EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shumica e britanikëve besojnë në fantazma

Shko poshtë

Shumica e britanikëve besojnë në fantazma Empty Shumica e britanikëve besojnë në fantazma

Mesazh  Equinox prej 02.09.15 11:40

Shumica e britanikëve besojnë në fantazma Fantazma

Sipas një hulumtimi nga Voucher Coder Pro, rreth 82 përqind e britanikëve besojnë në “paranormal activity”, ose në fuqi të mbinatyrëshme.

Kurse rreth 68 përqind të anketuarëve janë shprehur se kanë pasur një eksperiencë me fuqi mbinatyrore.

31 përqind janë përgjigjur që kanë parë dhe ndjerë prezencën e një fantazme.

“Është shumë e çuditshme se sa shumë njerëz shprehen se kanë parë fantazmë, dhe besojnë në aktivitetet paranormale, por kjo nuk më surprizon fare”.

“Me zhvillimin e internetit, është shumë e lehtë që njerëzit të shohin e të dëgjojnë eksperiencat e shumë njerëzve të tjerë për fantazamat”, është shprehur Nick Swan një nga hulumtuesit në këtë studim.

Rreth 34 përqind janë shprehur se do të ishin të gatshëm të paguanin, nëse do të mund të flisnin ose të kishin pranë një fantazmë të njerëzve të tyre të dashur që tashmë nuk jetojnë.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi