EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si të dallojmë/dalloshë kur dikush/ose ju është/jeni nën kontroll të lower enteti

2 posters

Shko poshtë

Si të dallojmë/dalloshë kur dikush/ose ju është/jeni nën kontroll të lower enteti Empty Si të dallojmë/dalloshë kur dikush/ose ju është/jeni nën kontroll të lower enteti

Mesazh  Gjithesia Love 25.02.20 12:07


Për të dalluarë që ju jeni nën kontrollin e lower enteti ju duhet të dini që mëndja njerëzore është e manipulueshme,sepse është e ndërtuarë në lower densitete.Njeriu është një racë shumë inteligjente,por disa lower enteti(në fillim ishte nje kontratë që ne do shkonim në ca eksperienca dualiteti,por më pas lower enteti,nuk pranuan të mbyllnin këtë kontratë)ata mikësuan adn e tyre me atë të njeriut duke formuarë këtë trup njerëzorë,që ta mbanin atë nën kontrollin e tyre.Në këto momente raca njerëzore operon nën ndikimin e kēsaij lower mëndje,duke e bërë më të lehtë manipulimin e tyre në jetët tona.këto jan disa raste që tregon që lower emteti po ju manipulojnë mendimet.
1)Mendime negative për dikë ju vijnë në mëndje gjatë gjithë kohës.Mëndja jonë e vërtet nuk poseson asnjë mendim negative,por vetëm DASHURI,për të gjithë,dhe barazimë për të gjithë,nuk ka rëndësi c'farē dimensioni jeni,race,profesioni që keni zhgjedhur për të eksperimentuarë,të gjitha janë të BARABARTA
2.Kur ju vijnē mendime që ju jeni më mirë apo mē keq,më i bukur,mē shēmtuarē,mē inteligjentē,apo mē pak inteligjencë,i bardhē apo me ngjyrë,kur ju thuhet që profesioni x ēshtë më i lartë se ky tjetri(këtu kalojmë në atë që tashmē ēshtë programuarë në sistemin tonë,që profesioni tregon pushtet,më shumë inteligjencë,më shumë lek për këtë profesionē se ky,sepse ky është më i lartë se ai,ky është MASHTRIMË)
3.Kur ju vijnë mendime që duhet të hakmerreni,apo si lejove këtë gjë tjua ua bëj ai,apo kur vijnë mendime që ju jeni mē superiorë se ai tjetri
4.Kur shihni bullizëm,dikush tall dikē nē shkolla,televizione,jetën tuaj të përditcme ,ai që tall dikë është nën kontrollin e tyre.
5.Nëse dikush ju 'ndihëmonë'me disa info psh:njohuri mbi chakrat,si ti pastroni,dhe më pas ju mban nën tytelën e tyre është kontroll,kijni kujdes këtu sepse ata mund t'ju dalin si njerëz,por janë lower denseti dhe përdorin këtë taktikë gjasme jan 'guru'ose shërues,dhe ju japin juve ca info që mendoni që ai po jua jep,dhe ju duhet ti jeni mirënjohës dhe duhet t'i dēgjoni fjalën vetëm atijt,ose për t'ju marrë lek,ose ju tregojnē një të vërtetë dhe pastaj ju tregojnë 100 mashtrime që ju ulin frekuencat e juaja,ju mbajnë në një timeline(spo dij si mund ta shkruaj shqip pēr momentin)jo të vërtetë.Ne gjithë i kemi njohurit,por mëndja njerëzore është programuarë që mos i dij,nëse dikush po ju ndihmonë për ti kujtuarē vetëm,ju pastaij filloni dhe punoni vet me veten tuaj,kujdes mos lejoni që ti përdorni ju pastaj këto sic ju përmēnda pak më lartë,sepse mund tē ndodhi që pasi dikish ju ka ndihmuarë për të kujtuarē dicka,ju vijnë mendime që ti je super inteligjentë se ai,ose shi ai budalli do më tregoi mua këto,shi ky budalli s'di asgjë,kjo janë memdime që ju vijnë nga lower enteti,për t'ju shkatërruarë energjit,për t'ju thithur energjin,për t'ju ulur frekuencat.
6.Nëse ju vijnë mendime që boll mësove,boll kërkove info të tjera,je super inteligjentë,mos e lodhë më veten,i di të gjitha tashi rri dhe shiko,përsëri manipulime nga lower enteti,që t'ju ndalin njohjen tuaj të vet vetes,që ju të rikujtoheni,të kuptoni që jeni super tëMREKULLIESHËM,jeni TË FUQISHËM,DASHURI infinit për të gjithë,dhe kur ti e arrinë këtë realizim ata s'mund t'ju mbajnë më nën tutelë,s'mund t'ju vjedhin mē energjin dhe t'ju përdorin si bateri rimbusëshe.
7.Për ata që meditiojnë,nëse ju vijnë mendime që boll,mjafyonë për sotë,ose ju bombardojnē me mendime,ose sapo uleni ju vjen në mëndje dicka qē ka ndodhur,ata janē duke ju manipuluarë,që mos shkoni në qetësinë e shpirtit tuaj,sepse shpirti nuk ka nevoi për mendime,ai i di të gjitha.
8.Nëse takoni dikë që sapo ka filluarë rrugëtimin e tij dhe është i përhumbur,dhe ju vijnë mendime,që:jo mos i thuaj gjë,se pērballon dot të vërtetën,ose si ka ardhur akoma koha këtij lëre në rrugëtimin e tij,ndërkoh ai ështē duke u sulmuarë që mos të dali nga kontrolli i tyre,është një tjetër mashtrim.Në këtë raste nē bazë të gjëndjes se ku ndodhet individi,mjafton t'i themi:Miku im,vetem dashuri,merr fryme lehte,dhe vizualo nje dritë gjihande rreth vetes,duke dalë nga zemra jote,c'do gjë do shkojë mirë.(e mora si shëmbull,në ju personalisht dëshironi të qëndroni neutralë siguriahtë që mund të komentoni,është e drejta juaj,aman vetëm nëse kjo është ajo që shpirti juaj do dhe jo ndërhyrje nga dikush tjetër)
9.Ka pastaj kur dikush që ka njohuri,vërtet do t'i ndihmojë dikë,por i vijnë mendime të tilla:I thuaj kshu ashtu,jo jo ka gabim ajo,kur t'i i jep ndihmë dikujt ose nje info për diçka ,nuk ka nevoi fare që t'i të presësh regimin e tjetrit,rëndësi ka që t'i i dhe një info tē vërtetë,sesi ai do reagoij,është e gjitha e drejta e tij,nuk ka reagime të mira apo të këqija,duhet të dalim nga polirarizimet,rëndësi ka që ti t'i japësh një ndihmë të sinqertë dhe mbi të gjitha 'të vërtetë'nëse shpërndani info që jan jo tē vërteta,ju  keni shkakëtuarë një ndëm.
10.Kur keni kujtuarë disa njohuri dhe ju vijnë mendime që t'i përdorni për t'i bërë ndëm dikujt,apo vijn mendime që ju tashmë jeni mbi të tjerët,kujdes jeni duke ju manipukuarë.
11.Nëse jeni në fillimet dhe ju vijnë mendime që:Mësoni vetëm 'njohuri'janë duke ju manipuluarë ,ju i keni të gjitha infot ,kur ju të njihni vetveten tuaj,do shikoni që vetëmja njohuri që duhet të kërkoni,është njohjes e vetvetes,cultivoimi Dashuris.
12.Nëse dikush'ju thotë një epitet''idjotë'dhe ju reagoni agrisivisht,dhe ju vijnë mendime që ai tjetri është idjotë,është manipulim,nëse ju reagoni ndaj një epiteti që vjen nga dikush tjeter,
duhet të pyesni veten pse ju keni këtë reagim,sepse shpirti  nuk njeh ofendime' hatërmbetje'apo reagime'kush je ti të më flasësh ashtu'këto janë lower energji që mund t'i keni akomuluarë nga jetët e kaluara,sesi ju regoni është përgjegjësija juaj,dhe mbi të gjitja nëse njihni vetveten tuaj as që do i merrni parasysh këto gjëra.
13.Nëse jeni në një gjëndje mendore,që ju vijnë mendime që s'keni rrugë dalje për një situatë që ndodheni,janë ata që ju cojnē këto mendime,që t'ju mashtrojnë,sikur ju s'keni fuqi,inteligjencë për t'i kapërcyer ç'do gjë,mos i pranoni këto mendime,distancohuni,
I gjithë postimi është në bazë të perspektivës/eksperiencës time personale.
Ju faleminderit.
Me shumë Dashuri


Edituar për herë të fundit nga Gjithesija në 01.03.20 17:24, edituar 1 herë gjithsej
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si të dallojmë/dalloshë kur dikush/ose ju është/jeni nën kontroll të lower enteti Empty Re: Si të dallojmë/dalloshë kur dikush/ose ju është/jeni nën kontroll të lower enteti

Mesazh  Crown Ivy 25.02.20 21:48

14.Ata na thone qe e gjitha kjo eshte nje mashtrim,dhe ne sjemi nen kontroll te askujt.
Crown Ivy
Crown Ivy

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi