EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Numri 23

Shko poshtë

Numri 23 Empty Numri 23

Mesazh  Neo prej 24.09.09 0:36

Numri 23 2310

Për disa, numri 23 është burim i shumë mistereve dhe ngjarjeve që mund të jenë të lidhura me këtë numër.

Për të tjerët, kjo është thjesht magjepsje apofenike, që do të thotë tendencë e disave të perceptojnë të vërtetën kudo, atëherë kur ajo mund  të jetë thjesht si rastësi.

Ndër ngjarjet që lidhen me numrin 23, dhe të cilat i referohen një fuqie misterioze  këtij numri, përfshihen në veçanti këto:

- Aksi i Tokës është 23 °
- Ritmi biologjikë i një njeriu është 23 ditë
- Janë 23 kromozone në cdo familje të ADN-së sonë
- Psalmet, libri më i gjatë i Biblës është libri i 23 i Dhjatës së Vjetër, dhe 23 i Psalmes është më i famshmi nga të gjitha
- Vargjet nga Kurani janë zbuluar pas një periudhe prej 23 vitesh
- William Shakespeare ka lindur me 23 prill 1564 dhe vdiq me... 23 Prill 1616
- Jul Cezari u vra nga 23 goditje me thikë
- Fatkeqësia e Çernobilit ndodhi në orën 1:23, dhe vendin i saj gjeografik në veri ishte 51°23'23''N
- Dhe shumë të tjera ...
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Numri 23 Empty Enigma e Numrit 23

Mesazh  arbri1994 prej 07.01.11 2:19

Për disa, numri 23 është burim i shumë mistereve dhe ngjarjeve që mund të jenë të lidhura me këtë numër.
Per me shume ndiqni Videon ?...arbri1994
arbri1994

18


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi