Thënie nga Deepak Chopra

Shko poshtë

Thënie nga Deepak Chopra Empty Thënie nga Deepak Chopra

Mesazh  Neo prej 28.07.11 21:14

Thënie nga Deepak Chopra

Thënie nga Deepak Chopra 52_dee10


"Mënyra më e lehtë për të fituar ata që dëshironi është t’iu ndihmoni tjerëve për të fituar çka ata dëshirojnë."

Deepak Chopra"Ne jemi lloji i privilegjuar sepse kemi sistemin nervor që është i aftë të bëhet i vetëdijshëm për sasinë e energjisë dhe informatave në fushën e lokalizuar të cilën paraqet truri ynë. Këtë fushë subjektivisht e përjetojmë si mendime, ndjenja, dëshira, kujtime, instinkte, dhe bindje tona personale. "

Deepak Chopra"Mirënjohja dhe zemërgjerësia janë atribute të natyrshme të një vetëdijeje të begatisë."

Deepak ChopraNeo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie nga Deepak Chopra Empty Re: Thënie nga Deepak Chopra

Mesazh  Neo prej 05.09.11 12:40

"Në nivelin material ne dhe druri jemi të përbërë nga elemente të njëjta të cilat mund të riciklohen kryesisht në karbon, hidrogjen, oksigjen, azot dhe në sasi të vogla të elementeve tjera….Dallimi i vërtetë është në energji dhe informatë.
Ne jemi lloji i privilegjuar sepse kemi sistemin nervor që është i aftë të bëhet i vetëdijshëm për sasinë e energjisë dhe informatave në fushën e lokalizuar të cilën paraqet truri ynë.
Këtë fushë subjektivisht e përjetojmë si mendime, ndjenja, dëshira, kujtime, instinkte, dhe bindje tona personale. "

Deepak Chopra"Shëndeti nuk është thjesht mungesë e sëmundjes. Kjo është një gëzim i brendshëm që ne duhet të ndjejmë gjatë gjithë kohës, një gjendje pozitive e mirëqenies."

Deepak Chopra"Secila nga dëshirat tuaja mbjellë një farë në ju."

Deepak Chopra

Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie nga Deepak Chopra Empty Re: Thënie nga Deepak Chopra

Mesazh  Neo prej 03.10.11 23:41

"Qelizat tona janë vazhdimisht në dëgjim të mendimeve tona dhe ato modifikohen vazhdimisht nga to."

Deepak Chopra"Çdo gjë që ju tërheq vëmendjen tuaj do të bëhet gjithnjë e më e rëndësishme në jetën tuaj."

Deepak Chopra"Çdo qelizë në trupin tuaj kërkon plotësinë nëpërmjet gëzimit, bukurisë, dashurisë dhe respektit."

Deepak Chopra
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie nga Deepak Chopra Empty Re: Thënie nga Deepak Chopra

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi