EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Foto që nuk ju lënë indiferentë

Shko poshtë

Foto që nuk ju lënë indiferentë Empty Foto që nuk ju lënë indiferentë

Mesazh  Flavius prej 15.07.13 11:42

Foto që nuk ju lënë indiferentë

Foto që nuk ju lënë indiferentë F_071410

Lee Jeffries është një artist autodidakt, i cili ka befasuar botën me fotografitë e tij bardhezi, të të pastrehëve nga Londra, Los Angelesi, Parisi, Roma, Las Vegasi, New Yorku dhe zonat e tjera urbane.

Jeffries nga afër ka bërë portrete të njerëzve të pastrehë. Kështu ka kapur grimasat e fytyrës të cilat shpeshherë janë të padukshme për shumicën e njerëzve.

"Unë nuk mund të ndryshoj jetët e këtyre njerëzve”, tha Jeffries për revistën Time. "Nuk mund ta lëvizi shkopin magjik, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të bëj foto të tyre e të tentoj kështu të shtoj ndërgjegjësimin e botës dhe të tërheq vëmendjen për situatën në të cilën gjenden ata”.

Në tri vitet e fundit, ai ka fituar shumë shpërblime në garat e fotografëve amatorë.

Foto që nuk ju lënë indiferentë Portre10
Flavius
Flavius

79


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi