Thenie nga Arthur Schopenhauer

Shko poshtë

Thenie nga Arthur Schopenhauer Empty Thenie nga Arthur Schopenhauer

Mesazh  Zattoo prej 20.03.15 16:03

Thenie nga Arthur Schopenhauer 280px-Schopenhauer

"Pasuria i ngjason ujit të detit; sa me shume te pish aq me shume etje ke."

"Kush nuk don grate, veren dhe muziken, është veç i marre, kurre i shenjt."

"Kendveshtrimi i jetes: per te rinjte nje e ardhme pafundesisht e gjate, per te moshuarit: nje e shkuar shume e shkurter."

"Jeta dhe endrrat jane fletet e te njejtit liber. Po i lexove sipas radhes është te jetosh, po e shfletove rastesisht është te enderrosh."

"Çfare mund te thuhet per nje bote ne te cilen pothuajse te gjithe jetojne pasi nuk kane guxim te vetvriten."

"Besimet jane si xixellonjat, per te shndritur kane nevoje per erresiren."
Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi