EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rreth në grunishtë në Itali!

Shko poshtë

Rreth në grunishtë në Itali! Empty Rreth në grunishtë në Itali!

Mesazh  Fikrro prej 14.06.12 15:54

Rreth në grunishtë para tërmetit e zënies së Diellit në Itali

Rreth në grunishtë në Itali! F1_14eklipsi1339675236

Në qytezën Braqan të Italisë, në muajin e shkuar u shfaq një rreth misterioz në një grunishtë, para se të ndodhte zënia e Diellit, bën të ditur “Discovery News”.

Spiralen rrethore në fushën me grurë e kishte vënë re një grua, të cilën e kishte zgjuar tërmeti më 20 maj.

Rrethi ka tërhequr vëmendjen e “cereologëve”, ekspertëve të vetëquajtur për këso dukurish.

Disa sish konsiderojnë se ky rreth me gjurmë spirale nuk është shfaqur rastësisht pikërisht në kohën e errësimit (eklipsit) dhe se simbolikisht paraqet procesin e zënies dhe të lëvizjes së Diellit e të Tokës.

Por, zënia e paradokohshme nuk ka mundur të shihet në Itali, as në pjesën tjetër të Europës.

Rrathët misteriozë kohë pas kohe shfaqen nëpër livadhe, në fushat me grurë, misërishte, në fushat me thekër anembanë botës, por më së shpeshti në Angli.

Shumë prej tyre janë të bërë me aq saktësi dhe me hollësi, prandaj shumëkush konsideron se ato nuk janë vepër e njeriut, por e “vizitorëve nga gjithësia”.
Fikrro
Fikrro

484


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rreth në grunishtë në Itali! Empty Re: Rreth në grunishtë në Itali!

Mesazh  Zattoo prej 30.06.12 20:34

Rreth në grunishtë në Itali! UFO_INDEKS_UFO

Tre rrathë në fushat e grurit provokojnë rikthimin e sindromit UFO.
Rrathët janë zbuluar mëngjesin e të shtunës në fushat e Salt di Povoletto në Udine në Itali.
Tre rrathët janë shfaqur në mënyrë të mistershme në një fushë, duke i lënë shteg hamendjeve për rikthimin e alienëve.

Ndërsa karabinierët e zonës po hetojnë për këtë çështje, një turmë e madhe kureshtarësh kanë mbërritur në fushë për të parë me sytë e tyre fenomenin e pazakontë,s hkruan noa.

Tre qarqe kanë pushtuar thuajse tërë terrenin e vogël fushor.

Dy syresh janë rrathë të plotë, ndërsa i treti gjendet në krah të dy rrathëve të parë.

Sipas mediave italiane, kallëzat e grurit në fushë janë në gjendje shumë të mirë dhe të pacopëtuara nga tre qarqet e çuditshëm.
Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi