EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesazhet e fshehura tek Dollari

Shko poshtë

Mesazhet e fshehura tek Dollari Empty Mesazhet e fshehura tek Dollari

Mesazh  Pansophia prej 05.10.18 22:19

Mesazhet e fshehura tek Dollari 110

1-Kryqi Maltez

Nqs shihni ne cep te 1 Dollareshit, ne pjesen e pasme, do shihni nje imazh te nje kryqi ne forme te helikave te nje mulliri ere, prapa numrit 1. Shume besojne se ky i referohet kryqit maltez, ne reference te Kaloresve Malteze.

Mesazhet e fshehura tek Dollari 210

2-Syri qe sheh gjithcka( Teoria 1)

Nese shihni tek valuta e Dollarit, me siguri e keni vene re syrin qe sheh gjithcka siper piramides. Simboli lidhet me Frimasonerine. Kuptimi i fshehte latine nenkupton rendin e ri boteror. Disa e lidhin me Luciferin, te tjere me simbolin satanik.

Mesazhet e fshehura tek Dollari 43174310

3-Numrat romake

Ne bazen e piramides jane disa shkronja MDCCLXXVL, qe nenkuptojne 1776. Keto numra jane simbolike qe i referohen ose vitit kur ShBA shpalli pavaresine ose themelimin e Iluminatit.

Mesazhet e fshehura tek Dollari 111

4-Numri 13

Ne pjesen e pasme te 1 Dollareshit, shihet shqiponja qe mban nje tufe me 13 shigjeta si dhe nje dege ulliri me 13 kokrra ullinj.Ajo gjithashtu mban nje mburoje me 13 vija horizontale dhe 13 vertikale. Mbi shqiponjen jane 13 yje. Disa spekulojne se kjo i referohet 13 linjat e gjakut te iluminatit.

Mesazhet e fshehura tek Dollari 211

5-Bufi

Tek 1 Dollareshi, ne pjesen e perparme, siper ne krah te nr 1, vihet re nje krijese e vogel. Disa mendojne se ai eshte nje buf. Ai, simboli i urtesise, lidhet gjithashtu me Iluminatin Bavarez.

Mesazhet e fshehura tek Dollari 112

6-Syri qe sheh gjithcka (Teoria 2)

Perreth syrit qe sheh gjithcka, vihet nje drite. Drita eshte Dielli, piramida me syrin eshte Mesiah ne teologjine e vjeter hebraike. Keshtu qe kjo mund te tregoje mesian hebre.

Mesazhet e fshehura tek Dollari 113

7-Hekzagrami

Shikoni mbi koken e shqiponjes 13 pentagrame dhe nje re. Pentagramet jane te organizuara ne trajte te nje hekzagrami ose si vula e Solomonit. Hekzagrami eshte nje mjet i fuqishem i perdorur nga paganet per te thirrur demonet. Gjithashtu eshte shenja e Antikrishtit me 6 kulme, 6 kende, 6 faqe.

Mesazhet e fshehura tek Dollari 43140710

8-Serite e 11 shtatorit

Nese merret 10,20,50 dhe 100 DOllareshi dhe i palosni sipas fotos me poshte do shihni 5 episode te 11 shtatorit.

Mesazhet e fshehura tek Dollari 114

avatar
Pansophia

90


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mesazhet e fshehura tek Dollari Empty Re: Mesazhet e fshehura tek Dollari

Mesazh  hngel2 prej 21.10.18 12:24

Tema eshte ne rregull veqse eshte mendim i ekzagjeruar,imagjinata mund te krijoj diqka qe nuk eshte reale.
avatar
hngel2

12


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi