EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AL Kaeda (Al-Qaïda) u krijua nga SHBA

3 posters

Shko poshtë

AL Kaeda (Al-Qaïda) u krijua nga SHBA Empty AL Kaeda (Al-Qaïda) u krijua nga SHBA

Mesazh  Androo 15.01.12 18:53

SKANDAL!

AL Kaeda (Al-Qaïda) u krijua nga SHBA 200px-Flag_of_Jihad.svg


Kjo nuk është një teori e re në fakt, por, në internet është duke qarkulluar një video e sekretares amerikane të Shtetit, Hilari Klinton, në të cilën kjo e fundit pohon se organizata terroriste Al Kaeda është krijuar nga SHBA 20 vite më parë.

“Kujtohuni, njerëzit ndaj të cilëve sot luftojmë, i krijuam para 20 vitesh. Ne e bëmë sepse ishim në telashe me Bashkimin Sovjetik, kur ata pushtuan Afganistanin” ka thënë ajo. Klinton ka vazhduar të flasë edhe më tej, por ende nuk është verifkuar autenticiteti i intervistës së sekretares së Shtetit. Mundësitë më të mëdha janë që video të jetë e montuar, gjithsesi dyshimet do të mbeten.
Androo
Androo

250


Mbrapsht në krye Shko poshtë

AL Kaeda (Al-Qaïda) u krijua nga SHBA Empty AL Kaeda u krijua nga SHBA

Mesazh  Ushtari i krishtit 15.01.12 20:01

AL Kaeda u krijua nga SHBA normale ce personazhi i binladenit edhe alkaeda u krijua nga qeveria amerikane sepse amerika eshte shteti me i pangopur per nafte edhe e vetmja menyre ce amerika te kishte arin e zi eshte krijimi i alkaedes amerika do te ket nen kontroll komplet lindjen e mesme sepse aty ka nafte me bollek
Ushtari i krishtit
Ushtari i krishtit

152


Mbrapsht në krye Shko poshtë

AL Kaeda (Al-Qaïda) u krijua nga SHBA Empty AL Kaeda u krijua nga usa

Mesazh  maximus 19.01.12 10:56

Al Kaeda u krijua nga Osama Bin Laden ne vitin 1988. Ndersa Bin Laden u stervit nga CIA ne Luften Ruso-Afgane, gjate opercionit "CIKLONI" dhe ju dhane arme dhe fonde per te luftuar ruset. mbas luftes ndihmoj talebanet per te mare pushtetin ne Afganistan dhe perhapi islamin ne kete vend sipas menyres suunite.
maximus
maximus

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

AL Kaeda (Al-Qaïda) u krijua nga SHBA Empty Re: AL Kaeda (Al-Qaïda) u krijua nga SHBA

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi