EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Në njërin sy Kosovën në tjetrin Shqiponjën

Shko poshtë

Në njërin sy Kosovën në tjetrin Shqiponjën Empty Në njërin sy Kosovën në tjetrin Shqiponjën

Mesazh  Berti69 22.09.13 11:30

Në njërin sy Kosovën në tjetrin Shqiponjën

Në njërin sy Kosovën në tjetrin Shqiponjën Valerinaa

Valerian Osmani nga Fushë Kosova, është një fëmijë jashtëzakonisht i veçantë.Në fakt atij këtë epitet ja japin dy sytë e tij. Në syrin e tij të djathtë ka një hijezim që ngjan me hartën e Kosovën, ndërsa në të majtin një hijezim që ngjante me shqiponjën dy krenare, shkruan reporteri.net

Valeriani bashkë me prindërit e tij jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Prindërit e tij, fillimisht e kishin vërejtur vetëm hartën e Kosovës, por më pas edhe shqiponjën, duke ngelur të befasuar me këtë dhuratë të jashtëzakonshme që Zoti ia kishte dhënë djalit të tyre, aq më tepër për ta, të cilët si mërgimtarë, që kanë vazhdimisht mallin për atdheun. “Kur e kem vrejtë, na është duk diçka shumë interesante. Nuk dinim as ta përshkruanim. U tregonim njerëzve, por nuk na besonin”, thotë nëna e Valerianit, në një intervistë për Klan Kosova.

Mbase kjo mund të ketë një simbolikë, pasi familja e dajave të Valerianit, ka prejardhje nga Shqipëria.

“Mu edhe nëse më ofrohet që të shkojë në pushim në ndonjë vend që vlerësohet më i bukuri i botës, unë nuk e ndërroj me Shqipërinë”, thotë nëna e Valerianit.

Berti69
Berti69

"Si është lartë, ashtu është edhe poshtë, e si është poshtë, ashtu është edhe lart"


411


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në njërin sy Kosovën në tjetrin Shqiponjën Empty Re: Në njërin sy Kosovën në tjetrin Shqiponjën

Mesazh  Vizitor 22.09.13 18:21

Wooow Ky paska dhe sy te bukur. Na nderoi. :-)
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi