EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fotot që tronditën Botën

Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 19.04.10 14:32

Fotot që tronditën Botën

Ju prezantojmë Fotografitë qe kane lene gjurme dhe tronditje ne historine e Botes. Fotografi të nxjerra nëpër dekada do t'ju lënë pa fjalë.
Në secilën prej tyre janë përjetësuar vdekja, mundimet, dhimbja, por edhe lufta e njeriut të zakonshëm në momente të vështira.

Fotot që tronditën Botën Vietna10

Fotot që tronditën Botën Robert10

Fotot që tronditën Botën 6a00d810

Fotot që tronditën Botën Nanjin10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 19.04.10 14:36

Fotot që tronditën Botën 07100510

Fotot që tronditën Botën Roswel14

Fotot që tronditën Botën Holoca10

Fotot që tronditën Botën Che_gu10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 19.04.10 14:38

Fotot që tronditën Botën Iconic10

Fotot që tronditën Botën H2110

Fotot që tronditën Botën Zzzhit10

Fotot që tronditën Botën Priest11
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 19.04.10 14:44

Fotot që tronditën Botën Inflam10

Fotot që tronditën Botën 76129610

Fotot që tronditën Botën 11509310

Fotot që tronditën Botën 05010
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 19.04.10 15:03

Fotot që tronditën Botën 05111112

Fotot që tronditën Botën Einste10

Fotot që tronditën Botën Ghandi10

Fotot që tronditën Botën Hitler10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 27.04.10 11:46

Fotot që tronditën Botën Octobe10

Fotot që tronditën Botën 97292410

Fotot që tronditën Botën Kkk_ly10

Fotot që tronditën Botën 20060410
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 27.04.10 11:49

Fotot që tronditën Botën 6c0f2810

Fotot që tronditën Botën 18jane10

Fotot që tronditën Botën 05510

Fotot që tronditën Botën Flower10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 27.04.10 11:53

Fotot që tronditën Botën Jjwhol10

Fotot që tronditën Botën Jn000110

Fotot që tronditën Botën Japnan10

Fotot që tronditën Botën Pictur11
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Fotot qe tronditen Boten

Mesazh  dineta prej 27.04.10 13:53

Nuk di çka me thane per keto foto, jam e shokume edhe pse edhe me heret kam pare diçka te ngjajshem, me vjen shume rende ta shikoj kesi lloj rrastesh qe jane aq te tmershme dhe aq te dhimbshme, por ja qe kjo eshte realitet, kjo esht fakt.

Por vetem nje gje kisha thane, keta njerez qe e kane bere kete krim ata nuk jane qenie njerzore ata jane njerz pa shpirt, pa ndjenja njerezore, ata jane katila, por edhe besoj qe keto veprat qe i kane bere ti kthehet ne boten tjeter.
dineta
dineta

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  moi prej 28.04.10 10:43

faleminderit!!!!
avatar
moi

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Historiani prej 13.06.10 23:37

Shumica e fotove nuk don koment, mua më la pa tekst foto e parafundit ai ushtari qe e mbante beben lart mbi bajonet.
Por fatkeqsisht foto me brutale e më terror i kemi në ditët qe po i jetojm (nga lufta në Irak dhe në Palestine).
Historiani
Historiani

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Hanah prej 14.06.10 1:27

Nuk kam force qe t'i komentoje.Ato foto te lene pa fjale.
Hanah
Hanah

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  juba prej 29.06.10 18:14

Keto jane per te treguar mizorine e njerut ( te cilet nuk mund te quhen njerez , qe ske cfare te besh ashtu e tregon pamja , prandaj ndjejme keqardhje per kete) dhe njekohesisht per te mos haruar qe keto veprime kanibale te mos kryen , por me keqardhje vihen re dhe ne ditet e sotme dhe nga ushteri te vendeve nga te cilat merret shembell demokracia veprime po thuaj te ngjashme me te atyre te luftes te dyte .
Na vjen keq po nga keto tip ndodhish ndodhin dhe do te ndodhin nga keta lloj njerezish . por me e keqja eshte kur ndodhin nga formacjone te rregullta atehere eshte per te vene kujen, ne nuk kemi pse te shofim ndodhite e te tjereve por kemi se cfare te tregojme botes nga vetja dhe nga fqinjet per keto vitet e fundit ku dhe akte teilla ka pase .
Po te lutemi qe te mos kete perseritje me dhe duhet qe te parandalojme ato qofte dhe me nevojen e forces qe ne fillimet e para.
Flm
juba
juba

20


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty trondisin vertete

Mesazh  Ivana prej 16.07.10 23:47

Keto foto trondisin vertete, problemi qendron se ato jane shumica ne kohen e luftrave, pra njerezimi eshte tronditur ne kohe luftrash
Ivana
Ivana

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:22

Fotot që tronditën Botën 12380010

Fotot që tronditën Botën 12660510

Fotot që tronditën Botën A13mod10

Fotot që tronditën Botën Bombin10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:26

Fotot që tronditën Botën Katyn_10

Fotot që tronditën Botën Nanjin10

Fotot që tronditën Botën Rwanda10

Fotot që tronditën Botën Dresde10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:31

Fotot që tronditën Botën Tff-mo10

Fotot që tronditën Botën Pic_ph10

Fotot që tronditën Botën Pictur10

Fotot që tronditën Botën Dresde11
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:34

Fotot që tronditën Botën Chilea10

Fotot që tronditën Botën Karl_m10

Fotot që tronditën Botën Bundes10

Fotot që tronditën Botën Yalta_10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:37

Fotot që tronditën Botën 07-20-10

Fotot që tronditën Botën The-fa10

Fotot që tronditën Botën 6a00d810

Fotot që tronditën Botën 1110
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:41

Fotot që tronditën Botën Concor10

Fotot që tronditën Botën 2002_110

Fotot që tronditën Botën Chimp10

Fotot që tronditën Botën Famine10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:45

Fotot që tronditën Botën 50176410

Fotot që tronditën Botën 04050710

Fotot që tronditën Botën Nick_b10

Fotot që tronditën Botën Beslan10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:47

Fotot që tronditën Botën Kenned10

Fotot që tronditën Botën Irwin_10

Fotot që tronditën Botën Bigfoo10

Fotot që tronditën Botën 20090310
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:49

Fotot që tronditën Botën Irak10

Fotot që tronditën Botën Aa7c110

Fotot që tronditën Botën Palest10

Fotot që tronditën Botën Slide110
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:52

Fotot që tronditën Botën Massac10

Fotot që tronditën Botën Massac11

Fotot që tronditën Botën Oklaho10

Fotot që tronditën Botën A-youn10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:54

Fotot që tronditën Botën Image_10

Fotot që tronditën Botën Images13

Fotot që tronditën Botën 00310

Fotot që tronditën Botën 05910
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:56

Fotot që tronditën Botën 15004710

Fotot që tronditën Botën 07042710

Fotot që tronditën Botën Tsunam10

Fotot që tronditën Botën Tsunam11
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 17:59

Fotot që tronditën Botën Paigeb10

Fotot që tronditën Botën 320x10

Fotot që tronditën Botën Gaza-c10

Fotot që tronditën Botën London10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:02

Fotot që tronditën Botën 2008_t10

Fotot që tronditën Botën Jonest10

Fotot që tronditën Botën Chechn10

Fotot që tronditën Botën Image_11
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:05

Fotot që tronditën Botën Bodypa10

Fotot që tronditën Botën My_lai10

Fotot që tronditën Botën Rachel10

Fotot që tronditën Botën Prince10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:07

Fotot që tronditën Botën Shuttl10

Fotot që tronditën Botën Sharba10

Fotot që tronditën Botën Rwanda11

Fotot që tronditën Botën Tsunam12
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:10

Fotot që tronditën Botën Saddam10

Fotot që tronditën Botën Saddam11

Fotot që tronditën Botën Michea10

Fotot që tronditën Botën Tankdm10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:13

Fotot që tronditën Botën 026_2110

Fotot që tronditën Botën 15036610


Fotot që tronditën Botën Runner10

Fotot që tronditën Botën P08_2010
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:20

Fotot që tronditën Botën 12301510

Fotot që tronditën Botën Explos10

Fotot që tronditën Botën Attent10

Fotot që tronditën Botën 13333810
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Jon prej 30.07.10 18:32

KOSOVË

Fotot që tronditën Botën Bllaca10

Fotot që tronditën Botën Kosovo10

Fotot që tronditën Botën Massac12

Fotot që tronditën Botën 3976-110

Fotot që tronditën Botën Kosova10

Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  mistrecja prej 06.08.10 20:03

moi shkruajti:faleminderit!!!!

Vertet foto tronditese.
Thjesht kur i sheh mendon vertet se cfare njeriu eshte i afte te beje sepse te gjitha fotot flasin per dukuri qe vete njeriu i shkaktoi.
Hitleri njihet si njeri me pushtet ?Po kush ja dha kete pushtet?Ne njerzit ja dhame.
Vertet nuk ekzistonte nje njeri qe te dilte te vriste Hitlerin?Jo bota ishte mashtruar nga ai dhe besonte te "endrrat " e tij shkaterrimtare.
Albert Einstein vdiq dhe truri i tij ende jeton ne nje kavanoz qelqi ne spitalin e Pristonit.Sepse kur ky gjeni ishte gjalle te gjithe ishin gati ta kritikonin per formulen e famshme te bombes atomike.
Sot te gjithe e dime qe nuk ishte faji tij.Por crendesi ka?
Nqs do te kishim pasur besim ne kohen e duhur tek ai ndoshta fatkeqesia e Hiroshimes sdo te kishte ndodhur.Thuhet se ajo ishte gjeja me e mire per tu bere. Do te doja te ishte keshtu.
mistrecja
mistrecja

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Uliks prej 10.08.10 0:40

Po se po qe jon foto tronditse por me se shumti me qudit fakti kur flasim per historin ton njerzore une jap nje mendim qe ne jemi te krijuar nga zoti apo natyra...Per tu vetshkatrruar dhe si thot nje fjal popullore kush e lyp e gjen. Prodhojm bomba te shkatrrimit ne mas Teknologji rraketore te perparuar Teknologji per lansim ne hapsir.e mos ti permendi me radh e mos ta zgjati shum Qernobili nuk duhet ta harroet ose pa dashje ta ngacmojm ndonje popull tjeter qe esht me intelegjent se ne apo siq na japin disa skeptik jan te lasht sa edhe vet lashtsia e universit. Por edhe mos to vetshkatrrohemi vet apo nga dikush une besoj qe maksimumi i njerzimit esht edhe 4 mij vjet por nuk besoj qe zgjat kaq shum sepse te gjitha librat fetar e shkencor e shum e shum fakte tjera na flasin se jo edhe shum koh do na shkatrohet planeti tok. Sepse ketu duhet te krijohen si te them robot me memorie me te madhe te vedijshem aq sa te mos shkatrrohen vet
Uliks
Uliks

36


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Estilen prej 10.08.10 3:42

Fotot që tronditën Botën 0
Gerdec Albania 2008



Fotot që tronditën Botën Video-gerdec
Gerdec Albania 2008

Fotot që tronditën Botën Incendio-Cina1
Zjarret ne Rusi 2010


Fotot që tronditën Botën Spomin__cunami.details
Cunami Xhakarta 2006

Fotot që tronditën Botën 112736terremoto-haiti
Termeti Haiti 2010

Fotot që tronditën Botën Frana-di-san-fratello
Permbytje e rreshqitje dheu, Pakistan 2010

Fotot që tronditën Botën Photo_verybig_105819
Rezimi avionit Boing Helios 747 2006 ne malet Pindi

Fotot që tronditën Botën Terremoto-in-Cile
Termeti Kili 2010
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Foto prekese!!!!

Mesazh  Kinich-Ahau prej 27.02.11 18:58

Fotot që tronditën Botën World-10

NE KETE FOTO PREKESE PARAQITET NJE FEMIJE AFRIKAN I CILI ESHTE DUKE VDEKUR NGA URIA.PAS TIJ QENDRON NJE SHPEND MISHNGRENES QE PO PRET QE FEMIJA TE VDES NE MENYRE QE AI TE HAJ MISHIN E TIJ..........SHUME PREKESE!!!!
FOTOJA ESHTE DESHMIA E PASTER E JETES MIZORE QE BEJNE AFRIKANET.
SHPRESOJ QE KJO FOTO T'U PREKI NDERGJEGJIEN TE GJITHEVE ATYRE QE KANE MUNDESI TE JAPIN NDIHMEN E TYRE PER TE SHPETUAR JETE!!!
Kinich-Ahau
Kinich-Ahau

29


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Asgardian prej 27.01.13 22:53

njeriu din te jet shum i keq.....
Asgardian
Asgardian

Nëse unë besoj në Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjë
.
Por nëse unë nuk besoj në Zot dhe Zoti ekziston unë humbas shumë.!

27


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Arb prej 28.01.13 0:06

Pas te gjitha ketyre fotove shokuese vjen spontanisht nje pyetje qe me teper u perket ateisteve.
A thua do t'i barazoj vdekja ata qe shkaktuan vdekjen mizore te pa-fajshmeve ne raport me viktimat e tyre? A thua veprimi i tyre kaq mizore do te shuhet me vdekjen e tyre dhe askush nga ata s'do te duhet te jap pergjigje per ate se cfar beri?
Arb
Arb

36


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Flavius prej 10.06.13 19:21

Përqafimi i vdekjes

Mes dhjetra imazheve që mbërritën nga incidenti tragjik i shembjes së një godine shumë-katëshe në Bangladesh, ku gjetën vdekjen mbi 900 persona, më prekës është njëri, ai i kapur rastësisht nga një fotograf vendas që tregon trupat e dy të rinjve të përqafuar.

Fotot që tronditën Botën 47594910
Flavius
Flavius

79


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot që tronditën Botën Empty Re: Fotot që tronditën Botën

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi