EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Super-vullkani, amerikanët fshehtas përgatitin evakuimin!?

Shko poshtë

Super-vullkani, amerikanët fshehtas përgatitin evakuimin!?  Empty Super-vullkani, amerikanët fshehtas përgatitin evakuimin!?

Mesazh  Odin prej 10.05.14 1:26

Super-vullkani, amerikanët fshehtas përgatitin evakuimin!?  Vulllakniii

Menjëherë pasi shkencëtarët zbuluan se super-vullkani Yellowstone është dy herë më i madh se që është menduar më parë, janë regjistruar edhe pamjet e arratisjes së supozuar të shtazëve nga hapësira e Parkun Kombëtar Yellowstone.

Pastaj erdhën lajmet nga Afrika e Jugut ku thuhet se kanë marrë ofertë financiare nga SHBA-të, prej 10 miliardë dollarëve në vit, për të ndërtuar vendbanime të përkohshme për amerikanët.

Teoricienët e konspiracionit menjëherë këtë e kanë ndërlidhur me mundësitë e shpërthimit të super-vullkanit, i cili me pluhur do të mund të mbulonte gjithë Amerikën e Veriut.

Gjeologët amerikanë kanë demantuar duke thënë se mundësitë e shpërthimit janë pothuajse të pamundshme, por paniku në mesin e blogerëve që merren me teoritë e konspiracionit nuk ka të ndalur.

Disa prej tyre thonë se projekte të ngjashme amerikanët - pos Afrikës së Jugut - ia kanë ofruar Brazilit dhe Australisë. Për më shumë, shikojeni videon:

Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi