EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lutje Shpirtit të Madh

Shko poshtë

Lutje Shpirtit të Madh Empty Lutje Shpirtit të Madh

Mesazh  Zattoo prej 10.07.14 10:20

Oh, Shpirt i Madh, me zërin që ta ndjej përmes erës e me frymëmarrjen që i jep jetë çdo gjëje mbi tokë, dëgjomë: unë kam nevojë për fuqinë tënde e për urtinë tënde, lejomë te eci përmes kësaj bukurie dhe bëj që sytë e mi të kundrojnë të kuqen e purpurt të perëndimit.

Bëj që duart e mia ta respektojnë natyrën në çdo formë të saj dhe që veshët e mi ta dëgjojnë përnjëherësh zërin tënd. Më bëj të urtë, që të mund t’i kuptoj gjërat që ke menduar për popullin tim.

Ndihmomë të ruaj qetësinë e forcën përballë atyre që do të vërsulen kundër meje. Lejomë ta përvetësoj dijen që ke fshehur në çdo gjethe e në çdo gur.

Bëj të mundur që ta kem veprime e mendime të dëlira, ashtu që të mund t’i ndihmoj të tjerët. Më prij kah mëshira dhe mirësia, pa adhurimin ndrydhës të vetvetes.

Unë kërkoj nga ti fuqinë jo për të qenë më i madh se vëllai im, po për të luftuar armikun tim më të madh: Vetveten.

Bëj që të ndihem gjithmonë gati për të ardhur drejt teje me duar të pastra e me vështrimin lart, ashtu që kur jeta të më venitet siç venitet dita në perëndim, shpirti im të vijë drejt teje pa u ndjerë i turpëruar.Përktheu Shpëtim Kelmendi
Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lutje Shpirtit të Madh Empty Re: Lutje Shpirtit të Madh

Mesazh  syri i art prej 10.07.14 11:00

Zattoo shkruajti:Oh, Shpirt i Madh, me zërin që ta ndjej përmes erës e me frymëmarrjen që i jep jetë çdo gjëje mbi tokë, dëgjomë: unë kam nevojë për fuqinë tënde e për urtinë tënde, lejomë te eci përmes kësaj bukurie dhe bëj që sytë e mi të kundrojnë të kuqen e purpurt të perëndimit.

Bëj që duart e mia ta respektojnë natyrën në çdo formë të saj dhe që veshët e mi ta dëgjojnë përnjëherësh zërin tënd. Më bëj të urtë, që të mund t’i kuptoj gjërat që ke menduar për popullin tim.

Ndihmomë të ruaj qetësinë e forcën përballë atyre që do të vërsulen kundër meje. Lejomë ta përvetësoj dijen që ke fshehur në çdo gjethe e në çdo gur.

Bëj të mundur që ta kem veprime e mendime të dëlira, ashtu që të mund t’i ndihmoj të tjerët. Më prij kah mëshira dhe mirësia, pa adhurimin ndrydhës të vetvetes.

Unë kërkoj nga ti fuqinë jo për të qenë më i madh se vëllai im, po për të luftuar armikun tim më të madh: Vetveten.

Bëj që të ndihem gjithmonë gati për të ardhur drejt teje me duar të pastra e me vështrimin lart, ashtu që kur jeta të më venitet siç venitet dita në perëndim, shpirti im të vijë drejt teje pa u ndjerë i turpëruar.Përktheu Shpëtim Kelmendi
Falenderim nga ana ime per te gjith ata qe kujdesen,qe te na i sjellin keto shkrime...lutje... te thjeshta,e te fuqishme...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lutje Shpirtit të Madh Empty Re: Lutje Shpirtit të Madh

Mesazh  Muneer prej 09.10.15 21:12

E bukur.
Muneer
Muneer

سلام موعد المغرب

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lutje Shpirtit të Madh Empty Re: Lutje Shpirtit të Madh

Mesazh  Argjentina prej 08.12.16 13:01

Cdo fjale eshte e ndier dhe e vertet !!
Argjentina
Argjentina

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lutje Shpirtit të Madh Empty Re: Lutje Shpirtit të Madh

Mesazh  IndigoStar prej 19.07.18 23:38

E Mrekullueshme Faleminderit shume
IndigoStar
IndigoStar

So mote it be !
786 369�⚜️️‍????????️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

22


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lutje Shpirtit të Madh Empty Re: Lutje Shpirtit të Madh

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi