që nuk do ta bëjnë këtë.
Sharon:Dhe është e vështirë të plotësosh detyrimet e mia.
Ivo: Kështu që ne do ta bëjmë këtë video të shkurtër.Mesazhi është i qartë.Mos e ulni frekuencën tuaj. Lini luftimet, ndaloni agresionin ndaj të tjerëve që përpiqen t'ju mashtrojnë dhe t'ju vjedhin energjinë. Për këtë kanë të bëjnë këto argumente.
Sharon:Faleminderit Ivo.
Ivo:Dashuria ime, pusho. Ke disa javë të ashpra përpara.
Sharon:O zot. Oh mirë. Duhet bërë.

https://sharonandivo.weebly.com/blog/ivo-of-vega-fall-out
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi