EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vatikani përgatitet për Alienët

Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  gjilanasi prej 07.09.15 18:07

Vatikani përgatitet për Alienët A28

Papa Françesk raportohet se është duke u munduar që ta përgatitë botën për një deklaratë të rëndësishme të tij rreth jetës së jashtëtokësorëve dhe implikimeve teologjike rreth kësaj teme.

Rosana Ubanell nga “Voxxi News” sot ka bërë të ditur se, si rezultat i përparimeve që janë bërë në metodat shkencore për zbulimin e jetës përtej Tokës, papa Françesk dëshiron që të jetë i gatshëm që ta bëjë i pari deklaratën se “nuk jemi vetëm” në këtë gjithësi.

Ubanell raporton se detajet ende nuk janë bërë të ditura zyrtarisht, por se interesimi i Vatikanit rreth jashtëtokësorëve është i ditur dhe është i dokumentuar nga konferencat e astrobiologjisë, të cilat i ka sponsorizuar së fundmi Observatori i Vatikanit, apo ka marrë pjesë në to.

Prifti Guy Consolmagno, një astronom jezuit dhe njëri nga studiuesit më të dalluar katolikë të jashtëtokësorëve, më 18 korrik ka marrë shpërblimin shkencor “Carl Sagan”, të cilin e ndanë Shoqata astronomike amerikane.

Sido që të jetë, fjalimi i parë i papës rreth ekzistimit të jashtëtokësorëve me të vërtetë do të jetë interesant.
gjilanasi
gjilanasi

361


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  The Punisher prej 08.09.15 3:25

Papa po pregatitet per NEW WORLD ORDER ,ai shkon ne amerike tani ne shtator ,ne te njejten jave ku ndodh eklipsi henor ,dhe eksperimenti i madh ne CERN .
The Punisher
The Punisher

44


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  55 prej 08.09.15 12:01

He he he skan me cfare te merren keta dhe na semurin mendjen me keto!!

Se pari nga e dini ju se Alienet Ekziston, te pakten per ate majmunin qe keni nxjerr ne foto!!

Dhe sbesoj se eshte e mundur qe nje fytyr shtrembur si ai alieni juaj te jetoj ketu ne toke ose ne uje ose ne zjarr ose edhe ne ajer, se vetem nje planet i joni i ofron keto kushte per te jetuar..

Mesa duket "Alienet" jane shume drite vite larg jush, megjithse te rritur prap te vegjel mbetet. ! !
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


76


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi