EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantazma

Shko poshtë

Fantazma Empty Fantazma

Mesazh  Zattoo prej 20.08.12 9:29

Fantazma

Besoj se keni dëgjuar për historitë me fantazma. Fotot që do dhikoni më lartë demonstrojnë prezencën e tyre edhe pse shumë njerëz nuk e besojnë këtë gjë. Nga skllave të masakruara, pacientë të torturuar dhe ushtarë të harruar, historitë që tregohen bëjnë që kushdo të dridhet nga koka te këmbët. Nëse nuk besoni në fantazma, ndoshta pasi t'i shihni këto foto, do të jeni dyshues.

Ekspertë të ndryshëm kanë harxhuar vite me radhë për t'i shpjeguar, disa i kanë cilësuar si të pavërteta, e për të tjera nuk është gjetur shpjegim. Marrim përshembull historinë e Zonjës së Bardhë nga Filipinet.

Banorët e qytetit Quezon nuk ecin përgjatë rrugës Balete gjatë natës, sepse thonë se një grua me fytyrë të mbuluar në gjak qëndron në mes të rrugës duke parë me ngulm makinat.

Në foto ajo shfaqet si një dritë e bardhë në rrugë, e këmbët thuajse nuk i duken fare.

Fantazma 19228

Fantazma 19226

Fantazma 19227
Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazma Empty Re: Fantazma

Mesazh  Zattoo prej 20.08.12 9:30

Fantazma 19229

Fantazma 19231

Fantazma 19232
Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazma Empty Re: Fantazma

Mesazh  Asgardian prej 23.08.12 10:24

keso fotosh bej edhe une me PHOTTOSCAPE dhe PHOTTOSHOP madje edhe me shum programe tjera ..qeshte e rendesishme se tallem me njerz ne facebook dhe quditerisht besojn ahuhauauhauha
Asgardian
Asgardian

Nëse unë besoj në Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjë
.
Por nëse unë nuk besoj në Zot dhe Zoti ekziston unë humbas shumë.!

27


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazma Empty Re: Fantazma

Mesazh  Luli prej 29.05.14 9:35

Fantazma në foto

Fantazma Fantaz11

Një grua teksane u habit jashtë mase kur pa një fantazmë në një nga fotot që kishte bërë rastësisht me telefonin e saj celular.

Marcella Davis i kishte bërë një fotografi nipit të saj në shkollë, por më vonë pa që në këtë foto shihej fantazma e një burri të veshur me kostum.

“Ishte diçka fantastike. Nuk u tremba aspak. Fantazmën ma vuri në dukje vajza sepse unë nuk di të merrem shumë me celularin. Nuk jam e trembur aspak. Më duket diçka e bukur”, tha Davis për ‘Houston Chronicle’.

Skeptikët thonë se ajo dhe vajza e saj kanë manipuluar foton me anë të një aplikacioni për smartphone të quajtur GhostCam, por Marcella Davis përgjigjet se nuk ia ka idenë gjërave të tilla.

“Ju betohem se fotoja është origjinale”, thotë Davis.

Fantazma Fantaz10
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazma Empty Re: Fantazma

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi