EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoteli Stanley dhe Fantazmat!

Shko poshtë

Hoteli Stanley dhe Fantazmat! Empty Hoteli Stanley dhe Fantazmat!

Mesazh  Odin prej 10.04.12 19:17

Hoteli Stanley dhe banoret e tij Fantazmat!

Hoteli Stanley dhe Fantazmat! STANLEY%20HOTEL

Nese ju doni ti shihni fantazmat e frikshme atehere kaloni nje nate ne Hotelin Stanley.

Disa njerez thone se prania e fantazmave dhe gjerave mbinatyrore gjenden ne kete hotel.Besohet se aty ka fantazma te cilat nuk po e lene personelin dhe myshterinjet e hotelit te qete.

Stephen King ishte deshmitar i nje ngjarje te cuditshme qe ndodhi atje.

Hotel Stanley gjendet ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes perkatesisht ne Kolorado dhe terheq qindra vizitor.Ky hotel ju ofron luks te madh por edhe mistere te medha.Kosotoja e tij eshte 85-420 euro per nje nate, ne vartesi te madhesis dhe vendndodhjes.

Ai njihet si njeri nder hotelet me te mira te Amerikes me 408 dhoma,edhe pse fenomenet paranormale ndodhnin ne dhoma te caktuara tash ato ndodhin kudo.

Megjithate disa studijues pretendojn qe dhomat jane ato qe me se shumti permbajn fenomene paranormale.

Fenomenet qe ndodhin jane:

- Degjohen zera femijesh duke luajtur.
- Gjerat levizin ndryshojn vendin e vet pa i prekur askush.
- Cezmet hapen vetevetiu dhe uji rrjedh me nje presion te madh.
- Ne dhomen me numer 408 eshte instalur nje fantazma dhe kushdo qe e kalon
naten ne ate dhome nuk do te mund te flej rehat,sic duket ajo fantazme
nuk i do te huajt.
- Nje drite e shendritshme endet neper dhomat e hotelit.
- Degjohen tinguj te bute te pianos edhe pse askush ne ato momente nuk luan piano.

Disa mysafire te hotelit jane vrare ne menyra te cuditshme dhe besohet se fantazmat e tyre enden neper hotel.

Hoteli Stanley eshte vendi i pershtashem per ata qe e duan okultizmin dhe misterin.

Ja deshmia se ne ate hotel ka fantazma,kur disa hulumtues fantazmash po hulumtonin e xhironin me kamere degjuan zera qe me se shpeshti thonin ''Hello''.

Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi