EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët !

Shko poshtë

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët ! Empty Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët !

Mesazh  Equinox prej 18.06.14 0:50

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët ! Www10

Rrezatimi elektromagnetik

Edhe kur nuk është në përdorim por është e kyçur, emeton një fushë elektromagnetike brenda 4 deri në 5 metra, e cila është shumë e dëmshme. (Prof Luis Miro).


Emetimit i mikrovalëve nga ushqimi i dalur nga furra

Ju duhet të dini se ushqimi që del nga mikrovala nuk duhet të konsumohet para 10 deri 15 minutash pas largimit nga ajo! Kjo do të thotë se ushqimi juajdo të ketë kohë për tu ftohur ... Në të vërtetë, një ushqim që del nga kjo furrë lëshon mikrovalë të paktën 10 minuta! Këto mikrovalë djegin çdo gjë në rrugën e tyre. Kriteret e sigurisë janë të bazuara në studimet e kryera nga standardet e përdorimit të fabrikantëve. Megjithatë, shumica e përdoruesve nuk i lexoni udhëzimet ... udhëzimet që shpesh nuk janë të plota.

Kurrë nuk duhet të përdorni furrë me mikrovalë ... duke mos e lënë dhe as të kyçur në rrymë!

Një ndër kontribuesit që do ju ndihmojë që të keni një ditë KANCERIN.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët ! Empty Re: Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët !

Mesazh  Equinox prej 18.06.14 0:57

Ja një shembull i përdorimit të ujit që është nxehur një herë nga mikrovala në një enë plastike dhe pastaj pasi është ftohur është përdorur për ujitjen e një bime dhe në anën tjetër bima tjetër e ujitur  me ujë normal!

Këtu e shihni zhvillimin kronologjik të ndikimit në bimë.

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët ! 112

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët ! Day1-210

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët ! Day3-210

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët ! Day5-210

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët ! Day7-210

Kujdes - Rrezik nga Mikrovalët ! Day9-210
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi