EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shikimi i Aurës

Shko poshtë

Shikimi i Aurës Empty Shikimi i Aurës

Mesazh  Odin 26.09.13 22:20

Shikimi i  Aurës

Zgjedhja e kushteve të mira është e rëndësishme: jo vetëm që ju te shihni Aurat më të mira, por edhe për të fituar një besim në lidhje me atë që shihni.

1. Vendosni nje person para një sfondi të bardhe e te ndriçuar dobet. Një sfond me ngjyra do të ndryshojë ngjyren e Auras, kështu që ju duhet njohuri shtesë lidhur me ngjyrat e kombinuara. Disa kombinime të sfondit me ngjyrat e Aurave mund të shkaktojë keqinterpretime.

2. Zgjidhni një vend për të parë. Ne mes të ballit është shumë mirë. Ky është një vend i quajtur Chakra Anja ose Syri i tretë. Në disa kultura (Indi) ata vënë një shenjë në ballë. një shenjë e tille në kohët e lashta mund të thoshte ftesën për të parë Auran.

3. Shiko në këtë vend për 30 deri 60 sekonda apo më gjatë

4. Pas 30 sekondave analizoni perqark me vizionin tuaj periferik, ndërsa akoma shikoni ne te njejten pike. Vazhdimi i përqendrimit është më i rëndësishm. Rezistoini tundimit për të parë përreth. Ju duhet të shihni se sfondi pranë personit është me i ndritshm dhe ka një ngjyrë të ndryshme se sa sfondi I metejshem. Ky është perceptimi juaj per Auren. Sa më gjatë që të përqëndroheni, aq më mirë ju do të shihni atë. Mos harroni, përqendrimi në një vend rrit ndjeshmërinë tuaj duke akumuluar efektin e vibrimit te Aures arritur nga sytë tuaj.

Marrja e një pamje të një Aure

Pas përqëndrimit per nje kohë të mjaftueshme për të parë Auren, mbyllni sytë tuaj. Për një sekonde ose dy ju do te shihni vetem Auren.. Jini të gatshëm. Per një ose dy sekonda qelizat tuaja fotosensitive do të ndalojne vibrimin dhe dërgimin e perceptimit vizual në tru. Dhe në qoftë se keni humbur gje, ju duhet të filloni të përqëndroheni përsëri. Mundohuni të eksperimentoni perseri, sesa shpejte ose ngadale ju duhet të mbyllni sytë.

Si të shikoni Aurat e njerezve te tjere

Më e mirë është që të shikojmë direkt në chakren e ballit (syri I tretë ose syri i mençurise, e cila është lokalizuar 1.5 cm mbi hundë, në mes të syve), dhe qëllimi për të arritur gjendjen e mendjes te ngjashme me teknikën e koncentrimit te përshkruar më lart për të paktën 30-60 sekonda.

Nëse ju do të përqëndroheni në gjoksin e dikujt duket e besdisshme që personi në fjalë është zakonisht shumë i shqetësuar në lidhje me kete shikim. Kur ju shikoni në chakran e ballit vërtet ju mund të vazhdoni bisedën qetesisht. Përsëri, ne nje sfond te ndricuar lehte, pa asnjë hije është më i miri. Me praktikë, çdo sfond i ndriçuar ne menyre të njëtrajtshme (të tilla si një qiell blu për shembull) do të mjaftojë.

Si te shohim aurën tonë

Të qëndrojm rreth 1.5 m para një pasqyrë me permasat e duhura. Në fillim është mirë në qoftë se sfondi pas jush është thjeshtë i bardhë dhe pa hije. Ndriçimi duhet të jetë shumë i lehte dhe uniforme jo I shkelqyshem. Ndiqni udhëzimet e mësipërme për të parë Aurat.

Praktiko për të paktën 10-15 minuta çdo ditë për të rritur ndjeshmërinë tuaj dhe të zhvilloni sytë Aurike. Mos harroni se praktika është e nevojshme për të zhvilluar sytë Aurike.
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi