Kush i konstruktoi Piramidat ?

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Kush i konstruktoi Piramidat ?

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Vote_lcap40%kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Vote_rcap 40% 
[ 457 ]
kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Vote_lcap12%kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Vote_rcap 12% 
[ 139 ]
kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Vote_lcap47%kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Vote_rcap 47% 
[ 535 ]
 
Totali i votave : 1131
 

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 23.10.10 2:54

Atlantidasit mendoj se jane ndertuesit e piramidave ne te gjithe boten, shume amendesime ka ne pershkrime se kush i ka ndertuar ato dhe po ti perpilosh te gjitha, me e mundshmja eshte ndertimi nga atlantidasit.

Besoj se kane qene shume me te zhvilluar se ne dhe fale fuqise se mendjes se tyre i kane ndertuar ato me teknika qe sot nuk i njohim.

maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  inkubacioni prej 12.11.10 14:34

shikone kete dokumentar kush e kupton anglishten dhe do te kuptoj se kush i ndertoj piramidat
ja linkat

http://www.megaupload.com/?d=Z6XINMIN
http://www.megaupload.com/?d=W39Y2DLR

inkubacioni

10


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  patrolla prej 13.11.10 1:41

Me sigurij kane qene mjeshtere te mire dhe preciz.

patrolla

20


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Odin prej 27.12.10 17:07

Kur i shohim keto ndetime mitike qe ngrejne pyetje para njerezimit eshte e arsyeshme te thuhet se ne qofte se ky qyteterim donte te na linte nje gjurme apo te na vente ne prove, por ajo qe eshte me trishtuese eshte se edhe edhe sot njeriu lufton kunder njeriut per te fshehur te verteten.
E verteta eshte para syve tane, por eshte aq e madhe sa nuk e shohim dot.

Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  megggg prej 28.12.10 1:08

Hm...mendoj se eshte veper e alieneve....po t'i shohesh piramidat nga lart ato kan nje vendosjee diagonale me njera tjetren...po te shohesh dhee gdhendjet ne mur te egjiptianeve...aty gjendenn te gdhendura mjete fluturuese....si lloj raketashh...qe leshojn flake...sic eshte e ditur ,ateher raketat nuk egzistonin...si mundet qe egjiptianet te parashikonin dicka te tille?...konstruksioni i piramidave ngele ende i paqart....porr veshtire te besohet qe eshte veper e njeriutt te atyre koherave.

megggg

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  blertar prej 08.01.11 23:06

Neo shkruajti:Sipas jush, kush jane ndertuesit e Piramidave Egjiptiane?

Qe piramidat nuk i kane ndertuar egjyptjanet kjo sdo shume mend.
Skemi perpara tyre ndonje te dhene per nje civilizim ne zhvillim.Nga lindi ky zhvillim qe dhe sot e kane zili?. Por po tu referohesh librave te feve te gjithe ne menyra te ndryeshme pranojne qe ndertimet e medha i bene ELIMET populli gjigand i ardhur nga qielli.

blertar

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  seana prej 09.01.11 2:35

Une mendoj se piramidat jane konstruktuar nga faraonet edhe pse ka shum mendime qe jane konstruktuar nga alienet mirpo kjo nuk mund te vertetohet:)e

seana

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Elson Precaj prej 09.01.11 14:30

Une mendoj se eshte nje veper e banoreve te egjiptit :pasi ka disa teori ku thuhet se, njerzimi ne periudhen e ndertimit te ketyre veprave madheshtore ka qene me i perparuar se sot nga teknologjia, por nje shkatrrim i botes solli kthimin mbrapsht te teknologjise .
Dhe njeriu u detyrua te fillonte gjithcka nga e para dhe duke arritur ne zhvillimet e sotme!

Elson Precaj

31


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Niko_ prej 05.02.11 18:26

Unë nuk mundem të jap një përgjigje, sepse nuk e di se si u ndërtuan. Nuk di as se pse të gjithë merren me piramidat e Egjyptit, kur në botë ka edhe piramida të tjera, që janë edhe më të mëdha se ato, por ndoshta edhe më të hershme. Si përshembull piramidat që ndodhen në XIAN të KINËS. Kam lexuar disa artikuj që thonë se këto piramida janë piramida pellazgjike. Këto piramida kanë një dallim nga piramidat e Egjyptit, sepse ato janë pa majë, apo dikush i ka shkatërruar majat e tyre.

më poshtë po ju shkruaj përmasat e disave prej tyre dhe kordinatat e vendndodhjes së tyre për ti parë me GOOGLE EARTH

Maoling Mausoleum 1: size 222 x 217 m,
34°20'17"N 108°34'11"E

Pyramid 6: size 153 x 158 m,
34°21'47.16"N 108°37'49.80"E

Pyramid 7: size 149 x 155 m,
34°21'42.48"N 108°38'24.36"E

Pyramid 11: size 155 x 154 m,
34°22'29.64"N 108°41'51.36"E

Pyramid 15: size 219 x 230 m,
34°23'52"N 108°42'43"E

Pyramid 31: size 126 x 149 m,
34°14'09.00"N 109°07'05.00"E

Pyramids 33,34,35: bigest 160 x 167 m,
34°10'45.00"N 109°01'41.00"E

Huang-ti Mausoleum 37: size 354 x 357 m,
34°22'52"N 109°15'12"E

Në linkun e mëposhtëm do të gjeni një faqe që bën fjalë për këto piramida...

http://web.utanet.at/mahain/Pyramids_in_China.htm

Niko_

57


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty pse mendon ashtu se jashttokoret?

Mesazh  patrolla prej 10.05.11 2:11

Fikrro shkruajti:Sipas disa informacioneve qe i kam egjiptianet e vjeter kane qene aq te menqur sa kane mundur qe me nje gisht te shtyjn me ton kilogram trupa e gjith kjo per shkak se kane qene fizikanta te medhenj kete pra nuk e kane bere se kane qene te forte por kane pasur formula ta caktuar fizike qe kane pasur mundesi ta bejne kete.

un mendoj se jo
mos vall i kan ndertua jashttokesoret piramidat mer imaxh? apo onje interes jo vlla piramidat i kan ndertua mjeshtr por me ndihme e robeve.
jashtokesoret jan vetem fjal americane te urta,americanet jan cdo her ne t drejte? jo skan te drejtcdo her
patrolla
patrolla

20


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty gjigantet

Mesazh  zekirja alidema prej 10.05.11 9:47

une mendoj se gjigandet i kan ndertuar piramidat sepse njerzimi ne at koh nuk ka pasur mundesi per ti ndertuar e po ti ndertonin alienet do te behej e ditur mbas shenjave sepse ne piramidat e ka vizatime ne muret e tyre gjigant te medhenj me koka te qenve domethan gjigant skllever kurse alienët jan veqse nje mister i pazgjidhur a per gjigantet ka shum prova si p.sh eshtrat e tyra jan gjetur madhsia e tyre ishte 15 metra
zekirja alidema
zekirja alidema

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  eneahasa prej 05.06.11 17:34

shkalla e 10 krahu jugor. 320 kembe nen nivelin e piramides. materiale te pa shakterrueshem pervec se me laser, shpella sa te mbajn 2 new york dhe 1 los angelos . kaq ju them un kerkoni nen internet dhe gjeni te tjerat
eneahasa
eneahasa

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Gon! prej 07.06.11 9:44

Mos i kanë ndërtuar Marsianët :D?
Gon!
Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  D4rk DeMoN prej 08.06.11 12:43

Piramidat jane te ndertuara nga Alienet , ato kane pasur kontakte me boten e atehershme me ne menyre te hapur.
D4rk DeMoN
D4rk DeMoN

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  mmii prej 08.06.11 12:53

ndoshta ato nuk i konstruktoi as kush nga kta por ato i konstruktoi ndonje filozove apo edhe magjistar i asaj kohe
mmii
mmii

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  ambripelinku prej 20.06.11 1:34

po jap disa shembuj e fakte te thjeshta qe te bejn te mendosh....
Si ka mundesi qe format e tmpujve dhe varreve ne te gjith boten jan ne forma piramidike ku ne at koh nuk ka pasur form akomunikimi.
Si ka mundesi qe perimetri i pirmaides se gizes eshte me perpikmeri i barabart me perimetrin e piramides se diellit Maya,serisht para 2000 vitesh mundesit e komunikimi nuk egzistonin (pervec Skypit :P) eshte rastesi ... esht e pa mundur te jet rastesi...
sikur te marrim piramiden e gizez,me gjith pjesen e nendheshme formohet katror i rregullt qe i brendashkruhet rrethit ,deh formon pi 3.14 ..... mund te behet kjo 4000 vjet me par.... absurde...
Pra duket qart se eshte nje dor dhe nje mendje e fuqishme qe vepron ne te njejten koh ne gjithkto vende njekohesisht....
ambripelinku
ambripelinku

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  LaraMustafa prej 16.10.11 21:11

Neo shkruajti:Sipas jush, kush jane ndertuesit e Piramidave Egjiptiane?

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Viewfo10

kuptohet nese mbajme mend se njerzit ne kohen e profeteve kane qene shume me te gjatë dmth 15 metra..e definitivisht sjane alienet.
LaraMustafa
LaraMustafa

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 17.10.11 1:25

JANE NDERTUAR NGA ATLANTASIT DHE SKAM DYSHIM PER KETE, DISA SHKRIME NE PIRAMIDE JANE NE GJUHEN ATLANTASE DHE KJO VERTETON SE JANE NDERTUAR NGA CIVILIZIMI ATLANTAS .
ME ANEN E PERDORIMIT TE ENERGJISE DHE DIJET E SHUME TEKNIKAVE TE TJERA ATLANTASIT I KANE NDERTUAR ATO .
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Kush i ndertoi piramidat?

Mesazh  seda prej 25.10.11 16:51

ne baze te gojedhenave te vjetra dhe shkrimeve te vjetra besohet se toka ka qene e pushtuar apo e okupuar nga alienet, gjegjesisht banoret e e planetit Mars para se te shkaterrohet Marsi nga planeti Aferdita, dhe me kete banoret e Marsit kane pasur nje teknologji shume te zhvilluar dhe planetin e tokes kane ardhur per te shfrytezuar mineralet e planetit tone. Keshtu qe shume gjera qe sot per ne jane pa kuptueshme besohet se jane ndertuar ne kohen sa banoret nga marsi kane qene prezent ne toke. me shkaterimin e Marsit, banoret qe kane mbetur ne toke jane qiftuar me njerezit dhe pasardhesit e tyre dalengadale kane humbur edhe inteligjencen dhe aftesine e te mos flasim qe kane humbur teknologjine pas shkaterimeve te shumta qe kane ndodhur ne planetin tone
avatar
seda

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  fabi gjuzi prej 25.10.11 22:13

Piramidat sipas mendimit tim jane te ndertuara nga Alienet pasi po te veme re edhe doreshkrimet e lashta veme re edhe vizatime te Ufo-ve.
Ata i ndertuan ne toke si nje pike referimi...
fabi gjuzi
fabi gjuzi

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  lavdim.bossi prej 26.10.11 9:28

piramidat nuk jane ndertuar nga alienet sepse ato doreshkrime neper piramida qe i perngjajn ufo-ve jane bere nga njerzimi ne kohen e mesjetes sigurisht keta freemasonet e pare qe mesuan magjine gjithashtu edhe kaloresit templar ishin djajjt e vertet qe kontrolluan illuminatin si veti dhe per perfitime te vetA kan hyre ne piramida dhe kane bere gjithqka ne favor te tyre ne ket rast duke vizatuar logon e ufove etj etj etj
piramidat jane ndertuar nga njerezit gjigand e dini mire se jan gjetur eshtra me madhesi deri ne 20 metra te mdhenj e ne ket kohe ka mbreteruar epoka e gjigandeve
per me shum info https://www.youtube.com/watch?v=sxmgJ4mm6L0
avatar
lavdim.bossi

27


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  lavdim.bossi prej 26.10.11 10:02

njeriun padituria e qon ne humbje dhe nis te mbeshtet ne diqka qe nuk ka ekzistuar nuk eshte dhe nuk do te ekziston kurr siq eshte rasti me UFO kjo logo eshte sherbyer per te mashtruar njerzimin nga ana e amerikes ne realitet nuk ka video inqizim ne hapsire jasht tokes nuk ka inqizim per ufo vjen pyetja nga po vijn ata ufo ku jon radaret ku jon satalitet pse ne hapsire nuk ka video por vetem ne toke o populli mjere zgjohuni.!!!!!!
piramidat jane ndertuar nga njerzit gjigand te mdhenj te cilen kan pasur fuqi te madhe ne krahasim me kete qe kemi ne edhe njeher mos u mashtroni me keta ufo se ne fakt jane shpifur nga vete amerika per te na mashtruar e per te kontrooluar boten me ane te logo-ve si p.sh kjo me UFO
sa do qe te merreni me ufo nuk keni rezultate sepse ne fakt nuk ekzistojn por nje dite do ta merni vesh te teren shpresoj te jete ashtu..!!!!
avatar
lavdim.bossi

27


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Xhemajl prej 26.10.11 10:10

lavdim.bossi shkruajti:njeriun padituria e qon ne humbje dhe nis te mbeshtet ne diqka qe nuk ka ekzistuar nuk eshte dhe nuk do te ekziston kurr siq eshte rasti me UFO kjo logo eshte sherbyer per te mashtruar njerzimin nga ana e amerikes ne realitet nuk ka video inqizim ne hapsire jasht tokes nuk ka inqizim per ufo vjen pyetja nga po vijn ata ufo ku jon radaret ku jon satalitet pse ne hapsire nuk ka video por vetem ne toke o populli mjere zgjohuni.!!!!!!
piramidat jane ndertuar nga njerzit gjigand te mdhenj te cilen kan pasur fuqi te madhe ne krahasim me kete qe kemi ne edhe njeher mos u mashtroni me keta ufo se ne fakt jane shpifur nga vete amerika per te na mashtruar e per te kontrooluar boten me ane te logo-ve si p.sh kjo me UFO
sa do qe te merreni me ufo nuk keni rezultate sepse ne fakt nuk ekzistojn por nje dite do ta merni vesh te teren shpresoj te jete ashtu..!!!!
Ti qe kerkon inqizim per Ufot, ke ti ndonje inqizim per Gjigandet, dhe ma thuaj si u be njeriu perseri i kesaj madhesie sa jemi ?Si eshte e mundur qe ne nje univers te pafund te mos kete civilizim tjeter?Zona 51, e shum shkenctar te tjere kane kontakte me Ufot edhe ate qe shum kohe, dhe kete nuk e mohojne as ne dokumentare..Tjeter gje eshte qe ata nuk tregojne me imtesisht,,P.S pse eshte e nevojshme qe Amerika, te krijoj logo e gjera te tjera per ufot,e te mos tregoje se kane egzistuar gjigandet?Qfar perfitimi kane ata nga ''krijimi''i ufo-ve?
Xhemajl
Xhemajl

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 26.10.11 10:35

PIRAMIDAT I KANE NDERTUAR PREIJESIT E NJEREZIMIT QE ZOTEROJNE LIGJET DHE MBROJNE NJEREZIMIN...
Dimitrov Xhunga
Dimitrov Xhunga

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Bess I prej 21.03.12 22:47

Per mendimin tim piramidat i krijuan Alienet,dhe kam degjuar se kur dita dhe nata ja me 12 ore pra te barabarta drita e diellit ne oren 12 bie direkt dhe ne "shtratin" e faraonit tek piramida.
Ky eshte mendimi im , piramidat i krijuan Alienet.
Bess I
Bess I

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty RE:Kush i ndertoi Piramidat

Mesazh  te vertetat per token prej 26.03.12 14:53

Unë nuk jam shumë i sugurt per Piramidat por pavarësisht ato qe kam mësuar e lexuar , unë mendoj se Piramidat u ndërtuan nga ALIENET , sepse ka shumë hipoteza qe mendohet se Alienet kanë gjurmë në ndertimin e Piramidave .
Ndoshta edhe gaboj por ky ishte mendimi im.
te vertetat per token
te vertetat per token

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  benardi prej 02.04.12 18:30

njerzit kane frike nga koha
ndersa
koha ka frike nga piramidat

nje gje eshte e sigurt qe:

piramidat jane ndertuar nga inxhiniere aliene
benardi
benardi

36


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  unaza10 prej 15.04.12 0:02

Piramida e Keopsit është vendosur saktësisht në qendrën e rëndesës së kontinenteve. Për më tepër nëse heqim dy vija pingule veri-jug dhe lindje-perëndim, këto vija i ndajnë kontinentet në katër pjesë plotësisht të barabarta për nga sipërfaqja.
A janë këto thjesht rastësi?
Si është e mundur që egjiptianët ta kenë ndërtuar piramidën pikërisht në një vend të tillë?
unaza10
unaza10

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty piramida e keopsit

Mesazh  lima prej 14.10.12 10:56

piramida e keopsit ish baza e jashtetoksorve ne toke
lima
lima

ufotologji

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  djussi prej 14.10.12 16:20

Aha faktet qe ti menon kshtuu.....apo e njerze gjigantt......mund te na faktoshh kett qe thuaa.shnet
djussi
djussi

Mos pyet se cfare beri atdheu per ty, por cfare bere ti per atdheun tend.

18


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Asgardian prej 14.10.12 17:27

pa dyshim qe piramidat jane tempulle te ndertuara nga gjigandet...
spekulimet tjera jane te kota....te jeni te bindur
Asgardian
Asgardian

Nëse unë besoj në Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjë
.
Por nëse unë nuk besoj në Zot dhe Zoti ekziston unë humbas shumë.!

27


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Kush i ndertoi piramidat

Mesazh  elektronika prej 16.10.12 11:08

O Lavdim Bossi! Ku e gjen gjithe kete fantazi te shfrenuar. Komplote, mashtrime, freemason, iluminati, amerikane, muslimane, konspiracion etj. Do te te kene trembur shume qe te vogel. Te kane treguar shume perralla me kucedra, prandaj je me kaq shume fiksime.

Kur u ndertuan piramidat Islamizmi nuk kishte lindur akoma, gjithashtu as kristianizmi, prandaj ato nuk kane lidhje me asnje Fe.

Ne qofte se ti pranon qe ka pasur gjigande une do te te thosha qe keta jane alienet. Nuk e di se si i perfytyron ti alienet ndoshta sipas perrallave qe ke degjuar. Mos ju kerko njerezve te zgjohen por zgjohu vete dhe shikoje boten ashtu si eshte.

Mos ver ne qender te gjithshkaje kuranin sepse bota eshte shume me e vjeter se ky liber qe daton 1400 vjecar, kundrejt njerezimit qe numeron rreth 180 000 vjet. Dhe sa per piramidat ato nuk vihet ne dyshim qe i kane ndertuar qenie inteligjente me teknologji te avancuar qe kane pasur dije te shumta rreth ndertimit te planetit Toke. Dhe kjo inteligjence dhe teknologji nuk mund te jete tokesore pra eshte aliene (e huaj).
elektronika
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........58


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  djellushi prej 03.12.13 17:59

GJIGANDETTTT
djellushi
djellushi

aforizem

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  ijj prej 05.12.13 17:18

sot nuk mund te ndertohen me teknologjin qe kemi e jo me ateher..patjeter alienet
ijj
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

41


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Asgardian prej 05.12.13 20:03

shoh ca mesazhe ku shkruajn. se i kan ndertuar inxhinieret alien...
ahuaauahuua
shoh ca tjera ku thuhet i kan ndertuar skleverit
disa tjera ku thuhet i kan ndertuar gjigantet
disa tjera thon qe pa dyshim njerzit intelektual te botrave tjera
. blla blla blla bullshit...
.
jeni hup si pulat ne mjegull..mthe te thash kurgjo hiq
.
kjo osht pasoja e Historise se shtremberuar nga pushtetaret..!
'PO TA DINI NJEREZIT HISTORININ E VERTET TE NJERZIMIT M SHUMICA PREJ TYRE DO TE VETVRITESHIN'
Asgardian
Asgardian

Nëse unë besoj në Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjë
.
Por nëse unë nuk besoj në Zot dhe Zoti ekziston unë humbas shumë.!

27


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  ijj prej 06.12.13 12:17

artitst sipas teje kush i ndertoi?por se pari lexo per menyren e ndertimit te tyre dhe mjetet qe duhet per ndertimin e tyre??
ijj
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

41


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Asgardian prej 07.12.13 9:10

ijj shkruajti:artitst sipas teje kush i ndertoi?por se pari lexo per menyren e ndertimit te tyre dhe mjetet qe duhet per ndertimin e tyre??
Alienet . JO
sepse po te ekzistonin alienet supozojm se ata ekzisotjn. duhet ta ken nje Tokë te tyre si vendbanim.
Ne galaktiken ton akoma nuk eshte ekzistuar ndonje planet qe konsiston te ket jet.! pra sistemet prej sistemeve diellore jane aq larg sa nuk na mjaftojn 100 vjet drite me arrit tek ata nese udhetojm me shpejtesi te dirtes. pra eshtee pa mundur qe se pari te arrijn alienet.!
.
Sklleverit .JO
Sepse per ndertimin e 4 piramidave , dy tempuj madheshtor, Sfinga. dhe plot varreza tjera nentoksore. Do te duheshin mbi 2 milion skllever
dhe do te duhej mbi 50 mij Gjedhë( kafshe) qe ata te ushqeheshin ,nese ata dy milion skllever do punonin rregulisht panderprerë do te vdisnin ne munges te ujit dhe ushqimit.
.
Gjigantet. Ka mundesi
Por e kemi ni problem sepse epoka e gjiganteve qe prej profetit NUH. ka mar fund afro 15 mij vjet me parë, dhe pas permbytjes se madhe nuk mbeti me gjigant ne tokë. Kurse piramidat jane ndertuar 500 vjet para Krishtit. qe jep te kuptosh se as gjigantet nuk jane ndertuesit e tyre.
.
Ne ne ART mesojm se Parimi racional osht parimi me i mundshem dhe real. Parimi racional na meson qe mos te nxjerrim me shum pyetje sesa pergjigjeje, thjeshte 'PERGJIGJEJA ME E THJESHTE ESHTE PERGJIGJA ME E SAKT'

Sipas mendimit tim Piramidat e vjetra i kanë ndertuar Xhindet sepse ata kan fuqi jashtzakonisht te maadhe dhe intelegjence te shkelqyer, pra Egjipti ka pas magjistar te shume dhe se Pharaonet i kane angazhuar magjistaret e tyre qe me an te entiteve te nrdyshme si Xhind dhe djaj tjer, te ndertojn keto Vendbanime, me kalimin e kohes Njerezit e thjeshte i kane riparuar keto Piramida duke i dekoruar.
THESHTE ESHTE POZICIONI IM DHE MENDIMI IM.
Asgardian
Asgardian

Nëse unë besoj në Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjë
.
Por nëse unë nuk besoj në Zot dhe Zoti ekziston unë humbas shumë.!

27


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  ijj prej 07.12.13 20:30

artist vet mendimi yt se alienet e kan te pamunder te vijn ketu ne tok tregon se ne nuk dim azgje rreth asaj se qfar po ndodh ne hapsir ne dim vetem 5% rreth asaj qfar egziston ne hapsir ..shpejtsia e drites mund te vlej per ne por jo per ata kujothu..sa i perket xhindeve esht ideja me qesharake qe kam degjuar
ijj
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

41


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Asgardian prej 07.12.13 23:34

Mund te ju duket qesharak mendimi por ju e dini se me I afert eshte mendimi Im se pozicionet tjera te hamndesuara .une kam argumente ne ket qka flas kurse ju nuk keni kur thuani se I ndertuan Alienet.
Asgardian
Asgardian

Nëse unë besoj në Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjë
.
Por nëse unë nuk besoj në Zot dhe Zoti ekziston unë humbas shumë.!

27


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  ijj prej 08.12.13 12:49

i nderuar argumentet jan vet piramidat ..mos beso ti ne erresir
ijj
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

41


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Kundalini prej 14.01.14 15:47

Valet qe percjell truri i njeriut jane aq te fuqishme sa qe dhe mund te zhvendosin. Zhvillimi i ketyre ka qene shume me i madh ne ate kohe se ne ditet e sotme. Sot gjithkujt i intereson qe te tjeret te jene ne gjume. Nese ti do ishe ne galaxy do degjoje nje zhurm te thell si psh. Ommmm. Keto dhe mantra te tjera kane fuqi shume te vecanta kur gjendra pinale eshte e hapur dhe ne cfare grade ose perqindje. Per nje njeri normal ajo jo qe seshte e hapur por e mbeshtjelle dhe me nje kore nga fluoridet qe gjenden ne uje e kudo...
Kundalini
Kundalini

I am not here to prove I am God. I am here to prove YOU are God!

Paramahamsa Sri Nithyananda

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  syri i art prej 14.01.14 16:04

vetem nje gje esht e vertet ne gjith keto diskutime...se piramidat egzistojn...te tjerat jan supozime...te pakten per publikun e gjer...sod esht diqka e vertet po neser del se nuk esht,ndryshimi,vetem ky esht apsolut i vertet...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  ijj prej 14.01.14 17:12

ju qe flsini se i kan ndertuar njerzit gjikandet..se pari duhet te lexosh per ndertimin e tyre ,mjetet te cilat duhet ti ken pasur per ti ndertuar ato .Kur sod per ti ndertur duhet prani e madhe e makinerive qe arrijn te ngrijn ata gur me mija ton ,pastaj jan ato prerjet precize pa asnje devijim (ku per berjen e disa vijave qe gjenden ne to ,pastaj ato dhomat,tunelet brenda tyre)duhet te ken pasur macineri me maje diamanti per te per ato prerje (nese jene informuar).pastaj si mund te ndodh te jen ndertuar piramidat e njejta ne 2 an tj te botes kur ne at kohe njerzit skan mundur te kontaktoj prej nje kontinenti ne tjeter ..pastaj si mund te ndodh qe kto pirmaida te jen te shtrira ne parlelin e njet gjeografik.ALIENET O NJERZ qendrojn mbrama tyre dhe shum mistereve tjera ne tok ,por ne jemi aq injoranta dhe e fshehim te verteten nga vetja jon.
ijj
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

41


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Azazil prej 31.01.14 16:38

Une mendoj se i kane ndertuar popujt e meperparshem ,gjigandet,sic kemi dhe temat e tjera te prejardhjes se njerzve,mendoj se popujt para Moisiut.
Azazil
Azazil

908yughugikgiyguyg


6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Kush i konstruktoi Piramidat ? - Faqe 2 Empty Re: Kush i konstruktoi Piramidat ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi