EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rrathet ne grure - Crop Circle

Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Admin prej 20.05.08 1:41

Crop Circle - Rrathet ne grure


Rrathet ne grure - Crop Circle Cropcircle9


Edituar për herë të fundit nga Explorer në 04.04.10 20:35, edituar 8 herë gjithsej
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Admin prej 20.05.08 1:44

Rrathet ne grure - Crop Circle Crop%20circle
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Admin prej 20.05.08 1:47

Rrathet ne grure - Crop Circle Crop123
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Admin prej 20.05.08 1:49

Rrathet ne grure - Crop Circle Cropcir8
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Admin prej 20.05.08 1:54

Rrathet ne grure - Crop Circle NpY
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Admin prej 20.05.08 2:00

Rrathet ne grure - Crop Circle Crop9907d
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Admin prej 20.05.08 2:03

Rrathet ne grure - Crop Circle Crop0308
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Admin prej 20.05.08 2:15

Rrathet ne grure - Crop Circle Jcd7ckr7
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Jon prej 03.09.09 13:22

2 gusht 2009 Wiltshire
Rrathet ne grure - Crop Circle Cropcirclemorganshillne
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Jon prej 03.09.09 13:24

6 gusht 2009 Wiltshire
Rrathet ne grure - Crop Circle Cropcirclewindmillhilln
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Jon prej 03.09.09 13:26

10 gusht 2009 Wiltshire

Rrathet ne grure - Crop Circle Owlcropformationatwoodb
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Jon prej 03.09.09 13:27

12 gusht 2009 Oxfordshire

Rrathet ne grure - Crop Circle Cropcirclewaylandssmith
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Jon prej 03.09.09 13:32

16 gusht 2009 Wiltshire

Rrathet ne grure - Crop Circle Cropcircletidcombenearb
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Estilen prej 13.03.10 16:07

Rrathet ne grure - Crop Circle 1977


Edituar për herë të fundit nga estilen në 13.03.10 23:29, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Estilen prej 13.03.10 22:56

Rrathet ne grure - Crop Circle CERHIO+NEL+GRANO+FENICE
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Estilen prej 13.03.10 22:59

Rrathet ne grure - Crop Circle Messaggi_cosmici7
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Estilen prej 13.03.10 23:07

Rrathet ne grure - Crop Circle Silburyhill572
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Estilen prej 13.03.10 23:18

Rrathet ne grure - Crop Circle Uk2005ar
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Estilen prej 13.03.10 23:26

Rrathet ne grure - Crop Circle Image001
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Neo prej 08.05.10 10:50

Ky eshte rrethi i pare i 2010.
Eshte shfaqur ne Old Sarum, Salisbury, Wiltshire.Eshte bere ne kolze dhe ka nje diameter prej 55 metrash.


Rrathet ne grure - Crop Circle Old-sa10

Rrathet ne grure - Crop Circle Old-sa11
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  euterpa prej 10.05.10 10:47

Si eshte historia e rijimit te tyre ?
euterpa
euterpa

19


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Estilen prej 05.06.10 20:52

Rrathet ne grure - Crop Circle Crop_1015
Rrathet ne grure - Crop Circle Crop_1013

Rrathet ne grure - Crop Circle Crop_1011

Rrathet ne grure - Crop Circle Crop_1008
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Jon prej 13.07.10 15:31

I shfaqur me 12 korrik 2010 ne periferi te Cyrihut, Zvicer

Rrathet ne grure - Crop Circle Topele10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty flm

Mesazh  Ivana prej 16.07.10 23:29

teper interesante
Ivana
Ivana

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  angela prej 08.08.10 4:42

shume fanstastike
angela
angela

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty misteriozi

Mesazh  skerdi kamberi prej 03.09.10 11:44

super fantastike
skerdi kamberi
skerdi kamberi

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Fantastike

Mesazh  feritabiti prej 11.09.10 11:02

Po do ishte me interes te dim se c'thone ekspertet per shfaqjen e tyre nese ka mundesi te gjenit material.
avatar
feritabiti

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty hi

Mesazh  Devi prej 11.09.10 15:18

Astrofizikante shkencetare te shquar te cilet ndertojne satelitet ne NASA qe kontrollojne me vite me rradhe drejtimin e sateliteve edhe analizojne te dhenat e mara nga foto dhe materiale nuk kane pohuar as edhe nje here qe te kene hasur objekte te pa njohura ne apesiren kozmike nuk ka bere vaki mua kjo puna e gjithe ketyre thashethemeve ufo e me the te thashe kot fare pa baze me duket....

Sidomos keta rathet ne grure gjithmone figura tokesore tregojne kafshesh tokesore apo ujore..

Nqs mund te kete jete ne galaksi te tjera edhe aq me teper me te zhvilluar se ne mendoj se duhet te kishin pak me shume fantazi ne ndertimin e skafeve nuk do i ndertonin ne formen e kandilit te detit apo ku di une piramide apo me the te thash...bosh eshte galaksia me planete pa jete te vdekur....nje zbrazetire e erret armiqesore.
Devi
Devi

16


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  armandbrecani prej 16.09.10 20:48

Jam i mendimit qe qellimi i ketyre figurave eshte vetem per te kuriozuar njerezit ndaj dickaje qe ne te vertete eshte e krijuar nga humanet.
Padyshim qe alienet kane ekzistuar dhe na kane kontaktuar prej mijera vitesh perpara.
Le te mos harrojme qe aliene do te quheshin dhe nje rrace tjeter po tokesore por qe i perket nje evolucioni te nje dege tjeter.
Ata jane mes nesh kane qene dhe do te jene deri ne momentin kur ne te mos jemi me te kontrolluar dhe e verteta te dali ne shesh. Megjithate kjo eshte nje teme tjeter.
armandbrecani
armandbrecani

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  rebelisistemit prej 01.07.11 18:41

Keta ufot na qenkan dhe mason jo per gje,dyshemeja bardhe e zi simbol illuminati&masoneri
rebelisistemit
rebelisistemit

Nësë do të bësh armiq, nuk është e nevojshme që të shpallësh vetëm luftë, mjafton ta thuash të Vërtetën. (Martin Luter King)

80


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  rebelisistemit prej 01.07.11 19:01

Rrathet ne grure - Crop Circle 34344_411368872346_324440042346_4272203_4393384_n
A me shpjegoni dot se pse keto rrathe paraqesin simbolet e illuminatit?!
rebelisistemit
rebelisistemit

Nësë do të bësh armiq, nuk është e nevojshme që të shpallësh vetëm luftë, mjafton ta thuash të Vërtetën. (Martin Luter King)

80


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  maqomaqo3 prej 02.07.11 0:22

e cuditshme ,tani po e ve re se jane te njejtat simbole ,wow kushedi se cfare kuptimi kane ,por duhet viti se kur jane bere kto ne grure ,dhe viti qe illuminati i ka shfaqur se illuminati mundti kete kopjuar kto shenja nga rathet ne grure
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  rebelisistemit prej 08.07.11 18:58

Jo mo jo skan kopjuar gje keta Illuminatet,keta i bejne vete keto rrathe!Kam pare video e dokumentar ku te disa njerez i benin brenda disa oreve te tilla figura gjeometrike !Me pas profesoret e gjeometris i vlersonin keto figura te bera nga njerzit si perfekte! Kam frike se keto rrathe jan thjeshte disa figura te bukura te bera nga njeriu!
rebelisistemit
rebelisistemit

Nësë do të bësh armiq, nuk është e nevojshme që të shpallësh vetëm luftë, mjafton ta thuash të Vërtetën. (Martin Luter King)

80


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Neo prej 31.07.11 0:48

29 korrik 2011
Rivar, Nr Shalbourne, Wiltshire. Angli

Rrathet ne grure - Crop Circle Rivar210
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Equinox prej 01.08.11 13:44

Neo shkruajti:29 korrik 2011
Rivar, Nr Shalbourne, Wiltshire. Angli

Rrathet ne grure - Crop Circle Rivar210

Keto jane disa mundesi interpretimi ...

- Kjo mund te jete nje rrjedhje e energjise nga dielli dhe kalimi i saj neper toke nga veriu ne jug dhe duke u perhapur ne univers.
- Dy sferat mund te paraqesin dy polet tokesore.
- Paraqet nje ying dhe yang.
- Nje spermatozoid gjate nje takimi me nje veze.
- Duke medituar mund te zgjojme kundalinin.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Estilen prej 02.08.11 11:28


Grey me pip"Grey me pip ",një pictogram,qe tregon një qenie te huaj (Gri) që thith një pip(llull,cibuk).

Siç duket,kjo piktogram paraqet të plotë një objekt simbolik fetar,të një rëndësie të madhe, që në vetvete përmbledh tërë fenë Sioux Lakota,qe ka nje histori shume te vecante ne tregimet popullore,qe mund t'ju a tregoje ne se dikush do qe ta dije

Kjo është feja e bashkimit të "opposites" së gjithe botës materiale dhe botës shpirtërore, mashkullore dhe femërore, qiellore dhe tokësore.


Rrathet ne grure - Crop Circle Cherhill70a


Rrathet ne grure - Crop Circle CherhillWhiteHorse2011diagr


Rrathet ne grure - Crop Circle Indian_with_peace_pipe
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  maqomaqo3 prej 03.08.11 3:16

nqs e kan bere alienet ,atehere me siguri edhe ata e pine duhanin ,kur te vine ne toke do i mesojne demet e medha qe sjell dhe luften qe po behen kundra duhanit
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  rebelisistemit prej 03.08.11 10:34

maqomaqo3 shkruajti:nqs e kan bere alienet ,atehere me siguri edhe ata e pine duhanin ,kur te vine ne toke do i mesojne demet e medha qe sjell dhe luften qe po behen kundra duhanit

JO VETEM DUHANIN ,PO ATA PINE DHE ASHSHASHIN,HEROINEN,KOKAINEN ETJ,KOT SJAN AQ SHUME TE SHEMTUARA LOL! HAHAHAHHAH! KUR DO TA KUPTONI QE KETO MASHTRIME I BEJNE NJERZIT DHE JO DISA ZHAPIK FANTAZIE HAPSIRE
rebelisistemit
rebelisistemit

Nësë do të bësh armiq, nuk është e nevojshme që të shpallësh vetëm luftë, mjafton ta thuash të Vërtetën. (Martin Luter King)

80


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Ufo prej 19.08.11 12:41

Rrathet ne grure - Crop Circle Week17_789789i
Rrathet ne grure - Crop Circle Crop-circle_1928077b
Kositja e djallit - Wiltshire
Rrathet ne grure - Crop Circle Tea_1350772i
Ufo
Ufo

134


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Odin prej 03.08.14 19:52

2014

Rrathet ne grure - Crop Circle Hod_%20hill_%20dorset_UK_4

Rrathet ne grure - Crop Circle Chilcomb_down_winchester_hampshire_UK_14

Rrathet ne grure - Crop Circle Harewell_lane_nr_besford_worcestershire_UK_20

Rrathet ne grure - Crop Circle Badbury_rings_nr_wimborne_minster_dorset_UK_28

Rrathet ne grure - Crop Circle West_kennett_longbarrow_wiltshire_UK_22_06_14_46

Rrathet ne grure - Crop Circle Wilmington_longman_wilmington_east_%20sussex_UK_03_07_14_59

Rrathet ne grure - Crop Circle Wilmington_longman_wilmington_east_%20sussex_UK_03_07_14_62

Rrathet ne grure - Crop Circle Tetbury_lane_nr_charlton_wiltshire_UK_08_07_14_68

Rrathet ne grure - Crop Circle Welsh_way_nr_barnsley_gloucestershire_UK_22_07_14_83

Rrathet ne grure - Crop Circle Welsh_way_nr_barnsley_gloucestershire_UK_22_07_14_84

Rrathet ne grure - Crop Circle Etchilhampton_hill_wiltshire_UK_27_07_14_86

Rrathet ne grure - Crop Circle Parkes_hill_plantation_nr_cherington_gloucestershire_UK_27_07_14_91

Rrathet ne grure - Crop Circle Parkes_hill_plantation_nr_cherington_gloucestershire_UK_27_07_14_95
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rrathet ne grure - Crop Circle Empty Re: Rrathet ne grure - Crop Circle

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi