EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush jan ata që na qeverisin

3 posters

Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  Gjithesia Love 06.01.20 21:21

Pikësëpari,NE NUK KEMI NEVOI TË NA DREJTOI ASKUSH SEPSE JEMI ZOT TË VETES.
Ky nje shkrim paksa ndryshe nga cfarë sjell kjo faqe.Pika e parë që duhet ta bëj të qartë "ata"që jan në kryje nuk jan njerez,jan alien,negative alien(injorant alien do thoja unë )që duan të s'farrosin njerëzimin,dhe të shkatërrojnë planetin tokë.Do thoni ju pse,nga e di ti ktë,cfarë duan ata ktu,kush je ti... kto pyetje bëjani vetes tuaj,pyeteni veten,
•kush jam unë,
•jam unë i vërtet ,
•vërtet jam ky që shaij,zihem me njerëzit,shkaterroi,
•jam unë vertet ky,që më duhet një makine për të lëvizur,më duhet një avion për të lëvizur,më duhet të ushqehem që të ndihem i ngopur,duhet të gënjej që të bëj lek,lek ?
•a ekziston vërtet leku ?!•duhet vërtet që të punoi cdo dit që të bëj lek,
•pse nuk mund të dal unë nëpër planete të tjera,
•cfare ka në planete të tjera,
•a është vertet ky planet sic syt e mi po e shohin,
•a jan vërtet kto mendimet e mija,apo dikush po më mashtron,po më bllokon që unë të shoh të vërtetën???

Ktu miqtë e mi do tju jap përgjigje këtyre pyetjeve që i kam pasur vet para 3 vjetësh, përgjigjet do jet nga perspektiva ime,do t'ju inkurajoja, ti bëni edhe ju kto pyetje, ti gjeni dhe ju përgjigjet nga vet perspektiva juaj..Sigurisht atëhere nëse dikush do më thoshte kto që do shkruaj mëndja njerëzore që kisha atëhere do thoshte,"paska ikur ky/kjo që shkruan të tilla gjëra.(sepse edhe un si ju tek explorer universe fillova të bëj kërkimet e mija )Gjeja e pare qe gjeta ktu ishin kto temat mbi sistemin e chakrave,3d eyes,alienet,konspiracione(që në fund dolën të vërteta)por askush nuk fliste për veten e tij,gjith flisnin për kto tema por jo për veten.Unë do flas për veten time,sepse gjithcka nis nga vetja.2017 pas një miljon pyetje që vërshonin mëndjen time(ato qe ju paraqitja pak më lartë)filloi rrugëtimi im,u njoha me chakrat,frekuencat/vibrimet,3d eyes,meditimin.Pasi u mirë informova për kto,bëra një kërkes, asnje njeri ktu në ktë faqe nuk ka shkruarë që ne gjith kemi dy ëngjëj që kujdesen për ne në astral,ata jan me ne qe ne castin qe ne futemi ne kte trup si bebe dhe deri sa ne e lem kte trup.Kjo esh infoja e pare qe un kerkova dhe ata mu pergjigjen,atehere me shum dashuri,me shum qetesi ata me ndihmuan te diqja rrugetimin tim,te gjeja verteten se kish jemi ne ne te vertet.Pas kontaktit me ta,erdhi pergjigjet e tjera,qe ne sjemi ky trup,ne skemi nevoij për makina sepse ne mund te levizim te teleportohemi,ku te na doi zemra ne pa nevojen e asnje teknologjije.Mesova qe syt e mij,planeti ku jetoja,nuk esh vertet ai qe dy syt percetojn,por ato jan te manipuluare nga kta aleinet negative qe sduan te na shohin sa me mir.Mesova qe mednja e njeriut nuk eshte vertet mendje por esh nje reciver po,nje reciver,ti nuk mendon ti merr mendimet e tjereve dhe kujton se jan mendimet e tua.Kam njohur kto dark alien qe donin te merrnjn maman time,kam degjuare kur kto alien kan futur ne trurin e trupit ku ndodhem mendime super negative te tipot'kjo eshte debile,kjo duhet te vdes,kto jan budalliqe- kur kerkoja te verteten time se kush isha)ata madje do te sillen edhe sikur jan shok e tu,te dashur vetem e vetem qe te te mbajn ty ne lowe densitet.Por miqte e mi ne nuk jemi kta,ne jemi DASHURI,nje infinite dashuri,(jm e sigurt qe gjith ne duam te jetojm ne harmoni me njeri tjetrin,te plotesojm deshirat tona,jetojm me dashuri dhe qetesi)por ata sduan qe ti te jetosh ne kte frekuenci,kshu ata krijuan kto gjera qe do permend me poshte

1.Leket-nje nga sistem imagjinare qe nuk ekziston sepse ndajm me njeri tjetrin gjithcka,dhe ndihmojm njeri tjetrin pa asnje lloi nevoje pee leket.

2.Teknologjin-qe eshte per te te ulur frekuencat e tua,te te shkaterroi sistemin e mendjes,planetin,kafshet.Teknologjija si antenat e telefoneve,wireles jan dizanjuare qe te ulin ty frekuencat dhe ti mos kesh mundesi te mbash mend kush je ne te vertet.

3.Luftrat-ata krijuan qytete sa me shum qe ti te jetosh sa me te ndare duke krijuare gjith ato gjuh te ndryshme (te gjitha kto gjuh perseri jan te dizanjuare me frekuenca te ulta,cdo fjale e ketyre gjuheve ul frekuencat e tua),pastaj ata filluan te stimulijne luftra ndermejt neve(pasi krijuan kto ayete kmagjinare,sepse Shqiperija,serbija,amerika etj...nuk ekzistojn jam programime te dizenjuare ne sistemin e mendjes se njeriut qe te mendoi se ne jemi te huaj me njeri tjetrin)qe ky autet eshte me i fuqishem se ai qyteti tjeter,duke shkaterruare mira cilivizime(historia qe lexoni neper lobra jan genjeshtra,sa me shum genjeshtra te krijohem aq me shum ulen frekuencat e tua dhe jeton ne nje bote imagjinare qe ata krijuan per ty sepse ti sjeton ne boten tende por jeton ne boten qe ata krijuan per ty).

4.Politika-nje tjeter programim qe te bejn ty sikur ti smund te vet qeverisesh por duhet dikush te te qeverisi ty se ti je injorant(pasi ata te shkaterruan menderisht,te keijuan kto qytet fallco,te ben te shikosh nje bot qe sesh e vertet ne fund te than qe ti smund te qeverisesh sepse je injorant)

5.Bankat-peseri nje programim qe te bejn ty si injorante se ti smund te vet ruash,menaxhosh leket e tua,(sepse gjysma e hajduteve jan vet ata dhe ti beson se dikush do vij te te vjedhi ,dhe kashu ata filluan te hyn neper shpija,krijuan kaose qe ti ne fund ti bindeshe qe duhej te hapeshin bangat sepse aty te ardhurat e tua jan te sigurta.)

6.Liderat(mbreteresha,mbret,president,kryeminister,minisrta)jan alien(raca) negative qe maskohen si njerez(sepse ata posesojn teknologji qe te maskohen si njerez),ti jeton nen qeverisjen e atyre dhe atyre sju behet fare von per ty .

7.Spitalet-pasi ata te prezantuan me gjithe teknologjit qe mund te shkaterronin ty (makina me nafte,wirlles,telefonat,televizoret,energjija me frekuenca te ulta,ndryshe sa tesla u mundua qe te na ndihmonte atehere)te than qe ti duhet te mjekohesh sepse ti ske fuqi te vete kurohesh sepse ne mund te vete kurohemi nese i heqim kto teknologjira dhe te jetojm ne nje natyre te shedeshme ne nuk smuremi kirre,ata te prezantuan ty me spitalet,qe te te bejn te mendosh qe ti je injorant dhe nuk mund te vet kurohesh.

Miqte e mi ne nuk jemi negative(raca njerezore jo ata qe hiqen sikur jan njerez,kujdes ka plot te till neper politik,spitale,kengetare,sportis)ata erdhen dhe shkaterruan gjithcka te meekullueshme qe ne kishim krijuare.Toka ka qen ne nje habitat te meekullueshme perpara se ata te vinin dhe shkaterronin gjithcka .Toka esh si ne,ajo degjon,flet ,dashuron,por edhe kte ata ta shkaterruan duke te te then qe esh thjesht nje cope toke.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  MindBodySoul 30.01.20 20:58

Përshëndetje
S'pari uroj të jesh mirë, kjo temë më ngjalli interesim.
Ajo qka mendoj unë është se asgjë nuk është e pamundur prandaj më pëlqeu tema, shkrimet e tua më bën kurioz.. disi si kundër të gjithëve. Në rregull unë të mirëpres në qdo mendim, ke trajtuar pika të ndryshme për disa që ke shkru më bën përshtypjen se përdor shumë drog, prandaj është kjo që ke shkruar e pakuptimtë, por unë të inkurajojë që secilen pikë ta shpjegosh më në detaje nëse je ai që ke dijen sipas teje ke arritur dije jo të zakonshme, pra le ta zbulojmë misterin duke i shpejguar më në detaje, kuptohet nëse ke kohë dhe vullnet.
Gjithashtu do të mirëprisja të më udhëzoje tek ndonjë me tematike të tillë.
MindBodySoul
MindBodySoul

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  Gjithesia Love 31.01.20 12:36

Ju faleminderit,që interesoheni për mua,jam shum mirë.Doja të përgjigjesha që nuk posesoi dije,por kendvështrimë,perspektivë ndryshe,ne jemi gjithë të barabartë,nuk ka rëndësi cfarë dijesh kemi,ato nuk na bëjnë më superiorë daij nëri tjetrit.Tema që kam trajtuarë është një perspektivë e imja që kam,lidershipi nuk ekziston,është një figurë fallco e krijuarë nga enteti me densitet të ulët,që sipas tyre dikush është më superiorë ndaij tjetrit,jo,një gjë e till nuk ekzistonë.Nëse i studiojmë me vëmëndje ata që 'luajnë rolin e liderahipit'do vëmë re që jan qënie me densitet të ulët,që mundohen të të shtypin masën duke imponuarë mendimet e tyre.Shqipëri nuk jeton vetëm një individ,jemi më shumë,c'ka do të thotë më shumë perspektiva,c'ka conë që gjithë ne jemi lidera të shqipëris.Ne gjithë së bashku e bashkëqeverisim shqipërinë,me shumë dashuri.Nuk do të rekumandoij,cfarë të bësh,kjo do të thot të imponij perspektivën time ,duke stimuluarë qe unë jamë me i mëncurë se ty.Cdo shpirtë,ka rrugëtimin e tij,c'ka është ndryshe për secilin nga ne, por jo më superiorë,do ta rikthesoja,JEMI GJITHË TË BARABARTË,dhe JEMI GJITHË DASHURI.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  TOASTY 31.01.20 23:07

Nje njeri i mire dhe rilind forumi.
TOASTY
TOASTY

Sicko Sicko Sicko Sicko


Bingo Bingo ULALA

15


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  Gjithesia Love 28.02.20 16:22

Sot entiteti 'Edi Rama'po informonte njerëzit që i janë  dëmtuarë banesat nga tërmeti,që'qeverija'po ju dhuronte atyre një shtëpi,që do jen më luksoze seç i kishin ato dhe kjo ka ndodhur vetëm në Shqipëri dhe nëse ndodhte në 2013 'qeveria'e asaj kohe as që do e diskutonin këtë gjë jo më ta bënin. Mos lejoni që dikush t'ju trajtoi në këtë mënyrë.Askush nuk është më superior ,entetia po mundohet t'ju heq fuqit,t'ju vampirizoi energjit,dhe të bëjë vet veten e tij superiore.Le ta shqyrtoi këtë çështje sëpari,lekët prodhohen infinit,ç'ka do të thot që të gjithë kanë të drejtë të kenë ç'farë t'i dojë zemra,por konstruti sesi 'lekët'ose 'ekonomia'është ngritur,për të shkatërruarë dhe skllavëruarë racën njerëzore,që nga koha e Romës(po e lë me kaqë këtë subject sepse ka shumë për tu trajtuarë).Kēshtu ata ngritën këtë konstrutë dhe më pas vinin si 'shpëtimtarë'duke indikuarë që populli(individi,entetia si të dëshironi ta quani)është vunerabël,i pa aftë që të jet përgjegjës për veten e tij,t'i plotësoi nevoiat e tij,por ata(politikane,mbreterit)ishin superfuqi dhe kishin fuqi,që t'ju ndihmonin,apo kishin intelekt ,të plotësonin jo vetëm nevoiat personale,por dhe të tjerëve.Entiteti në fjalë po luanë të njëjtën axhendë,jo vetëm kaq por ai po ushqen edhe 'miqtë e tij'me 'borxhin'që mori për të ndërtuarë këto 'super vila'dmth populli do punoi jo vetëm për kuletën e 'politikanēve shqiptarë por dhe për kuletën e politikanëve të huaj.Kjo çonë në përfundimin që 'qeverija në fjalë nuk po ju dhuronë asgjë,dhe ata as po bëjnë asnjë lëvizje'super 'sepse ata vajtën kërkuanë lekë borxh(ku përsëri entetia në fjalë foli për popullin shqipëtarë si vunerabël,të pa aftë të ngrejtur vetë vilat,por 'shtetet e huaja'kanë superfuqi për ta bërë këtë)dhe pastaj doli me këtë deklaratë qesharake sikur 'ata' po e bënin.Më thoni sa prej jush shkonë në punë ç'do ditë ,paguanë taksa për gjithçka?Tashi mendoheni edhe një herë nëse jeni apo jo superfuqi,kemi fuqi t'i ndërtojmë së bashku këto 'super vila'pa i kërkuarë asnjë ndihmë ekonomike(!sigurishtë nëse ndihma të vërteta që nuk kanë donjë axhendë për të ulur dhe ngriturë veten do ishte e mëse e mirëpriturë për t'ja bërë shtëpit vllezërve dhe motrave tanë 'super vila')Rëra që do përdoret për këto 'super pallate është falas sepse mëma natyrë na i ka dhuruarë gjitha FALAS jo dikush ka të drejtë dhe dikush jo(edhe këtë do trajtojë në një postim tjetër)kështu llaci u hoqë,apo materialet e tjera që sigurohen nga MËMA natyrë për të ndërtuarë.Tashi ngeli forca punëtore,vetëm këtu hynë në përdorim leku,për të paguarë vlezërit tanë që do punojnë,sa shkonë paga (300-400 apo 1000 vëjeni ju çmimin nuk jamë i informuarë për këtë gjë)domethënë me pakë'lekë u ndërtuanë të gjitha,sëbashku TË BARABRTË,TË BASHKUARË ne kemi gjitha mundësit.Mos lejoni t'ju vampirizojnë energjit,t'ju heqin fuqit që keni,kurrë.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Si jeta në tokë është një programim?

Mesazh  Gjithesia Love 07.03.20 16:35

Besoi se gjithë jeni mësuarë me këto pyetje
1.Kur do martoheni?
2.Kur do bëheni prindër?
3.Kur do bëni tjetërin?
4.Ç'farë do bëhen fëmijët kur të rriten?
5.Ç'farë shkolle do shkojnë?
6.Ç'farë universiteti i doli?
7.Ç'farë pune hyri?
8.Kur do të martohet?
9.Kur do t'ju bëj gjyshër?
10.Ç'farë shkolle e çove nipin?
Ky është një programim.Për ata që nuk ka njohuri se c'farë programim ështe,ose  software,një software është Windows-unix-linux,ose android-ios.Është një programimë që është programuarë nga dikush dhe ju thjeshtë e shijoni këtë.Psh windows përdorët nga ju por ju nuk e keni programuarë atë,ju vetëm zbatoni rregullat që windows ka programuarë,ju bëheni të kufizuarë të bëni ç'farë të doni sepse jeni duke përdorurë një software të programuarë nga dikush tjetër .Kështu raca njerëzore është brënda një programimi,dhe thjeshtë jetonë një jetë që dikush e ka programuarë për ju.Duhet të thekësojmë që ju përpara se të filloni jetën këtu ,ju bëni një planë,në bazë të këtij programimi,ju zhgjidhni c'farë doni të eksperimentoni.Psh-Ti sëbashku me mikun tuaj më të mirë bëni një kontratë që ai do luaj një rolë të 'negative'ku ai do t'ju manipuloi ose do t'ju marrë bashkëshorten,sepse ju doni të mësoni sesi ndiheshë kur shkonë në këto eksperienca.(nëpërmjetë eksperiencave ne rritemi shpirtualishtë,prandaj 3d u krijua si një shkollë)dhe më pas pasi ju përfundoni këtë jetë ju takoheni përsëri me mikun tuaj për të shqyrtuarë gjithçka (në libratë fetarë është bërë manipulim nga lower enteti duke transformuarë që ju shkoni përpara zotit për të dhënë shpjegime ,ose dita gjykimkt)Ky quhet një programimë pozitiv,kur ti zhgjedhë,pa interferenca,ç'farë do të eksperimentoshë,të rritesh,dhe është shum normale.Por ajo që ju nuk mund të programonit ishte sesi ju do reagoni,sepse 3d ka një kod që ti vjen pa memoria në tokë,dhe ju as që e dini që ai 'negativi' ështē shoku juajë më i mirë.Prandaj bëhet ajo mbledhia e vogël më pas për të parë c'farë u arritë siç duhej dhe c'farë gjëra të reja u shtuanë,sespe jemi në një dimensionë të lirë kështu lejohen dhe gjërat e reja.Meqë ky dimensionë është i lirë të bëhet ç'farë të duashë,disa hapën kontakte me lower raca,dhe këtu nisi e gjithë rënia e njerëzimit.Këto lower enteti nuk njohin respektin,nuk njohin që liria jote mbaronë aty kur liria tjetrit fillonë,janë vetëm për të plotësuarë dëshirat e tyre ,dhe dua ta shtoi këtë mesa kam unë info ata janë gjithë lower dmth nuk kanë inteligjencë,por duke u ndërthurur me racën tonë ata filluanë vidhnin gjithë teknologjitë dhe njohurit tona dhe pasi i morën filluanë ta përdornin kundra racës tonë,ose racave të tjera që janë në 3-4d .Njerëzimi filloi të binte nga 13dimensionë në këtë që njohim sotë 3d/4lower frekuenci ku ata mund të manipulojnë ty si t'i dojë qefi(kam shpjeguarë tek Si të dalloni/dalloshë që jeni/është nën ndikimin e lower enteti)Puna është një programimë i tyre,ne nuk punojmë ne jetojmë,psh dua të mësoi,eksperimentoi,risë njohurit e mia si një shkenctarë,dhe zhgjedhë  planetin tokë,pasi nis jetën time dhe filloi të kem njohurit e mia dhe jam shumë i kënaqurë ,tashi si do lejonin ata dikë si unë ti mbajë gjithë ato njohuri për vete ose mund të zhgjidhia t'ja mësoja gjithë njerëzve që kishin dëshirë ,gjitha njohurit,ose do krijuoja diçka që do ishte në të mirën e gjithëve ,por kjo nuk do ju lervediste atyre kështu ata krijuanë programim Punë.Ky programimë ka:
1.Shefi (që është ose ata ose donjë nga clonet e tyre ose dikush që ata mund ta manipulojnë)
2.punëtorët e thjeshtë (këtu hyn unë si një shkenctarë)
Ky programimë ka lloi lloi varitetesh,një ndër to është që të shkatërroi ty si energji e pastër që je,si do thoni ju,duke shkatërruarë gjithçka dhe t'ju bëj juve që mos eksperimentoni atë që ju doni por të bëni diçka tjetër,dhe kur t'i bën diçka sepse do ketë më shumë lekë dhe jo diçka që t'i ke zhgjedhur t'i automatikisht bëhesh një lower enteti ,ku i jep mundësin atyre të hyjnë në energjitë e tua,që të ushqehen me atë dhe t'ju bëj skallavë të tyre.(vazhdonë)


Edituar për herë të fundit nga Gjithesija në 07.03.20 23:43, edituar 1 herë gjithsej
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  TOASTY 07.03.20 22:47

Trego si quhesh ose nga i ke marre keto
TOASTY
TOASTY

Sicko Sicko Sicko Sicko


Bingo Bingo ULALA

15


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Përshëndetie Toasty

Mesazh  Gjithesia Love 07.03.20 23:52

I kamē pasurë këto pyetie në mëndien time për shumë kohë,dhe duke i studiuarë,ato kamë arritirë në këto konkluzione.Këto klokuzione më janë përfocuarë që kur kam filluarë të studiojë programim language,kam bër shum kërkime,dhe mënyra sesi ne veprojmë,reagojmë,jetojmë i ngjanë të një progmimi(nuk e di nëse keni njohuri rreth këtyre programime).Përsa i përketë lower enteti,kam eksperienca kur lë trupin,dhe ka parë sesi ata kanë instaluarë shumë teknologji për të formuarë këtë (se di akoma si e kanë krijuarë apo funksiononë,di që bazohet ne binari 0101, përsëri nëse ke pak info ose nëse nuk ke mund të bësh kërkime dhe do informohesh)Të lutem kērko,pyetë a janë vetreta këto që lexoi,pyetë veten,kurrë mos rreshtë,kështu kamë vrepruarë dhe unë.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  MindBodySoul 08.03.20 14:07

Gjithesija shkruajti:I kamē pasurë këto pyetie në mëndien time për shumë kohë,dhe duke i studiuarë,ato kamë arritirë në këto konkluzione.Këto klokuzione më janë përfocuarë që kur kam filluarë të studiojë programim language,kam bër shum kërkime,dhe mënyra sesi ne veprojmë,reagojmë,jetojmë i ngjanë të një progmimi(nuk e di nëse keni njohuri rreth këtyre programime).Përsa i përketë lower enteti,kam eksperienca kur lë trupin,dhe ka parë sesi ata kanë instaluarë shumë teknologji për të formuarë këtë (se di akoma si e kanë krijuarë apo funksiononë,di që bazohet ne binari 0101, përsëri nëse ke pak info ose nëse nuk ke mund të bësh kërkime dhe do informohesh)Të lutem kērko,pyetë a janë vetreta këto që lexoi,pyetë veten,kurrë mos rreshtë,kështu kamë vrepruarë dhe unë.
Pershendetje, une te inkurajoje ne temat e tua por gjithashtu e kam edhe nje kritik, nuk e di a e ben me qellim a jo vetem disi shume po na kunfuzon me shkrimet e tua, s'pari po shkruan siku te jesh n'nxitim duke be shume gabime drejteshkrimore apo mendja jote eshte n'nxitim.. qetsohu vllacko, pra mendoje njeher si mund ta pret ai qe e lexon kete mesim tendin kur nuk je jas serioz as n'shkrim.
S'dyti mos merr shembull per gjera qe se di sesi funksionojne, e ceke linuxin.. the se ai funksionin ashtu siq e ke programuar tjetri gje qe nuk eshte aspak kshtu, une jam menagjer i databazave dhe perdori linux shpesh.. e njoh si funksionon dhe ai funksionon ne ate menyre se si duam ne.. dmth mund te bejme qfardo ndryshimi.
Keshtu qe merre si kritik kete, nuk dua ta nenvlersoj punen tene vetem se ne pergjithesi konfunzionet jane gjithmone perpjekje per te te genjyer.
MindBodySoul
MindBodySoul

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Përshëndetje Hangiel

Mesazh  Gjithesia Love 08.03.20 16:06

Po ke të drejtë për linux mund ta vë tek ai programimi që ne e bëjmë vet (kam tashmë 1 muaj që po e përdorë dhe të jep mundësi më të mira se windows)por po shihia para ca ditësh apo javë një video që thoshte linux power Facebook që është nën drejtimin sic unë kamë perseritur e riperseritur,keshtu nuk i dihet,ai gjithashtu eshte bazure ne nje gjuh programi,(s'kam info se ku) linku:How linux is built
ajo që dua unë të nxirrja në pah në kërkimet e mia personale është që këto software janë siç janë jetët tona copy paste,sic ka windows psh folderin dokument  e gjejmë atë edhe tek unix dhe tek linux(që janë pothuajse të njëjta me sa kam studiuarë)edhe ne kemi martesēn (nje shembull )Tashi që po mendoi edhe linux ka të njëjta funksione,pak a shumë,por postimi im sështë për të njohur këto programe ,bëra gabim që mora si shëmbull duhet të merria teatrinë,regjizorin,aktorët që lozin një rolë,sepse dolëm nga konteksti i asaj që unë doja të shprehëja.Përsa i përketë shkrimit mundohem të shkruajë sa më pastër do rishikoi tashi postimin për ta parë ku kam gabuarë,dhe të lutem mos ndaloni të bëni kërkime vetë,unë po mundohem të ndajë perspektivat e mia që nuk do të thotë që ështē 100% kështu,jam i hapur që gjithë të shprehin mendimet e tyre që të kemi perspektiva (jo mashtruesit apo ato që janë lower se ju njoh që nga energjia kur jeni nën ndikim e tyre,dhe vini të çorientoni gjërat) Dhe asnjë postim i imi sështë nisur me qëllim për të disformuarë,sepse kjo do më ulte frekuencatë dhe s'besoi askushë do që të ngelet në këtë jetesë prapanike.Shumë faleminderit që mi vure në pah ,je i mirëpriturë nëse jemi në kontekstin e pastër dhe jo të ofenduarit,t'i bësh analizosh,dhe nuk i merr copy paste,por bën kërkimet e tua,këtë duhet ta bëjmë të gjithë,të kërkojmë mos i besojmë gjitha gjërave që na serviren si të mirëqëna,dhe nëse ke njohuri mbi sistemin e chakrave ,chakra e zemrës e di kur dikush gënjenë,prandaj është rëndësishme që lidhemi me të  sa më shumë.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  TOASTY 09.03.20 14:11

linux e perdor. Funksionkn me miniprograme ose packages qe bashkohen bashke ne menyra te ndryshme per te formuar disa programe te ndryshme ose softwares. psh Gimp eshte nje software qe ka 10-15 packages ose librari me te vogla. keto librari perdoren dhe nga programe te tjera disajni.

te pyeta kush je per te te shtuar ne facebook. besoj nuk ka gje per te fshehur identitetin tend dhe pse mund te kesh arsyet tua. dua te te pyes per te nxjerre trupin jashte si ja ben
TOASTY
TOASTY

Sicko Sicko Sicko Sicko


Bingo Bingo ULALA

15


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  Gjithesia Love 09.03.20 21:08

Toasty: Unë personalisht kam pasur eksperience të ndryshme,ka pasur raste kur lower enteti,jo njerez qe flsinin nje gjuhe jo tokesore me kan nxjerre nga trupi pa vullnetin tim,pastaj kur bie trupi ne gjume,ka raste kur mendja njerezore sheh c'fare ka perreth,ketu kam eksperienca jo te mira gjithashtu,kam pare sesi nje burre me nje pistolet laseri qellonte mbi trupin tim material qe ishte i shtrire por une isha fshehur,mbaj mend qe thira per ndihme dhe dikush nga Aleanca(s'di ne ke info por jane nga raca te ndryshme,dimensione te tjera,me te larta se kjo e jona),por kam eksperienca gjithashtu pozitive me shum njerez qe jan nga dimensione te larta,por asnjhere s'kam dal nga trupi nepermjet meditimit,por vetem kur ve trupin ne gjum naten,ajo qe do te keshilloja eshte ne kemi 2 eneteti(ne gjuh fetare quhen engjej )nga frekuenca te larta qe te njohin ty,mund t'ju kerkosh kontakte pa asnje qellim,ata ste ofrojne asgje pervec se do ndieshe nje dashuri te pafundeme,do te ndihmojne ne shume gjera,perpara se te flesh mund ta shprehesh deshiren qe do te njihesh me ta duhet ta percaktoshe VETEM ATA ME FREKUENCA TE LARTA DHE ASKUSH TJETER,dhe lere kete deshire te shkoi,me plote dashuri,dhe mos e vrit mendjen se kur do te ndodhe,ata e din shum mire se kur do te tregoine veten e tyre.Kjo eshte eksperienca ime.Facebook:Gjithesija Love,te lutem me kontakto vetem per pozitivitet,nese mund te ndihmoi do e bej,do ndaj me ty me aq sa mundem.Dua ta peseris qe s'jam asnje guru,as qe jam donje qe do t'ju ndihmoi te arrini dicka,thjesht po ndaj eksperiemcat e mia,mbase ju ndihmoine ,te keni nje perspektiv tjeter,por asgje tjeter.Shum faleminderit
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  TOASTY 11.03.20 15:08

tegove te verteten kur the qe lower entity te ka nxjerre nga trupi. sepse keto gjera nuk mund te behen pa nderhyrjen e tyre mendoj une. duhet te bashkepunosh me to qe te mesosh se cfare behet te ato. dhe kjo eshte nje ekeqe e madhe
TOASTY
TOASTY

Sicko Sicko Sicko Sicko


Bingo Bingo ULALA

15


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  Gjithesia Love 11.03.20 15:54

Nga perspektiva ime dhe eksperienca ,jo nuk duhet asnje aprovim,ata bejn kete qe te na genjejne per te bashkepuniare me ata,por un arrita te kisha kontakte me nje higher vibracione enteti heren e pare qe kam pasur vizione,atje kuptova diferencat qe po mundohem t'i shkruaje,pastaj erdhi eksperienca e 2(1 me keto enteti)fillim u sollen shum normale,sdallohet nese nuk e ke cakren e zmr hapir dhe nese lejon mendjen te drejtoi sdo i kuptoshe dot,sepse marrin forma njerezore,ne rastin tim te fundit,takova nje femer,qe tentoi ti bente dicka trupit tim materiale,dhe ju afrova dhe e pyeta,kush te ka cuare,ajo ne fillim u shfaq si nje plake,dhe rrinte pa lecvizure(nuk besoi se e priste qe do  tikthehesha,sepse mendia ime njerezore kaloi ne panik ne fillim,por me pas arriti te qetesohej dhe aty pastaj ju ktheva asaj.)por me pas ajo nxorri ftyren e saj te vertet dhe ishte nje enteti me dark energji,nuk e di ta pershkruaje(dhe jo se dark energji eshte negative por mendia e tyre eshte shum lower,nuk ka asnje lloi energji dashurie)kishte frike (dhe nuk me plq asnjhere qe te shoh nje gje te till per mua gjith jane te barabrte ,se di pse ajo ishte ne ate gjendje,mbase ka qen viktim e donje lower tjeter,kush e di)gjithsesi,por ato dallohen kur t'i i kundershton,un tashi kam filluare ti dalloi nga frekuenca e dashuris ate gje ata kurr se posesoine dot,por ne fillim thjesht i kundershtoia dhe aty ata nxjerrin ftyren e vertet,duke folur me nje gjuh te rende,sic flasin keto politikanet me egersi.Un mund te them qe edhe pse te tmerrshme menyrat e tyre sesi me kane trajtuare,por pa ato eksperienca une sdo arrija kurre ti indetifikoia qe ata ekzistoine dhe qe fshijen mbrapa ftyrash njerezore,dhe jam shum mirenjohes per familjen time galaktike qe me kane ndihmuare duke me dhen kendveshtrime te ndryshme sesi jemi ne ne te vertet,ne fillimet e mia ata gjithmone me thoshin ne jemi pasqyra jote,gjithe kjo dashuri qe ti ndiene eshte dashuria qe je ti,ne kurre sjemi me te larte apo me te ulet se ju gjith njerezit ne jemi te barabarte duke pasur eksperienca te ndryshme,porr kurr me te mire,apo Zote sic ju kan genjyer 'neper librat fetare'.Dicka qe kam pare eshte qe e zem qe dikush tashme ka pasur ca eksperienca te tilla dhe kujtone se meqe ka keto njohuri,apo ka arritur te kujtoi sesi te punoi me energjit,eshte superiore ndaj'njerezve'eshte manipulim gjithashtu,asnje njohuri,sna ben me te mire se dikush tjeter,un kam rrugetimin tim,po mesoi gjera qe dua te mesoi,mundohem ti ndaj ,ndihmoi gjithe planetin me sa mundem me njohurit e mia,sepse te gjithe jemi te lodhjr me njeri tjetrin,nese krahu yt do te lendohet e gjithe trupi do ndieje ashtu eshte edhe me ne.E thashe kete sepse kam pasur rastin te njoh njerez qe jane ne nje egoizem total dhe perdorin njohurit per te 'lartesuare egon e tyre'.Gjithe kemi rrugetimin tone,un nisa sot ti e nis kur te deshiroi zemra jote,kjo nuk te ben ty aspak me vunerabel ndaj meje qe e nisa sot por perkundrasi e ben m te bukur ekserienca duke ndare perpektiva dhe mbi te gjitha te arrijme te dalim nga ky kontrolle mendore qe ata kan shekuj dekada qe po e bejne races njerezore dhe jo vetem edhe planete te tjera.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Kurre mos dalni te kerkoni te vertetenn.

Mesazh  Gjithesia Love 14.03.20 12:53

Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Pezullimi i neneve ne 25 mars

Mesazh  Gjithesia Love 20.04.20 11:44

Kush jan ata që na qeverisin Img_1110
Neni 37
1. Paprekshmëria e banesës është e garantuar.
2. Kontrollet e banesës, si dhe të mjediseve që njësohen me të, mund të bëhen vetëm
në rastet dhe në mënyrat e parashikuara me ligj.
3. Askujt nuk mund t’i bëhet kontroll vetjak jashtë procesit penal, me përjashtim të rasteve të hyrjes në territorin e shtetit dhe të daljes prej tij ose për të mënjanuar një rrezik që i kanoset sigurimit publik.

Neni 38
1. Kushdo ka të drejtë të zgjedhë vendbanimin si dhe të lëvizë lirisht në çdo pjesë të territorit të shtetit.
2. Askush nuk mund të pengohet të dalë lirisht jashtë shtetit.

Neni 41
1. E drejta e pronës private është e garantuar.
2. Prona fitohet me dhurim, me trashëgimi, me blerje dhe me çdo mënyrë tjetër klasike të parashikuar në Kodin Civil.
3. Ligji mund të parashikojë shpronësime ose kufizime në ushtrimin e së drejtës së pronës vetëm për interesa publikë.
4. Shpronësimet ose ato kufizime të së drejtës së pronës që barazohen me shpronësimin, lejohen vetëm përkundrejt një shpërblimi të drejtë.
5. Për mosmarrëveshjet lidhur me masën e shpërblimit mund të bëhet ankim në gjykatë.

Neni 42
1. Liria, prona dhe të drejtat e njohura me Kushtetutë dhe me ligj nuk mund të cenohen pa një proces të rregullt ligjor.
2. Kushdo, për mbrojtjen e të drejtave, të lirive dhe të interesave të tij kushtetues dhe ligjorë, ose në rastin e akuzave të ngritura kundër tij, ka të drejtën e një gjykimi të drejtë dhe publik brenda një afati të arsyeshëm nga një gjykatë e pavarur dhe e paanshme e caktuar me lig

Neni 49
1. Secili ka të drejtë të fitojë mjetet e jetesës së tij me punë të ligjshme, që e ka zgjedhur ose pranuar vetë. Ai është i lirë të zgjedhë profesionin, vendin e punës, si dhe
sistemin e kualifikimit të vet profesional.
2. Të punësuarit kanë të drejtën e mbrojtjes shoqërore të punës.

Neni 51
1. E drejta e të punësuarit për grevë që ka të bëjë me marrëdhëniet e punës, është e garantuar.
2. Kufizime për kategori të veçanta të punësuarish mund të vendosen me ligj për t’i siguruar shoqërisë shërbimet e domosdoshme.

Neni 52
1. Kushdo ka të drejtën e sigurimeve shoqërore në pleqëri ose kur është i paaftë për punë, sipas një sistemi të caktuar me ligj.
2. Kushdo, kur mbetet pa punë për shkaqe të pavarura nga vullneti i tij dhe kur nuk ka mjete të tjera jetese, ka të drejtën e ndihmës në kushtet e parashikuara me
ligj


Marre nga : https://www.facebook.com/1342445080/posts/10222360694069851/?d=n
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Rama pajton sërish Rothschildët për të menaxhuar borxhin e jashtëm.

Mesazh  Gjithesia Love 21.04.20 21:07https://www.facebook.com/100040246844139/posts/233232768028283/?d=n


Rothschild & Co do të jetë këshilltari i qeverisë për menaxhimin e borxhit shtetëror. Ministria e Financave bëri me dije se tashmë ka përfunduar procedurën e çelur në fillim të marsit për shërbim këshillimor financiar në lidhje me menaxhimin e borxhit publik, në mënyrë që kjo ministri të sigurojë fondet e nevojshme të huamarrjes, vlerësimin e rrezikut dhe kostos së tij, afatmesëm dhe afatgjatë, si dhe zhvillimin e tregut të letrave me vlerë të qeverisë, duke rritur instrumentet e tij dhe zgjeruar bazën e investitorëve.


Citonë : https://gazetashqiptare.al/2020/04/20/rama-pajton-serish-rothschildet-per-te-menaxhuar-borxhin-e-jashtem-pse-reagoi-ish-ministri-drejtesise/
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Për ç'farë i duhen bashkisë së Tiranës 56 arkivole për femijët.

Mesazh  Gjithesia Love 25.04.20 21:46

Kush jan ata që na qeverisin Img_1111


Marrë nga: https://www.facebook.com/1763727177/posts/10207888604810706/?d=n
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush jan ata që na qeverisin Empty Re: Kush jan ata që na qeverisin

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi