EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Figure misterioze ne rere

Shko poshtë

Figure misterioze ne rere Empty Figure misterioze ne rere

Mesazh  Estilen 24.08.11 21:11

Figure misterioze ne rere midis kufirit Kine-Tibet

Ende nuk dihen mjetet e formimit të një rrethi gjigant në rërë,qe eshte shfaqur në afërsi të autostradës Qinghai-Tibet, autostrade që kalon përmes kufirit midis Kinës dhe Tibetit. Disa studiues kanë shkuar prane vendit ku u shfaq figura e madhe mbi rere, dhe shumë janë të mendimit se  prodhimi nuk është njerëzore.

Ky lajm u dha per here te pare nga webi Awaker.net , ku thuhet se dëshmitarët  e panë këtë rreth të madh në rërë, me një diametër prej 1.5 km -2 km, me 17 gusht 2011. Thuhet se rrethi i madh është i përbërë prej vijash dhe rratheve në rërë me rreth 5 cm të thellësi.

Duke parë në fotografite (më poshtë)dhe hartën, cropcirkle është formuar në një vend të largët,përafërsisht tri orë nga Xining i Tibetit në rrugën për në Qinghai. Lloji i tokës, rërë i perzjere me kripë. Eshtë rreth 200 km nga Madoi (gjysmë rrethi i kuq) në qytetin më të afërt, në jugperëndim të Xining.

Ne harten larte eshtë  rajoni ku eshtë  formuar figura misterioze ne rërë. Kufiri i Tibetit është me ngjyre portokalli - dhe me te kuqe është vija kufitare në jug të Madoi. Lhasa, Tibet,  rrethi i kuq në të majtë më poshte [/b][/color][/font]është vendi i figures misterioze

Figure misterioze ne rere 2688508c5ad2

Supozimet janë të ndryshme, por sipas Master Chow deri më sot askush nuk ka marrë përgjegjësinë për trajnime (të bëra nga njeriu), i cili sugjeron se është me origjinë jashtëtokësore.

Asnjë qenie njerëzore nuk mund  të jetë në gjendje të krijojë një gjë të tillë. Ne gjithashtu e dimë se kjo figure misterioze u shfaq me 17 gusht 2011, ditën kur u zbula një disk fluturues ne aeroportin ndërkombëtar Chongqing , duke bllokuar trafikun. Para 17 gushtit,nga disa kolegë të Master Chow  thuhet se kishin kaluar në ne ate rajon dhe nuk kishin parë asgjë nga ajo figure gjigande ne rere..
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi