EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shpirti djallëzor i dërgon mesazhe në celular priftit

2 posters

Shko poshtë

Shpirti djallëzor i dërgon mesazhe në celular priftit Empty Shpirti djallëzor i dërgon mesazhe në celular priftit

Mesazh  Luli 29.07.14 21:39

Një prift polak thotë se një shpirt djallëzor po i dërgon mesazhe kërcënuese në celular pasi u përpoq të kryente ekzorcizëm ndaj një vajze adoleshente.

At Marian Rajchel nga Jarosllava është shprehur se fakti që shpirti i keq po e ngacmon me mesazhe në celular, tregon se eksorcizmi i tij nuk ka dhënë rezultat.

Shpirti djallëzor i dërgon mesazhe në celular priftit Largea_prifti-jpg1406660497

“Ai që më dërgon mesazhe është një shpirt djallëzor që ka pushtuar vajzën”, tha prifti për mediat lokale duke shtuar se Djalli dhe ndjekësit e tij e përdorin shumë mirë teknologjinë moderne.

“Në shumicën e rasteve, pronarët e celularëve nuk e dinë që po përdoren dhe ky është një rast i tillë. Në njërin nga mesazhet që kam marrë shkruhet: “Ajo nuk do të çlirohet. Ajo është prona ime. Cdo njeri që lutet për të, do të vdesë!” Më pas, më shau duke më quajtur një prift idiot”, tha Rajchel.

“Është e padiskutueshme që kjo vajzë e re është pushtuar dhe ka nevojë për ndihmë”, shtoi prifti.
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shpirti djallëzor i dërgon mesazhe në celular priftit Empty Re: Shpirti djallëzor i dërgon mesazhe në celular priftit

Mesazh  DaniEL 01.08.14 23:50

Ne radhe te pare cfare prifti eshte ky katolik, othodoks, protestant,???? Eshte e vertete qe Djalli eshte aktiv dhe ushtaret e tij demonet dhe ata nuk pyesin shume per teknologjine qe kemi ne njerzit se ata kane fuqi te jashezakonshme jane te fuqishem por jo te gjithefuqishem. varet sa serioz eshte ky prifti sepse ka prifterinj te dobet ne besim ose qe quhen prifterinj por qe nuk jane fare ndjekes te Jezu Krishtit dhe me keta Djalli tallet. Kushdo qe qendron fort ne Fjalen e Perendise dhe Jezu Krishtin cdo force e se keqese eshte e mposhtur ka dhe beteja qe duan kohe per tu fituar si lutja dhe agjerimi. po kini parsysh nje gje qe gjithmone heret a vone para nje besimtari serioz ne emrin e Jezu Krishtit djalli dhe demonet e tij jane te mposhtur.
DaniEL
DaniEL

Yahushua HaMashiach është : `` Udha, e Vërteta dhe Jeta; do ta njihni të Vërtetën dhe e Vërteta do t`ju bëjë të Lirë``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

29


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi