EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës

Shko poshtë

Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës Empty Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës

Mesazh  Luli prej 20.12.12 22:04

Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës

Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës Serbia%20portali

Me qëllim apo rastësisht, fundin e botës e ka nxitur Serbia! Portali amerikan “Popular” shkruan se parashikimi i Nostradamusit për ardhjen e armagedonit është plotësuar nga Serbia në vitin 1999, e cila nuk pranoi që problemin e Kosovës ta zgjidhë me një marrëveshje paqësore.

Portali amerikan për paralajmërimin e fundit të botës fajëson serbët! Qëllimisht apo rastësisht, thekson autori, Serbia ka përmbushur kushtin nga parashikimi i Nostradamusit, që të arrihet deri te armagedoni.

Francezi i njohur, në strofën e 86-të të parashikimit të tij thotë: “Dhe do të vijë viti me numrin e djallit në drejtimin e kundërt (viti 1999 ka tre numra nëntëshe, të cilat në drejtimin e kundërt paraqesin tri gjashtëshe, respektivisht numrin e Djallit) dhe atëherë Djalli do të dëshirojë të krijojë një luftë botërore në mënyrë që 13 vjet më vonë e tërë bota të shkatërrohet”.

Majat kanë siguruar datën, serbët kushtin?! “Është e qartë se në vitin 1999 me të vërtetë erdhi deri te një luftë botërore, pasi 19 shtete të botës, respektivisht anëtare të NATO-së kanë luftuar me Serbinë për Kosovën dhe këtë luftë e kanë nxitur serbët”, thotë portali amerikan. Serbët me siguri që nuk e kanë ditur për parashikimin e Nostradamusit, mirëpo atëherë kanë nxitur fundin e botës, përfundon autori.
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës Empty Re: Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës

Mesazh  euterpa prej 21.12.12 9:05

Interesante...
euterpa
euterpa

19


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës Empty Re: Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës

Mesazh  ILIRA prej 21.12.12 9:05

ashtu them dhe une.
ILIRA
ILIRA

137


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës Empty Re: Për fundin e botës, fajin e ka Serbia në luftën e Kosovës

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi