EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush i drejton UFO-t

2 posters

Shko poshtë

Kush i drejton UFO-t Empty Kush i drejton UFO-t

Mesazh  I’m X person 28.08.19 16:05

Kush i drejton UFO-t

Sot çdo her e më shumë po dëgjojmë për UFO-t
si objekte të pa identifikuara ose ndryshe si ofjektet fluturuese
të alienëve, por le të kthehemi shum vite më përpara apo të pyesim
prindërit apo gjyshërit tanë dhe jam i bindur se askush prej tyre nuk
do ti njohë.

Por si u shfaq teoria UFO u shfaq rreth viteve 1980,
ku disa persona nisën të rraportonin se kishin parë objekte
në qiell si në formë drite duke fluturuar mbi ta dhe duke
lëshuar një dritë horizontale, në fillim filluan disa grupe shkencore
duke pohuar për egzistencën e UFO-ve dhe më vonë u shfaqën edhe
disa dokumentarë që flisnin për egzistencën e tyre.

Kurse më vonë shumë njerëz i besuan këto të thëna se UFO-t drejtohen
nga disa jashtëtokësorë që më vonë morën famë si ALIEN,
por me kalimin e kohës dikush nisi të pohoi se kishte parë qartësisht
objektin në fjalë, duke e përshkruar si një disk fluturues.

Un nuk e mohoj faktin se ato jan parë, ato jan parë me të vërtet,
por shum kush kur mendon për këto objekte nuk frikësohet nga objektet
por nga alienët, dhe ky ishte edhe synimi i atyre që nisën këtë teori,
besimin në egzistencën e Alienëve dhe patjetër kjo u ndërmorr nga
Iluminati.

Por le të kthehemi në fillimin e teoris UFO, dhe ka lindur ajo,
ajo lindi vetëm projekt i shkencëtarit të madh Nikola Tesla
dhe vërtetua nga NASA, Nukola Tesla ishte një shkecëtarë
shumë i madh i cili dha teori të panumërta me lëvizjen e elektricitetit,
një nga këto ishe edhe e rrymave elektromagnetike,
ku më vonë dha një projekt të një objekt fluturimi me anë
të rrymave elektromagnetike,
Dhe ky ishte projekti i tij.

Kush i drejton UFO-t CjRt_OvXEAUY1jm

Ky manipulim u bë kohët e fundit, duke bëre edhe modifikime figurash
të vjetra për të pohuar kinse këto kan egzistuar shumë më përpara në tokë.

Ky është plani sot për një objekt anti gravidacional,
më përpara kanë egzistuar edhe video të tjera që tregon qart njëq mini UFO,
por ato janë fshirë nga YouTube-ja.

Ende besoni se UFO-t egzistojnë me të vërtet kur sot i telekomandon
NASA duke pohuar se i drejtojnë alienët.Edituar për herë të fundit nga I’m X person në 28.08.19 16:17, edituar 2 herë gjithsej
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush i drejton UFO-t Empty Re: Kush i drejton UFO-t

Mesazh  Cimi Elezi 18.11.19 19:06

Sigurisht që ekzistojn dhe nuk jan shfaqur në vitet 80-të. Por jan shfaqur shumë koh më par...
Cimi Elezi
Cimi Elezi

108


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush i drejton UFO-t Empty Re: Kush i drejton UFO-t

Mesazh  I’m X person 06.03.20 21:38

Cimi Elezi shkruajti:Sigurisht që ekzistojn dhe nuk jan shfaqur në vitet 80-të. Por jan shfaqur shumë koh më par...

Askush si ka njohur më përpara këto fenomene, dhe ti po kundërshton kot, edhe kur unë ta sjell me fakte shumë të bindshme.

Kokfortësia jote sdo të zgjill asgjë sikur nuk i dha zgjillje as faraonit.
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush i drejton UFO-t Empty Re: Kush i drejton UFO-t

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi