EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut

2 posters

Shko poshtë

Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut Empty Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut

Mesazh  Magus 08.02.14 0:28

Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut

Natyrisht, ata qe perdorin formula te tilla jane njerez jashtezakonisht te thjesht dhe te mbushur me nje besim te tmerrshem dhe te mahnitshem, ndryshe nuk funksionon.

Lutja eshte kjo:

"Me ane te gjakut te Adamit lindi vdekja, me ane te gjakut te Krishtit lindi jeta! Ndalo! "
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.



101


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut Empty Re: Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut

Mesazh  Vizitor 08.02.14 9:10

Une me thene te drejten lekundem mes te arsyetuarit dhe te besuarit-Me pare kam qeni i Krishter, lexoja dhe besoja. Tani, nuk besoj me, e kam shume te veshtir ti besoj dikujt-thjesht i bej gjerat ne menyre mekanike. Dhe kete autorin e fundit qe kam lexuar, fliste shume per Fuqine e Besimit, por asgje smesova. A mund te na thuash dicka, si te kemi besim te palekundur ne keto gjera ? Nqs eshte e mundur.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut Empty Re: Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut

Mesazh  syri i art 08.02.14 15:32

per gjera te verteta fjalet skan asnje vler...gjithqka mund te behet por ne menyr energjetike,ne qoft se din apo mundesh te kontrollosh energjin,mund te besh gjera te pamundura...dhe kjo behet kur arrin te jesh pa mendime, me anen e meditimit...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut Empty Re: Lutje per te ndaluar menjehere derdhjen e gjakut

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi