EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë

Shko poshtë

Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë Empty Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë

Mesazh  Odin prej 21.07.14 19:53

Janë hedhur shumë hipoteza nëse vërtetë ekzistojnë jashtëtokësorët. Por duket se studimi i fundit tregon se këto hipoteza janë të vërteta.

Dy shkencëtarë të institutit amerikan SETI që merren me gjurmim sinjalesh të jetës inteligjente jashtë planetit Tokë, në Kongresin amerikan kanë deklaruar: “Jashtëtokësorët ekzistojnë ” Den Vertimer, drejtor i qendrës hulumtuese SETI në Kaliforni gjatë fjalës në Komitetin për Shkencë, hapësirë dhe teknologji ka thënë se mundësia e jetës jashtëtokësore të mikrobeve është e 100 për qind.

Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë Aliens10

“Gjatë 50 vjetëve të fundit janë mbledhur dëshmi për kushtet e domosdoshme për jetë janë të pranishme në gjithë galaktikën. Mundësia që jeta të jetë nisur e të jetë zhvilluar edhe diku është shumë e pranueshme nga pikëpamja shkencore “, ka thënë Vertimer, shkruan Huffington Post. Kolegu i tij Set Shostack, astronom i lartë në institutin SETI po ashtu ka thënë se shanset për të gjetur jetë jashtëtokësore janë shumë të mëdha.

“Ka më shumë se sa mjaft hapësirë për ekzistencë jete jashtëtokësore, përfshirë dhe jetën inteligjente dhe mendoj se gjatë 20 vjetëve të ardhshëm do ta kemi mjaft dëshmi për këtë “, ka përfunduar Shostack.

Kjo nuk është hera e parë që Kongresi të ketë mbajture dëgjim lidhur me jashtëtokësorët. Në dhjetor është mbajtur dëgjimi dyorësh lidhur me hulumtimin aktual për jetë jashtëtokësore, e revista “Wire” pati shkruar se ai dëgjimi ka qenë njëri nga më të mirët që Kongresi kishte mbajtur gjatë disa muajve të fundit./Express/
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë Empty Re: Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë

Mesazh  I’m X person prej 28.08.19 10:04

Të gjitha të thëna, asnjë vërtetim!
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

31


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë Empty Re: Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë

Mesazh  Cimi Elezi prej 18.11.19 21:41

Do vërtetohej ekzistenca ose jo e alienëve nëse SHBA hap bazën top sekret ku teori konspirative aludojn se atje ndodhen alienët që u rrëzuan në Meksiko...
Cimi Elezi
Cimi Elezi

108


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë Empty Re: Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë

Mesazh  I’m X person prej 06.03.20 10:28

Cimi Elezi shkruajti:Do vërtetohej ekzistenca ose jo e alienëve nëse SHBA hap bazën top sekret ku teori konspirative aludojn se atje ndodhen alienët që u rrëzuan në Meksiko...
Hahahaha alienet qe u rrezuan ne Meksiko jan keq-drejtimi i telekomanduar i NASA-s.
Për më shumë informacion hyr në temën "Kush I drejton UFO-t" dhe kuptoje se kush i shpiku UFO-t dhe Alienet qe ne njohim.
dhe kuptoje manipulimin e tyre që ti vet ke rënë pre e mashtrimit të tyre.
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

31


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë Empty Re: Fakte që jashtëtokësorët ekzistojnë

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi