EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Praktikë - Udhëtimi Astral

Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Neo prej 14.09.13 0:18

Metoda për të dal jashtë trupit - Udhetimi Astral


Ju duhet të jeni vetëm në shtëpi (kjo është shumë me rëndësi) dhe të fikni telefonin.

Gjeni një jastëk që të jetë më tepër i fortë (jo i butë) në mënyrë që të ngadalësojë ardhjen e gjumit.


A


Nëse jeni shumë të lodhur, marrni një ushqim të lehtë dhe bëni disa orë gjumë.


B


Errësoje dhomën ku do të shtriheni për projektim, por jo të jetë errësirë e plotë.

Të bëni 30 minuta forcimi të vullnetit (merrni një orë për të matur kohën)

Duhet të thuhet në vetvete:

"Unë dua të shkoj në astral, të dal jashtë trupit tim, unë do të shkoj absolutisht aty, kam  vendosur, unë jam i gatshëm për të shkuar, unë dua të shkoj, kam dëshirë të zjarrtë për të shkuar, (ideale është që të jeni i zemëruar), nënvetëdije unë të le që të kujdeseni për të gjeneruar këtë dalje”.

Vëndosuni pranë shtratit tuaj dhe rrutullohuni mbi veten tuaj shumë shpejt, disa dhjetëra sekonda, pastaj shtrihuni.

Vorbulla e krijuar nga rrotullimi ka një efekt  shumë të afërt me daljen në Astral.

Sa më shumë që të rrutulloheni, efekti do të jetë më i fortë.

Shtrihuni sikur  për gjumë (relaksimi nuk është i nevojshëm)


C


(Kjo etapë kërkon trajnim)

Ju duhet të krijoni zbrazëti brenda jush, të mos mendoni në asgjë, të jeni në dëgjim të vetes por çdo herë me dëshirë të vazhdueshme për të lënë trupin tuaj.

Ju nuk duhet të bini në ëndërrime dhe as të imagjinoni që jeni duke dalur  jashtë trupit tuaj.

Duke dëgjuar frymëmarrjen tuaj kjo ju ndihmon që të mos mendoni në  asgjë.

Gradualisht, ju duhet të braktisni ndërgjegjen tuaj duke mos rënë në gjumë por duke pasur çdo herë dëshirën për të dalur jashtë trupit (te mos perdoret vizualizimi).

Kjo etapë mund të zgjasë deri në 60 minuta ose edhe më shumë.


D


Nëse

1 – Një ëndërr e rënjes ju shfaqet, fituat,  lejoni që kjo të bëhet, dalja fillon, në qoftë se ëndrra e rënjes ndalet para daljes,  përsëritni etapën C, por duhet ta dini që ju keni qenë pjesërisht i suksesshëm.

2 – Ju ndjeni sikur rrëzoheni nga shtrati juaj, ju keni frikë se do të dëmtoheni, injorojeni këtë frikë dhe lejoni rënjen.

3 – Jeni hedhur dhunshëm në astral pa paralajmërim (përvoja e të jetuar tashmë – Déja Vécu!! Kjo ju shpupuris).

4 – Ju bini në gjumë, kjo vjen sepse ju ishit tepër të lodhur për një dalje astrale.
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Flavius prej 25.09.13 23:17

Gjate udhetimit astral eshte e rendesishme MBROJTJA, perpara se te niseni, eshte mire per te mbrojtur trupin fizik, ne mund te imagjinojme nje flluske mbrojtese perreth nesh dhe gjate udhetimit, kjo quhet udhezuesi juaj!

Flluska eshte per te shmangur qe te keni nje mysafir te padeshiruar, sepse ka nje numer te konsiderueshem te qenieve te cilat ende jetojne prane nesh dhe te cilat nuk kane shkuar ne planin e tyre.

Sa me lart qe ngritemi gjate udhetimit astral ka dashuri me shume, ne astralin e ulte gjenden entitet aspak simpatike, eshte nje atmosfere shume e rende...

Diçka shume e rendesishme, kur nuk e kemi te pastruar mendjen, nuk duhet te harrojme se ne astral krijojme ne ate moment qe mendojme...pra si te keqen ashtu edhe te miren.

Mund te shkojme ne plane edhe me te larta por na duhet nje vibrim i mire.

Organizmi i planeve subtile, nga me i larti ne te ulte

HYJNOR

ATMIK

KRISTIK

SHKAKTOR

MENDOR

ASTRAL

I ULTE


Ne planin Astral gjenden:
PLANI I LARTE, I MESEM, DHE I ULTE.
Flavius
Flavius

79


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  kalideris prej 26.09.13 20:27

po e supozojme qe dolem nga trupi po per tu rikthyer si i behet apo ska rikthim mbrapsh?
kalideris
kalideris

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  number3 prej 26.09.13 20:43

Projeksioni astral ne asnje menyre nuk arrihet pervec me pavetedije ose kur jemi ne koma.
number3
number3

njeri thjesht

15


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  number3 prej 26.09.13 20:59

projeksioni astral esht si pervoj qe ka njeriu jasht trupit tij dmth ne 1 fare pike esht i vdekur
number3
number3

njeri thjesht

15


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Neo prej 26.09.13 21:10

kalideris shkruajti:po e supozojme qe dolem nga trupi po per tu rikthyer si i behet apo ska rikthim mbrapsh?
Ne te gjithe bejme udhtim astral te pavetedijshem gjate nates ne gjume, por udhetimi astral me vetedije ndryshon nga ai i gjumit.

Kthimi ne trupin fizik eshte i sigurt sepse mes trupit fizik dhe atij astral ekziston litari lidhes i argjende qe gjendet afer kerthizes.

Rreziku me i madh gjate udhetimit astral eshte FRIKA, nese kemi frike qe do te takojme psh DJALLIN, sigurisht qe me mendjen tone do ta krijojme dhe do te na del perpara.
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  ZijadinMaliqi1 prej 29.09.13 14:51

Projeksioni astral! Arrihet dhe nuk ka fare dyshim por vetem duhet pasur njohuri dhe mbrojtje......per ate qe eshte e pamundur,nuk do te thot se edhe per te tjeret eshte e pamundshme por vetem pune ushtrime,eshte mire me njohur Hipnozen keshtu qe me leht arrit astralin....gjithqka eshte e mundur ne kete bote...
ZijadinMaliqi1
ZijadinMaliqi1

Citim

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Magus prej 03.10.13 22:23

Me më shumë trajnim trupi astral mund të materializohen dhe të jetë i dukshëm edhe në planin fizik.
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.101


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Siroco prej 20.03.14 23:49

Per te shkaktuar nje udhetim astral, nderkohe qe te jeni plotesisht i ndergjegjshem, jane kater kushte te nevojshme:

1. Relaksimi i trupit tuaj 100% duke mbetur plotesisht i zgjuar.

2. Te jeni 100% i fokusuar ne ate qe beni

3. Te keni energji te mjaftueshme ne dispozicion.

4. Te ushtroni presion mbi trupin astral per ta bere ndarjen.
Siroco
Siroco

Unë e dëgjoj këngën e zogut jo për zërin e tij, por per heshtjen që vjen pas.


200


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  elektronika prej 09.07.14 5:50

Udhetimi Astral eshte vetem nje perralle e bukur. Ska asnje mundesi te ndodhe per sa kohe je gjalle. Ne kohen qe pretendon dikush se ka dale jashte trupit, trupi i tij vdes dhe po nuk u kthye per nje ose maksimumi per ndonje tip te vecante per dy minuta vdekja eshte e pashmangshme. Te gjithe qe thone se kane dale genjejne nuk dalin dot nga trupi. Eshte njesoj si ti heqesh korrentin compjuterit dhe ai te vazhdoje te punoje.
elektronika
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........58


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  syri i art prej 09.07.14 9:10

udhetimin astral nuk duhet besuar po provuar,se a esht i vertet apo jo kjo mvaret se sa kush beson ...nese beson mund ta besh nese jo smundesh se e ke blloku veten...udhtime astrale ben secili,po jan te pavetedijshme,ndodhin vetvetiu...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Albi4all prej 22.01.15 20:01

nexus shoh se ti e njeh mir planin astras
kam problem sahere qe deshiroj te kaloj ne astral me humb vetedia she bej gjum normal njeh ndonje teknik te mirfillt qe te mund te kaloj kete faz
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

36


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Saimirk990 prej 15.09.16 0:21

Veshtir shum per tu arrit mos me then gati e pamundur. Ralle persona e kane informacionin e sakte per te kryer projeksion astral. Egzistojne shume teori por asnjera e sakte.
Saimirk990
Saimirk990

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Fakiri prej 20.09.16 11:33

Është sikur puna e notit me një fjalë çdo njeri mund të notoj vetëm se i duhet ta mësoj notin më parë.Besoj se më thjesht për ta kuptuar nuk ka këtë punën e Udhëtimit Astral.
Fakiri
Fakiri

486


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Magjiebardh prej 22.09.16 18:02

Udhetimi astral arrihet vetem me meditim.
Te gjith qe jan te interesuar te mesojn te kontaktojn ne privat.
Magjiebardh
Magjiebardh

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Toniramun prej 12.01.17 16:04

Udhetimi astral esht me i vertet dhe me real se vet jeta! Un si femij kam pas dhunti qe ta dal nga trupi sepse jam nje njeri shum i qet, po ashtu ndonjeher kam vizione marramendese, me shfaqen bot tjera para syve, udhtime ne univerz etj etj.
Toniramun
Toniramun

Knowledge is powerful

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  I’m X person prej 27.08.19 17:49

Toniramun shkruajti:Udhetimi astral esht me i vertet dhe me real se vet jeta! Un si femij kam pas dhunti qe ta dal nga trupi sepse jam nje njeri shum i qet, po ashtu ndonjeher kam vizione marramendese, me shfaqen bot tjera para syve, udhtime ne univerz etj etj.

Ti mund të kesh rënë në mendime dhe kjo nuk është një dhunti sepse të mendojmë është tjetër e të udhëtojmë është tjetër, kurse të mendosh është një gjë e thjesht dhe jo një dhunti,
mos u gënje kot askush nuk mund të dal nga ky trup pa përjetuar vdekjen, ndoshta e vetmja mënyrē për të bër një "Udhëtim astral" është me anë të një magjie sikurse shtrigat

I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

31


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  I’m X person prej 27.08.19 18:01

Neo shkruajti:

Vëndosuni pranë shtratit tuaj dhe rrutullohuni mbi veten tuaj shumë shpejt, disa dhjetëra sekonda, pastaj shtrihuni.

Vorbulla e krijuar nga rrotullimi ka një efekt  shumë të afërt me daljen në Astral.

Sa më shumë që të rrutulloheni, efekti do të jetë më i fortë.

Shtrihuni sikur  për gjumë (relaksimi nuk është i nevojshëm)

Kurse për ty Neo kisha një pyetje, a e ke praktikuar ti këtë metod? A të ka funksionuar?
Por nëse jo përse na e sugjeron edhe ne?
Madje vet fakti se ti thua të rrotullohesh sa më shpejt të jetë e mundshme dhe pastaj të shtrihemi për tu relaksuar dhe kjo nuk më duket një gjë duhur për të bërë një "Udhëtim astral" pasi të rrotullohesh me sa fuqi ke dhe të shtrihesh, kjo të bën të vjellësh dhe të sjell marramendje, e si mund të qetësohemi e të relaksohemi.

I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

31


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Praktikë - Udhëtimi Astral Empty Re: Praktikë - Udhëtimi Astral

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi