EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë

Shko poshtë

NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë Empty NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë

Mesazh  Siroco prej 27.12.15 9:47

NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë Ufos_Donna_Hare_had_a_secret_clearance_while_working_for_NASA_November_30_2013__158711-640x358

Ish-punëtorja e Administratës ajrore dhe hapësinore kombëtare amerikane thotë se, gjatë udhëtimit në Hënë, ishin vërejtur tri pjata fluturuese.


Në video dëshminë e saj Donna Hare thotë se NASA e ka fshehur këtë fakt, se astronautët kishin parë fluturaket, të cilat në dokumente i ka quajtur “Babadimri”.

Hare thotë se shumë zyrtarë të NASA-s i kanë thënë se njëri nga misionet “Apollo” ka pasur rastin që t’i shihte tri UFO të aterruara në Hënë. Ajo nuk precizon se kush ishin ata zyrtarë që ia kishin dhënë këto informata dhe kur kishte ndodhur kjo. Ajo thotë se NASA fshin të gjitha anomalitë nga fotografitë, para se t’i tregojë në publik. Ajo ka punuar në NASA si ilustruese dhe teknike, ku ka marrë shumë shpërblime për punën e saj.

“Kam mbetur e tronditur kur kam parë se ata kanë një protokoll të veçantë për fshirjen e UFO-ve nga fotografitë”, thotë Hare.

Siroco
Siroco

Unë e dëgjoj këngën e zogut jo për zërin e tij, por per heshtjen që vjen pas.


200


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë Empty Re: NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë

Mesazh  The Punisher prej 04.01.16 3:11

Alienet edhe nqs ekzistojne vertet dhe gjendet ne planetin tone ata nuk jane te fuqishem ,ne toke fuqine e kane Engejt e Rezuar me ne krye Satanain .Alienet jane shpikje e shkences per te hedhur poshte religjonin. Keshtu ata mendojne se Zotat e lashtesise kane qene aliene ndersa une besoj se ata kane qene vetem engjejt e debuar nga parajsa pas luftes qiellore .
The Punisher
The Punisher

44


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë Empty Re: NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë

Mesazh  elektronika prej 05.01.16 1:11

The Punisher shkruajti:Alienet edhe nqs ekzistojne vertet dhe gjendet ne planetin tone ata nuk jane te fuqishem ,ne toke fuqine e kane Engejt e Rezuar me ne krye Satanain .Alienet jane shpikje e shkences per te hedhur poshte  religjonin. Keshtu ata mendojne se Zotat e lashtesise kane qene aliene ndersa une besoj se ata kane qene vetem engjejt e  debuar nga parajsa pas luftes qiellore .

Po mire ore me kete llogjike qe keni ju, ju vete hidhni poshte fuqine e Zotit. Ku dreqin ka shkuar ky Zoti per pushime? Ne ndonje galaktike tjeter? Qe ne kemi 2016 vjet qe i lutemi dhe presim te vije ketu ne Toke dhe Ai se luan prapanicen qe aty ku eshte. Pastaj, ky Zoti, kete Token loder per te luajtur Djalli e beri? Keni rrjedhshmeri arsyetimi se me kete llogjike bini ne kundershtim me ato qe keni te shkruar ne librat fetare. Sipas kesaj qe ke shkruar ti i bie qe Djalli tall te ndenjurat me Zotin dhe krijimin e Zotit.
elektronika
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........58


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë Empty Re: NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë

Mesazh  The Punisher prej 16.01.16 2:46

elektronika shkruajti:
The Punisher shkruajti:Alienet edhe nqs ekzistojne vertet dhe gjendet ne planetin tone ata nuk jane te fuqishem ,ne toke fuqine e kane Engejt e Rezuar me ne krye Satanain .Alienet jane shpikje e shkences per te hedhur poshte  religjonin. Keshtu ata mendojne se Zotat e lashtesise kane qene aliene ndersa une besoj se ata kane qene vetem engjejt e  debuar nga parajsa pas luftes qiellore .

Po mire ore me kete llogjike qe keni ju, ju vete hidhni poshte fuqine e Zotit. Ku dreqin ka shkuar ky Zoti per pushime? Ne ndonje galaktike tjeter? Qe ne kemi 2016 vjet qe i lutemi dhe presim te vije ketu ne Toke dhe Ai se luan prapanicen qe aty ku eshte. Pastaj, ky Zoti, kete Token loder per te luajtur Djalli e beri? Keni rrjedhshmeri arsyetimi se me kete llogjike bini ne kundershtim me ato qe keni te shkruar ne librat fetare. Sipas kesaj qe ke shkruar ti i bie qe Djalli tall te ndenjurat me Zotin dhe krijimin e Zotit.

Zoti eshte atje ku eshte ,zoti para 2016 mije vitesh na shpetoi dhe na dha jeten e pertejme ,dhuraten me te madhe per nje qenie njerezore e cila eshte perjetesia .Ai i do te gjithe njerezit njesoj pa dallim mes kombeve ,racave apo ngyrave . A e di ti se para Zoti Jezu Krisht te vinte ne toke dhe te trupezohej si njeri ,per njerezit pas vdekjes nuk kishte perjetesi ,pas vdekjes nuk kishte me jete ,dhe vetem per hebrenjte ishte bere nje premtim jo per kombet e tjera .Zoti i ka thene te gjithe cfare duhet te bejme dhe besojme ne jete ,i ke ne bibel , ne Dhjaten e Re .Per njerezit 2016 mije vjet jane shume por ne boten tjeter koha nuk ekziston ashtu sic e konceptojme ne .Aliene nuk ka ,dhe nuk ekzistojne ne ate menyre qe ne i konceptojme ,pra ne nuk mund te shkojme me anije kozmike ne nje planet tjeter qe ka jete ,por qeniet qe here pas here duken ne planetin tone jetojne ne dimensjone te tjera dhe ne brendesi te planetit tone .
The Punisher
The Punisher

44


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë Empty Re: NASA e ka fshehur gjetjen e alienëve në Hënë

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi