EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

5 posters

Shko poshtë

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur Empty Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  Admin 30.01.09 15:13

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Historia hallucinante e nje djaloshi qe « qe transportonte fanzamen e nje vajze te re me scooter-in e tij » ka bere buje te popullesia e Castellamare-di-Stabia, afer Napolit (Itali).

Djaloshi qe deshi te mbetet anonim, kthehej ne Castellamare me scooter gjate nje kohe me shi, ne ane te rruges sheh nje vajze qe bente shenje qe te ndalonte, gje qe e beri ai.

Vajza, me nje bukuri te madhe i kerkon qe ta dergoi deri ne udhekryqin e ardhshem.
Djaloshi e ul mbrapa ne ulese dhe i hedh nje pallto kraheve, sepse bente ftohte ate nate.

Me te arritur ne udhekryq, vajza zbret, duke i treguar djaloshit shtepine e saj ku banon, i jep emrin dhe duke u larguar i thote qe te vi te nesermen te kerkoi pallton.

Djaloshi i pushtuar nga bukuria e saj insiston qe te marre palton e tij, duke pasur nje preteks per pare vajzen.

Te nesermen, ai troket ne dere te shtepise duke kerkuar qe te shoh vajzen : « Ana ? Por cfare kerkoni ju ketu ? Ka dy vite qe ajo ka vdekur ne nje aksident me scooter » i pergjigjen me befasi.

Djaloshi tregon aventuren e tij.

Atij i tregojne fotot e vajzes se re, ku ai e njohu shume mire.

Te nesermen, e gjene pallton jo larg nga aty, mbi varrin e vajzes se re, ne varreza..

© Explorerunivers
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur Empty Re: Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  i panjohuri 05.01.10 14:09

Sa e cuditshme kjo histori te ben konfuz per ato cka di dhe nese eshte e vertete kjo te jep proven per ekzistencen e gjurmave te nje shpirti.
i panjohuri
i panjohuri

33


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur Empty ajo ka 2 vite qe ka vdekur

Mesazh  ramiz 03.06.10 21:19

Vallai problem nje shok imi i ka lexu te gjitha gati keto shenime por ka sjellje tjera nga ato qe i ka pas ma heret, ju lutem a ka najkush naj spjegim.....edhe une i kam lexu po si kam marr shume ngat zemres amo ai ka ndryshu shume, ju lutem nje ndihme nga dikush,.....me respekt.
ramiz
ramiz

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur Empty Re: Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  Fikrro 03.06.10 21:27

E kam degjuar diku tjeter kete histori por si nje legjend urbane,por ka pasur disa dallime ne historin qe une kam degjuar vajza harron shallin ne veturen e djaloshit pasi qe hyn ne shtepin e vet dajli del nga vetura dhe hyn ne shtepi per tia dhene shallin por kur hyn ne shtepin e vajzes prinderit e saj i thone se vajza e tyre ka vdekur para dy viteve dhe se e e kishin varrosur me gjith shallin e saj.Djali u qudit kur ne dore kishte shallin e nje te vdekuri edhe djalit ia kishin treguar fotografin e kishte pare vajzen qe ishte hipur me te ne vetur vajza ne kete rast kishte vdekur ne nje aksident rrugor.
Fikrro
Fikrro

484


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur Empty Re: Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  Neo 03.06.10 21:37

ramiz shkruajti:Vallai problem nje shok imi i ka lexu te gjitha gati keto shenime por ka sjellje tjera nga ato qe i ka pas ma heret, ju lutem a ka najkush naj spjegim.....edhe une i kam lexu po si kam marr shume ngat zemres amo ai ka ndryshu shume, ju lutem nje ndihme nga dikush,.....me respekt.

Na vjen shume keq nese shkrimet tona kane ndikuar negativisht ne sjelljet e shokut tuaj, kjo vjen ngase ai eshte tip i ndjeshem apo moshe e re.
Eshte mire qe ai te heq dore definitivisht nga leximi i faqes sone ne te kunderten mund te kete pasoja.
Sigurisht kjo sjelle e tij vjen nga nje ndryshim ne botekuptimin e tij rreth jetes dhe botes qe na rrethon.
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ajo, ka dy vite qe ka vdekur Empty Re: Ajo, ka dy vite qe ka vdekur

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi