Histori te verteta dhe te frikshme

Shko poshtë

histori - Histori te verteta dhe te frikshme Empty Histori te verteta dhe te frikshme

Mesazh  Proce ssing prej 15.08.13 12:40

Kete histori e kam degjuar nga gjyshja teksa ia tregonte nenes time.....Shum koh me pare kur ajo ishte vetem 16 ne nje fshat te mallakastres kishin filluar te ndodhnin gjera teper te cuditeshme....Njerez qe gjendeshin pa ndjenja ne tok e qe kur zgjoheshin su kujtohej asgje....Gomere,Mushka apo Kuaj qe vraponin pa asnje arsye....te qeshura te frikshme qe vinin nga pemet apo shkurret ......dhe te gjitha keto ndodhnin ne kohen e drekes kur dielli ishte pervelues e temperatura ishte ne max.......

Ne ate kohe motra e gjyshes time ishte 21 vjec...ajo ishte e martuar po ne ate lagje dhe shpesh vinte e ndihmonte motrat pasi nena u kish vdekur e ishin vetem me te atin....shtepia ishte 2 kateshe e vjeter sic mund ta perfytyroni 1shtepi te asaj kohe.,..si gjithmone shano(motra e gjyshes)kish korrur miser dhe i kish futur ato ne 2kosha te medhenj te cilet i kish ngarkuar mbi mushke ku kish hipur dhe vete...

Ishte mesi i drekes ku dielli te pervelonte dhe shano ishte nisur te conte misrat te shtepia e te atit....rruges teksa po ecte mbi mushke papritur mushka filloi te turfullonte dhe ndaloi se ecuri,...ne ate kohe nje val e nxehte ajeri perplasi mushken bashke me shanon e cila u rrezua per toke ajo u perpoq te ngrihej por nje fuqi peshonte mbi koken e saj dhe nk e lejonte te ngrihet....e tmerruar pasi kjo fuqi apo vale te cilen nk di si ta quaj qeshte me nje te qeshur qe te fuste te dridhurat.....fliste dhe i thoshte asaj:"he moj Shano...ngrihu pse nk ngrihesh....nuk ngrihesh dot heee...." ne ato momente kalojne disa njerez te tjere qe po ktheheshin nga fushat ashtu si shano dhe shohin e degjojne anomaline qe kishte mberthyer shanon...njeri prej tyre ndez 1shkrepse dhe sheh qe ajo largohet...,keta njerez zbuluan qe zjarri ishte frika e tyre.....i gjith fshati ishte tmerruar nga kjo anomali dhe moren nje dervish ti ndihmonte....Ai u tha se ajo ishte nje shpirt njeriu dhe se varri i saj duhej djegur patjeter.....pasi dogjen varrin asgje e tille sndodhi me ne ate fshat..,.

Por gjyshja ime thot se gjera te tilla ndodhnin shpesh ne ate kohe pasi njerezit varroseshin te gjalle per shkak se mjekesia pothuaj s'ekzistonte .....

FB/AktiviteteParanormale
Proce ssing
Proce ssing

...

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Histori te verteta dhe te frikshme Empty Re: Histori te verteta dhe te frikshme

Mesazh  AlbiSeli prej 09.04.17 11:43

Mua me duket pak e pabesueshme.
Dhe ku e dinin njerzit se kush ishte varri?
AlbiSeli
AlbiSeli

" Shkalla me e madhe e marrezise eshte te kujtosh se je i mencur."

21


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Histori te verteta dhe te frikshme Empty Re: Histori te verteta dhe te frikshme

Mesazh  Zebra prej 09.04.17 14:08

E besoj kete histori sepse dhe gjyshja ime e ndjere me tregonte shpesh te tilla
Zebra
Zebra

i'm simply the best

4


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Histori te verteta dhe te frikshme Empty !!!!!

Mesazh  kalideris prej 11.04.17 8:55

po me duket me shume si skenar filmi horror....!!
kalideris
kalideris

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Histori te verteta dhe te frikshme Empty Re: Histori te verteta dhe te frikshme

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi