EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ndryshoni mënyrën e të menduarit-St.Germain,Channel nga Sharon Stewart

Shko poshtë

Ndryshoni mënyrën e të menduarit-St.Germain,Channel nga Sharon Stewart Empty Ndryshoni mënyrën e të menduarit-St.Germain,Channel nga Sharon Stewart

Mesazh  Gjithesia Love 04.05.20 21:29

Kur ju nuk ndryshoni mendimin tuaj, bota mbetet e njëjtë.

Shume mire. Unë jam St Germaine, në shërbimin tuaj, të dashurit e mi.

Unë dëshiroj të flas në lidhje me këtë temë, Sharon dëshiron që unë të tregoj njohurite e mija, kështu që vërtet do ta bëj. Unë iu përgjigja kërkesës së saj për të kanalizuar(channel) në lidhje me këtë temë, sepse kjo është baza e Alkimisë, dhe siç e dini unë jam Mjeshteri i Alkimist.AH po.


Sharon pranon që ajo nuk e bëri atë lidhje, dhe po, unë besoj se kjo është një lidhje që aq shumë prej jush nuk janë të vetëdijshëm për:
Mendjet tuaja janë krijues.C'farë mendoni, ju krijoni.Dhe ju jeni mësuar të besoni dhe të krijoni shumë modele të jetës që nuk ju shërbejnë juve.

Imagjinoni, e gjithë bota juaj duke u shpërndarë në punët tuaja të përditshme, kur në të vërtetë gjithçka që ju duhet të bëni është të ndryshoni mentalitetin tuaj kolektiv dhe një mjet tjetër për të mbijetuar në jetën tuaj do të vinte në vend.Po, kaq lehtë.Nëse nuk do të kishit hyrë në sistemin ekonomik nga i cili jeni shtypur aktualisht, atëherë racat e tjera do të ishin afruar në botën tuaj dhe do të barteshin dhe tregtonit me ju.Ose ju mund të keni qëndruar me sistemin tuaj të vjetër të shkëmbimeve dhe tregtimit të së kaluarës dhe kurrë nuk keni hequr dorë nga një sistem financiar.Ose mbase ju thjesht do të kishit një sistem "të marrë atë që më nevojitet", ku njëri rrit ushqimin dhe tjetri merr sasinë e nevojshme për familjen, dhe kjo do të ishte ajo.

Unë sugjeroj që sistemi juaj aktual ka çuar në mjerim, lakmi, pasiguri dhe konkurrencë midis jush. Nëse nuk do të ishte zgjedhur një sistem i tillë, atëherë mbase do të kishit zgjedhur një sistem që ju lejonte të lulëzoni më me dashamirësi.

E gjithë kjo që duhet tani e tutje është një ndryshim kolektiv i mendjes, dhe po, rregullat e mazhorancës. Për të parë përparimin, 50 përqind e banorëve të Tokës do të duhet të kene kete mendim.Kështu funksionon alkimiemia kolektive.

Ka pasur shumë sisteme shkëmbimi mbi Planet Toke në të kaluarën dhe disa ende mbesin në vend.Në përgjithësi është çështje se çfarë vlerëson shoqëria. Në disa shoqëri vendase, një valle konsiderohet një shkëmbim i drejtë për një derri.Në të tjerët, mishi i detit shkëmbehet për shërbime gatimi. Gjithcka etshtë për atë që është me vlerë për ju.

Pra, tani jeni në një periudhë ndryshimesh të mëdha për shumicën mbi planetin tuaj.Kjo do të kërkojë një ndryshim të madh të zemrës nga ana e të gjithë juve. Ngjarjet po prezantohen që disa prej jush do të fillojnë të ekzaminojnë standardin tuaj të jetesës, të pyesin kush i drejton vendet dhe çfarë duhet të organizohet në të ardhmen.Ndryshime të mëdha do të futen si rezultat i çlirimit të mendjes suaj nga mendimet e ulëta mendorë. Do të jetë e mundur.

Ju të gjithë prireni të përqendroheni në dashamirësinë që dëshironi të shihni të futur në jetën tuaj, por nuk ka konsensus.Ka aq shumë ndarje në të menduarit tuaj sa është e pamundur të zbatohet ndonjë strukturë e re me forcë.Kështu që ju duhet të fillojni të beheni me njëri-tjetrin.
Po, rënia e afateve kohore në favor të afateve organike që në të vërtetë rezonojnë më shumë me mendjet tuaja është një ndihmë e shkëlqyeshme.Do të zbuloni që mendimi juaj natyral fillon të kthehet në atë që ishte forca juaj shumë mijëra vjet para se të merrej(nga cabal) planeti juaj dhe mendjet tuaja.

Planeti juaj është një krijim i mentalitetit tuaj kolektiv. Nuk do të ekzistonte pa besimin tuaj në të.Pra, kjo është fuqia që ju duhet ta ndryshoni atë, jo atë të atyre që mbeten jashtë kufijve të saj.Ne mund të ndikojmë, por ti je ai që duhet të ndryshosh.Kjo është gjithashtu alkimi. Të gjithe njerezit tokësore kanë të drejtë të vetëvendosin.

Pra, nëse nuk besoni se kjo shoqëri aktuale është dashamirësia juaj, atëherë ndryshoni mendim tuaj.C'farë mendoni se do të ishte dashamirëse për ju në botën tuaj?C'farë do të dëshironit të shihni? Përqendrohuni në këtë.

Kam frikë se urrejtja për atë që eshtw aktualisht vetëm e forcon atë.
Duhet të lejohet të hiqet.Kur e urreni regjimin aktual, ju e mbani atë në vend për shumë më gjatë dhe e bëni më të vështirë eliminimin e tij nga forcat e Dritës.Sepse siç thashë, është bota juaj.Ne kërkojmë që ju të ndryshoni mendimet.

Dëshironi të shihni më shumë para për të gjithë?Ndërprerja e urisë, varfërisë, vuajtjes dhe sëmundjes?Dëshironi të shihni ndihmë për florën dhe faunën e botës tuaj, ndërprerjen e ndotjes dhe ndihmën për mjedisin?A do të dëshironit të shihni oqeane të pastra, masa tokësore që kthehen në një gjendje më natyrale, dhe popullsitë e kafshëve lulëzojnë?Pra përqendrohuni në këto gjëra.

Enderroni. Endërroni per me shume(big) siç thua ti.Gjithçka do të jetë e juaja.Ju jeni mbjellësit e Tokës së Re.Ju jeni dashamirës që doni të shihni përsëri përqafimin e dashurisë, dhe kaosi dhe vuajtja marrin fund.Asgjë nuk është e pamundur, sepse ju jeni të gjithë alkimistë. Përdorni mendjet tuaja me mençuri.

Sharon është kurioz për rrëzimet e avionëve, për shembull.Tani ajo eshte e vetëdijshëm se ka shumë më tepër nga sa ajo kishte kuaptuare.Sidoqoftë, ajo që ajo nuk e kupton është se kur ajo vazhdon të shikojë këto video, ajo vazhdon të promovojë idenë e rrëzimeve të avionit.Dhe për shkak se ajo beson në to, ata vazhdojnë të ndodhin.Ju duhet të jeni të kujdesshëm me televizionin tuaj sepse kjo ju tregon atë që dikush dëshiron që ju të besoni.Dhe në këtë rast bëhet fjalë për aksidente ajrore.Nëse në të vërtetë ndaloni së besuari në përplasjet e avionëve, do të gjeni zgjidhjen e përsosur për të zgjidhur atë problem.Por ju besoni në to ,dhe ato vazhdojnë të ekzistojnë.

Në rastin e videove të tornados, atëherë tornadot do të vazhdojnë të pllakosin botën tuaj, sepse besoni në to dhe besoni se ato janë reale, ato do të vazhdojnë të ndodhin.Ndaloni të besoni në ta dhe ata do të ndalojnë së munduari njerëzit tuaj.Kuptoni që ngjarjet natyrore nuk dëmtojnë, por ushqehen.(vazhdone)
Maj 3, 2020

Te gjitha te drejtat i takojne:
https://sharonandivo.weebly.com/st-germaine-in-this-now.html
Perkthyer me deepl,dhe google.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi