EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Historia coroditese e lidhjes se Nikola Tesla me familjen Trump

Shko poshtë

Historia coroditese e lidhjes se Nikola Tesla me familjen Trump Empty Historia coroditese e lidhjes se Nikola Tesla me familjen Trump

Mesazh  Ledidaci prej 17.02.20 10:11

Pas zgjedhjes se Presidentit amerikan Donald Trump nje vale e re konspiracionesh mori hov ne faqe te ndryshme ne internet.
Ne vitin 2017 disa studiues risollen ne vemendien e publikut nje autor te pazakonte : Ingersoll Lockwood (1841 - 1918). Dy librat e ketij autori mund te aksesohen fare lehte ne internet dhe mund te lexohen nga kushdo. Keto libra titullohen : '1900 ose Presidenti i Fundit' dhe 'Udhetimi i mrekullueshem i Barron Trump-it ne nentoke'. Cfare e lidh Trump me Lockwood dhe Nicola Tesla ?
Historite e Lockwood ne te dy librat jane profetike pasi parashikojne ardhjen ne postin e presidentit te SHBA te nje biznesmeni nga Nju Jork me mbiemrin Trump dhe si per cudi , Lockwood ka shenuar edhe me parashikimin e mbiemrit te zevendesit te tij , Pence. Per te mos u zgjatur mbi subjektet e librit duke ia lene lexuesit te hulumtoje me tej , dua te theksoj se sipas historise zyrtare Nikola Tesla erdhi ne SHBA ku kaloi vitet e fundit te jetes para se te vdiste ne 1943. Pas vdekjes ai la trashegimi nje biblioteke me pergamena shkencore te cilat dyshohen se kane qene skicat e ndertimit te nje makine qe do te mundesonte uhdetimin ne kohe. FBI qe dispononte bibloteken e Tesles kerkoi ndihmen e kryetarit te shoqates amerikane te inxhiniereve te asaj kohe qe ishte John G. Trump (gjyshi i Donald Trump). Sipas historise zyrtare John G. Trump deklaroi perpara FBI se pas shqyrtimit te ekuacioneve te Tesles ai nuk arrin te kuptoje domethenien e tyre aq me teper ti ve ne zbatim. Ndersa sipas historise te treguar nga Lockwood ne librin e tij , John G. Trump me dijet e marra nga ekuacionet e Tesles arriti qe per nje periudhe kohe ne laboratorin e tij te fshehte te aplikoje ekuacionet e Tesles.

Pra konspiracioni fillon me hipotezen e re se Donald Trump ka patur akses ne vepren e gjyshit te tij. A ka udhetuar ai ne kohe ? Nese po cfare ka pare ai ? Cili eshte misioni i patreguar i Donald Trump ne skenen boterore ?
Keto dhe shume te tjera do te jene pjese e shkrimeve te tjera.Librat e Lockwood mund te blihen edhe ne Amazon
Ledidaci
Ledidaci

Mendja sheh ate qe do

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi