EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përbindëshi misterioz sulmon serbët afër kufirit me Kosovën

Shko poshtë

Përbindëshi misterioz sulmon serbët afër kufirit me Kosovën Empty Përbindëshi misterioz sulmon serbët afër kufirit me Kosovën

Mesazh  Luli 17.10.15 20:48

Përbindëshi misterioz sulmon serbët afër kufirit me Kosovën C6542265-43ea-4116-8762-da881cfa0900_La-fore-t-d-Aokigahara

Mirjana dhe Dragan Stankoviq, që banojnë në komunën e Leskovcit, mu afër kufirit me Kosovën, thonë se, derisa ishin duke u kthyer nga mbledhja e pemëve të malit, i kishte sulmuar një krijesë e tmerrshme. Në fillim kafsha ishte dukur e qetë, por më pas ishte bërë agresive.

- Në fillim na u duk sikur qen, më pas si një dele e madhe, pastaj u bë si ari. Dikur na u duk si gjel i madh, që lëshonte zëra të llojllojshëm – thotë Mirjana derisa shëron gërvishtjet që i mori derisa ikte nëpër mal. Dragani kishte kaluar më keq. Ai gjendet në spital. Ai thotë se nuk mund të mbrohej nga kafsha, meqë duart i kishte plot me pemë të malit.

“Në fillim mu duk si ari i vogël, e më pas filloi të lëshonte zëra. Tentoi që të kërcente në mua, por sikur nuk ishte ari, mirëpo diçka më i vogël. Kur e ndezëm baterinë, më ngjau në qen. Më sulmoi disa herë derisa e ndeza shkrepësen. Atëherë kafsha u largua”, përfundon ai.

(Kosova Sot)
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi