EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kujdes! Je nën vëzhgim...

Shko poshtë

Kujdes! Je nën vëzhgim... Empty Kujdes! Je nën vëzhgim...

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 02.12.16 17:03

Rrethohemi nga rreziqe të panjohura, të "padukshme" dhe të tmerrshme për t'u mësuar. A e keni menduar ndonjëherë, se dikush mund t'ju shohë ju, gjatë gjithë kohës? Shumë shoqëri sekrete, aq më tepër ato "moderne", që grumbullojnë edhe hakera apo spiunë (shoqëri të tilla si është edhe Sekloumi), kanë ato "aftësi" dhe mundësi në Internet, saqë mund t'ju kontrollojnë ju në çdo moment.
Kur ju jeni duke përdorur një telefon celular (me kamër), laptop apo kompjuter që është i pajisur me një kamër, dhe ndërkohë jeni duke përdorur Internetin apo aplikacione të ndryshme në World Wide Web (WWW), ju mund të vëzhgoheni nga shoqëritë/shërbimet sekrete. Ish-anëtarët e shoqërisë sekrete dhe vëllazërore Seklorum, kanë treguar se brënda kësaj shoqërie, përveç se njerëz të famshëm, pushtetarë dhe masonë, ka edhe spiunë e hakera.
Këta hakera dhe spiunë të Seklorumit, kanë kontrolluar botën e Internetit për më shumë se 10 vjet, dhe kanë bërë ndryshime, sikurse kanë ndikuar në përdoruesit "e pafundë" të botës virtuale të Internetit. Filmimet "pas" kamerës. shpesh u janë dhënë njerëzve me qëllime jo të mira, janë publikuar në faqe të ndryshme, dhe madje janë "shitur" në Deep Web dhe aplikacione të ndryshme.
KUJDES! JENI NE VEZHGIM!

Kujdes! Je nën vëzhgim... Hack-like-pro-secretly-hack-into-switch-on-watch-anyones-webcam-remotely.w1456

Komentet në lidhje me këtë temë kanë qënë të ndryshme.
A.J.VELLESE ka thënë: "Aftësitë e përgjimit në Internet janë rritur. Gjithësesi! Kemi pajisje, telefona dhe laptopë, që janë "të lëvizshëm", dhe mund të merren me vete kudo, merren dhe vihen në vende që janë private, që ju nuk doni që të tjerët t'i dinë; merren me vete kudo që je, mund t'i kesh në çdo moment privat, dhe të të shihnin ty në këto vende apo momente, do të ishte e tmerrshme, sepse privatësia është diçka që të përket vetëm ty... duhet të të përkasë!"
Donald D'ARANEO
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdes! Je nën vëzhgim... Empty Re: Kujdes! Je nën vëzhgim...

Mesazh  Muneer prej 02.12.16 20:34

sot diskutohet spiunimi me xhind telepati .. etj.. keto spiunimet me hacker jan komplet te paperfillshme
Muneer
Muneer

سلام موعد المغرب

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdes! Je nën vëzhgim... Empty Re: Kujdes! Je nën vëzhgim...

Mesazh  Luani i Judes prej 03.12.16 22:03

Thyejini te gjitha mos mbani as gje me vete, as celular, as laptop, as televizor, se jan me pergjus te gjitha. ikni sa me larg ne majen e malit Everst. vetem Kujdes... mos harroni te hiqni dhe mbathjet (breket) se dhe aty ka pergjus.
Luani i Judes
Luani i Judes

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdes! Je nën vëzhgim... Empty Re: Kujdes! Je nën vëzhgim...

Mesazh  Donald D'ARANEO prej 11.12.16 16:16

Kjo është një temë serioze, dhe shumë realiste. Në internet, por jo vetëm, aftësitë për të "spiunuar" dhe kontrolluar se çfarë bëjnë të tjerët janë rritur. Siguria në internet nuk është gjithmonë e fuqijshme për të mbrojtur përdoruesit. Nuk po diskutohen më përgjimet me telepati apo xhinde, sepse jemi në shekullin e 21 dhe teknologjia ka përparuar shumë. Nuk ka asgjë për tu tallur me këto tema, pasi janë tepër serioze, dhe ne duhet të jemi të jemi në dijeni të tyre.
Eshtë bërë e ditur shpesh, dhe dihet mirë, se është dikush, diçka, që na kontrollon se ç'jemi duke bëre. Ka kamera, satelitë, madje eshtë edhe një "sy" në pajisjet tuaja, telefona celularë apo dhe laptopë, të cilit ne i "besojmë" shumë dhe e kemi pranë, por ai "sy" mund të jetë ai ç'ka sheh gjithçka ne bëjmë. apo "transporton" tek shoqëritë dhe shërbimet sekrete atë që ne jemi duke bërë...
Donald D'ARANEO
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdes! Je nën vëzhgim... Empty Re: Kujdes! Je nën vëzhgim...

Mesazh  Solomoni prej 08.01.17 17:59

Sakte! Informacioni eshte i sakte dhe jashtezakonisht i vertete! Ka sherbime sekrete te ndryshme, shoqeri sekrete por edhe qeveri, te cilat deshirojne te kene nen "kontroll" dhe vezhgim popullin me cdo kusht.
Ato kane krijuar mekanizma te ndryshme per te pergjuar popullin, duke ditur cdo hap dhe cdo gje qe nje x person eshte duke bere gjate dites. Nje nder pergjimet me "ekstreme" eshte edhe kjo e pajisjeve te tilla si laptope dhe celulare. Kamera qe gjendet ne to, mund te sherbeje si mjet per te pare se cfare ben nje person gjate kohes kur ai eshte perballe pajisjes se tij...
Ekstreme!
Solomoni
Solomoni

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdes! Je nën vëzhgim... Empty Re: Kujdes! Je nën vëzhgim...

Mesazh  Reg6 prej 24.01.17 13:31

Sakte... teknologjia ne ditet e sotme ka perparuar jashte mase, dhe keto gjera jane shume te zakonshme, sidomos per sherbimet sekrete. Sot ka nje mori menyrash per pergjim dhe eshte shume e lehte per disa. Nuk ka asgje per tu cuditur, sepse sic thashe me pare teknologjia ka perparuar jashte mase, dhe tek e fundit, jemi ne shek.21
Por keto pergjime nk kryhen mbi popullin e thjeshte, sepse pergjuhesit nuk kane arsye per te kontrolluar cfare ben nje njeri i thjeshte... pergjuesit e tille kane arsye dhe qellime serioze per gjera te tilla. Gjithesesi, edhe nje njohuri shtese nga une: kur dikush perpiqet te pergjoje dike, psh. nepermjet laptopit te tij. Laptopi ka nje kamer, dhe kur aktivizohet/hapet aplikacioni me kamere, per shembull kur duam te beni nje foto/video tek kamera e laptopit vihet re nje pike e kuqe.
Nqs shohim piken e kuqe kur nuk jemi duke bere nje foto/video apo kur nuk kemi hapur aplikacionin e kamres, atehere dmth qe po pergjohemi!

P.S dhe sa per pergjigjet e mepareshme ne kete teme, ju kerkoj te beheni serioze dhe t'i shihni gjerat seriozisht, dhe t'i hapni syte ne kete realitet! S'ka asgje per t'u tallur apo per te bere shaka... spiunimet si haker, apo spiunimet nga sherbimet/shoqerite sekrete jane teper te perfillshme! Ky eshte realiteti...
Kujdes! Je nën vëzhgim... 356_Untitled
Reg6
Reg6

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdes! Je nën vëzhgim... Empty Re: Kujdes! Je nën vëzhgim...

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi