EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Numri 40

Shko poshtë

 Numri 40 Empty Numri 40

Mesazh  Jon prej 18.06.10 22:57

Misteri i numrit 40

 Numri 40 4010

Përmbytja zgjati 40 ditë dhe 40 netë.

Noe (Nuha) hapi arkën 40 ditë më vonë.

Moisiu qëndroi në malin Sinai 40 ditë dhe 40 netë.

Eksodi në shkretëtirë zgjati 40 vjet.

Eli agjeroi në shkretëtirë 40 ditë dhe 40 netë.

Ninivë kishte 40 ditë që të pendohej.

Krishti dhe të gjithë fëmijët rrijnë 40 javë në barkun e nënës.

Krishti predikoi 40 muaj në tokë.

Ai agjëroi 40 ditë.

Ai qëndroi 40 orë në varr.

Ai u kthye 40 ditë pas ringjalljes së tij.

Jeruzalem u shkatërrua 40 vjet më vonë.

Sipas myslimanëve, në moshën 40 vjeçare Muhamedi filloi të merrte zbulesa dhe mësime

40 ditë pas lindjes se fëmijës sipas myslimanëve lejohet marrëdhënia seksuale.
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi