EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sharon Stewart:St Germaine Biography ​(as channeled nga ai vetë)

Shko poshtë

Sharon Stewart:St Germaine Biography ​(as channeled nga ai vetë) Empty Sharon Stewart:St Germaine Biography ​(as channeled nga ai vetë)

Mesazh  Gjithesia Love 08.03.20 15:39

Unë jam Count St. Germaine. Sharon dëshiron të bëjë një biografi për mua, kështu që unë i kërkova që të ndërhynte.
Unë jam zgjedhur që të jem Gohan i Projektit të Tokës së Re, pasi jam përfshirë në ruajtjen e njohurive të lashta historike alkimike në vendin tuaj.
Zgjodha të mishërohesha disa herë që t'i dhuroja këto njohuri figurave  të rëndësishme botërore.
Unë isha babai, me emër Joseph, i Jeshua Krishtit, biri i dashur i babait më të madh, Krijuesit tonë.
Unë kam zgjedhur në të gjithë Evropën gjatë kohërave të saj historike të periudhave Romance dhe më shumë, në mënyrë që të provoj (të bindë) udhëheqës të rëndësishëm politikë dhe botërorë të atyre kohërave për të marrë rrugën më shpirtërore dhe të dhembshurisë.
Unë erdha në tokë si Merlin , 'magjistari mashtrues' që kishte fuqi të veçanta me mbretërit dhe mbretëreshat tuaja.
Shndërroja ujin në verë,  plumbin në ar, urretjen në dashuri dhe unë sapo kamë filluar rrugëtimin tim të jashtëzakonshëm me planetin tuaj.
Ju u kthyhet tek unë pasi keni nevojë për shërim dhe kështu ky planet më  dha këtë postë' Kohan i epokës së re të dashurisë dhe mençurisë së jashtëzakonshme që do të mbizotërojë në mesin e popullit tuaj.
Unë jam një alkimist.Kjo është arsyeja pse unë jam i njohur.
Dhe bota juaj do të shohë alkiminë ashtu siç nuk e keni parë kurrë më parë në këtë epokë të re të Dashurisë dhe Dritës.
Unë jam gjithmonë në dispozicion për ju, Si St Germain juaj.
Mars 7, 2020
Sharon:Pyetja ime për ju, St Germaine, është pse jeni emëruar pas këtyre fondeve që ne do të marrim, dhe pse ato do na jepen neve, dhe si do t'i përdorim?
St.Gar.:Kjo është një pyetje shumë e mirë, në të vërtetë.Epo, siç e dini, planeti juaj përballet me vështirësi të përditshme ekonomike, përveç atyre pak në krye siç do ta quani ju, të cilët kanë vullnet të keq dhe i mbledhin të gjitha paratë për vete, thjesht sepse ata ju pëlqen t'ju shohin si vuani.Ishte një vendim i zgjedhur midis meje dhe shumë burrave dhe grave të kohërave të kaluara, që këto para të mblidheshin.Në fakt, ne u siguruam që këto para të merreshin nga arkat e të pasurve dhe t'u jepeshin të varfërve.Po, po mendon për Robin Hood.Epo, mund të më quani edhe ashtu.Unë jam Robin Hood, i cili vodhi nga të pasurit dhe u dha të varfërve.
Ajo vetë nuk ishte e interesuar për teprime të tilla dhe kishte një zemër, ajo ndjeu se ajo duhej ta hiqte atë në mënyrë që të mos i harxhonte ato në xhingla të panevojshme siç donte të bënte.Ajo vetë nuk ishte e interesuar për teprime të tilla dhe kishte një zemër, ajo ndjeu se ajo duhej tja hiqte atij në mënyrë që të mos i harxhonte ato në xhingla të panevojshme siç donte të bënte.
Sharon:C'farë vëndi ka ndodhur kjo?
St.Germ:Ishte në zonën e  Austri / Gjermani dhe kjo ishte rreth vitit 1500 .Kishte shumë pasuri midis zotërve dhe llogaritjeve të të gjithë Evropës, dhe kjo pasuri vinte nga përvetësimet e tyre të pasurive nga tokat e huaja dhe nga taksat e serfëve, të varfërve që u shërbenin atyre.Pra, në fakt këta grabitës nuk kishin njohuri për këtë pasuri, nuk u përkisnin atyre.I përkiste njerëzve të tokave që kishin grabitur.Sigurisht, kjo vazhdoi për shumë vite deri më sot.Dhe ne kemi vazhduar gjithashtu të marrim një pjesë të këtyre fondeve dhe t'i fshehim ato për t'ua rishpërndarë  njerëzëve tuaj tani.Një përpjekje u bë në fillim të viteve 2000, por fondet u vodhën nga karteli i drogës Bush.Po, kjo dihet në qarqet tuaja.Mos u shqetësoni, ne kemi punuar në ri-ndarjen e fondeve dhe jemi gati për t'u a shpërndarë, në mënyrë të saktë këtë herë.Të gjitha mirat që janë marrë nga këta hajdutë do t'ju kthehen.Shtëpitë e vendit dhe tokat e dukave, baroneshave dhe të ashtuquajturave familje fisnike tani po ekspozohen.
Sharon:Geez Unë jam duke kërkuar për një Van Gogh origjinale.
St.Germ:Ah! Shoh që  keni një shije të hollë për artin.Shumë mirë.
Sidoqoftë, këto mallra duhet të paguhen.Pasuria juajë që është vjedhurë duhet të rikthehet publikut në muzeun tuaj,më të besuarë.Këto muze nuk do t'ju duhet t'ju marrin asnjë qindarkë për biletën tuaj, pasi të shihni historinë tuajë në këto ngjyra dhe stile të gjalla është e drejta juaj, jo diçka që duhet të blini.
Sharon:Mirë.
St.Germ: Ah shumë mirë.Ramë dakortë.
Sharon:Po me njerëzit në vendet e "botës së tretë"?
St.Germ:Të gjithë do të financohen.Të gjithë do të çlirohen nga varfëria, mjerimi i tyre, vuajtjet dhe frika e tyre.Do të ketë një shkëmbim publik për secilin rajon më të madh në botën tuaj dhe këto fonde do të përdoren për të mirën e të gjithëve.Ç'do organizatë që e bën këtë nuk do të ketë më shumë akses në agjencitë e saj të policisë sesa do të ketë publiku, kështu që nuk do të ketë çekuilibër të kontrollit.Po, qeveritë tuaja të tanishme qeverisin gjithashtu shtetet e policisë dhe kjo nuk do të jetë më.Shumë ndryshime do të shihen nga ju në 5-10 vitet e ardhshme në planetin tuaj dhe shumë lehtësim do të mbushin përsëri zemrat e atyre që kanë vuajtur një jetë pas tjetrit.Ky është një premtimë personal i imi.
Sharon:A do të mishëroheni përsëri?
St.Germ:Ahh po.Unë jam në gjendje të marr formën fizike nëse është e nevojshme dhe mund të shfaqë veten time.
Sharon:Si ti?
St.Germ:Po, në fakt unë nuk kam asnjë arsye për të mbajtur të fshehur fytyrën time.
Sharon:Unë jam duke menduar se sa kisha me emrin Shën Germain do të ndërtohen në të ardhmen.Haha
St.Germ:Nuk kërkoj asnjë adhurim. Unë jam shërbëtori juaj, jo sundimtari juaj. Se si doni të më njihni është zgjedhja juaj personale.
Sharon:Faleminderit
St.Germ:Pra, edhe një herë, shihemi së shpejti pasi tregjet tuaja të bien.Një sistem i ri është është duke u vërvitur siç do të thoshit.Të uroj një ditë të mbarë Z.Sharon dhe sa më shumë dashuri për gjithë ata që po lexojnë këtë mesazhë St.Germaine
Sharon:(I thashë faleminderit dhe ai më puthi kur u largua!)


I gjithë materiale i takonë Sharon Stewart,unë vetëm e kamë përkthyer:
Link: Sharon and Ivo
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi