EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush e sundon Shqipërinë?

Shko poshtë

Kush e sundon Shqipërinë?  Empty Kush e sundon Shqipërinë?

Mesazh  Equinox prej 16.04.15 13:39

Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush e sundon Shqipërinë?  Empty ........

Mesazh  Indigo prej 16.04.15 15:05

Kush e sundon boten,,, do te kishte qene titulli me i goditur per mendimin tim. Kto teknika qe po perdoren sefundmi ne Shqiperi ka shume vite para qe i perdorin superfuqite e kompanive ne te gjithe planetin ne cdo cep. Nuk kishte shans si te shpetonte Shqiperia jone e vogel nga cikloni ekonomik global. Keteij civilizimi i ka erdhur fundi shume vite para tani thjesht po dalin ne siperfaqe myku i kalbezimit te brendshem te te gjitha ketyre politikave antinjerezore qe jane instaluar dhe menaxhuar nga nga lekiste antihumane materialiste te urryer. Po perseris nje thenie te vertete te nje njeriu te urte.. Varferia ne kete rruzull nuk mbreteron sepse nuk kemi mundesi te ushqejme te varfrit, por sepse nuk mundemi te ngopim dot te pasurit. Lind pyejtja ... cfare duhet bere per ta ndaluar kete te keqe monstruoze...!?
Indigo
Indigo

4


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush e sundon Shqipërinë?  Empty Re: Kush e sundon Shqipërinë?

Mesazh  Jon Sh prej 16.04.15 23:04

Arcturus shkruajti:Kush e sundon boten,,, do te kishte qene titulli me i goditur per mendimin tim. Kto teknika qe po perdoren sefundmi ne Shqiperi ka shume vite para qe i perdorin superfuqite e kompanive ne te gjithe planetin ne cdo cep. Nuk kishte shans si te shpetonte Shqiperia jone e vogel nga cikloni ekonomik global. Keteij civilizimi i ka erdhur fundi shume vite para tani thjesht po dalin ne siperfaqe myku i kalbezimit te brendshem te te gjitha ketyre politikave antinjerezore qe jane instaluar dhe menaxhuar nga nga lekiste antihumane materialiste te urryer. Po perseris nje thenie te vertete te nje njeriu te urte.. Varferia ne kete rruzull nuk mbreteron sepse nuk kemi mundesi te ushqejme te varfrit, por sepse nuk mundemi te ngopim dot te pasurit. Lind pyejtja ... cfare duhet bere per ta ndaluar kete te keqe monstruoze...!?

Te mos e lajme trurin tone me ato qe na thone ata qe na drejtojne. nuk eshte e nevojshme te harxhosh kohen energjine dhe nervat duke bere tifozllek as per partin as per ndonje politikan as per ndonja skuader futbolli as per ndonje shtet as per ndonje fe.

Neqoftese secili do te shihte punen e vet, atehere ata lart sdo te kishin ke te kontrollonin dhe keshtu do humbisnin pushtetin. jo vetem qe sduhet te bertasim si te cmendur per ta por as emrat sduhet tja dime, ndoshta kur te dali momenti lajmeve politike duhet nderruar fare kanali...e njejta procedure duhet ndjekur dhe me tabute fetare.
Jon Sh
Jon Sh

25


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush e sundon Shqipërinë?  Empty ..........

Mesazh  Indigo prej 17.04.15 8:07

Sikur te kishte qene kaq e thjesht ceshtja sot njerezimi do te kishte qene duke diskutuar per mrekullira ketu ne toke, dhe jo per skamje edhe per shkaterrim miku im.. Fatkeqesisht duke i mbyllur syte para se keqes nuk ben gje tjeter vecse i jep te drejten te te demolizoje dhe ne fund te te zhduke nga ky dimension.. Kam frike se eshte teper vone per ideologji romantike, ndodhemi ne nje udhekryq te madh simbas mendimit tim, qe nga ketu rruga qe do zgjedhim do te jete edhe destinacioni yne i fundit. Ajo e gabuara con drejt e ne kaos, sepse nuk ka me alternativa. Sic do te ndodhe nqs zgjedhem ate te sakten na con direkt dhe ne pafundesi ne token e premtuar. Koha do tregoje dhe jo shume larg nga dita e sotme qe flasim...
Indigo
Indigo

4


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush e sundon Shqipërinë?  Empty Re: Kush e sundon Shqipërinë?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi