EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aforizma rreth Astrologjisë

2 posters

Shko poshtë

Aforizma rreth Astrologjisë Empty citime rreth astrologjise

Mesazh  Admin 28.04.09 0:34

Citime rreth Astrologjise

- Një mjek pa astrologji është si njeriu pa njërin sy.
Hiparku
-Kush ka nevojë për astrologjinë? Njerëzit e zgjuar ecin para me biskotat e fatit.
Eduard Abei

-Astrologjia: bëjmë ne hulabalu mes yjeve apo ata bëjnë hulabalu këtu poshtë?
Mezon Kulei

-Një njeri i zgjuar do t'i mbizotërojë yjet e tij dhe do të ketë një ndikim më të madh mbi përmbajtjen e tij sesa të gjitha yjësitë dhe planetet e kupës së qiellit.
Xheremi Teilor

-Unë nuk besoj në astrologji. Jam Shigjetari dhe ne jemi mosbesues.
Artur C. Klark

-Astrologjia është thjesht një gisht i drejtuar realitetit.
Stiven Fores

Një fëmijë lindet në atë ditë dhe atë orë kur rrezet qiellore janë në harmoni matematike me karmën e tij individuale.
Sri Juktesuar

-Astrologjia është një ndër përpjekjet e para të bëra nga njeriu për të gjetur rregullin e fshehur mbas ose mes kaosit të turbull dhe të dukshëm që ekziston në botë.
Karen Hamaker-Xondag

-S'duhet të kemi turp të flirtojmë me zodiakun. Zodiaku ia vlen per te flirtuar.
D.H Laurence

-Kupola yjore e qiellit është në të vërtetë libri i hapur i projektimit kozmik.
Karl Jung

-S'ka varkë më të mirë se një horoskop për të ndihmuar një njeri të kalojë detin e jetës.
Varaha Mihira

-Fati ynë nuk përmbahet në yjet por në veten tonë, ne jemi vartës.
Uilliam Shekspir

-Supersticioni është për fenë si astrologjia për astronominë: vajza e çmendur e një nëne të urtë.
Volteri

-Endrat dhe parashikimet e astrologjisë, duhet të shërbejnë por për bisedë dimri rreth zjarrit.
Frensis Bekon

-Kushdo mund të bëhet një milioner, por që të bëhesh një bilioner të duhet një astrolog.
Xhon Pierpont Morgan

-Astronomia për egoistët bëhet astrologji.
Ralf Ualdo Emerson
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aforizma rreth Astrologjisë Empty Aforizma rreth Astrologjisë

Mesazh  Neo 13.08.09 12:34

Aforizma rreth Astrologjisë

"Astrologjia është një shkencë në vetvete, ndriçuese. Kam mësuar shumë prej saj dhe unë i kam shumë borxh asaj. Njohuria gjeofizike nxjerrë në pah fuqinë e yjet dhe planeteve në fatin tokësor. Nga ana tjetër, astrologjia e përforcon këtë. "
Albert Einstein

Asnjë mjek nuk është profesionist nëse ai nuk njeh bazën e astrologjisë
Hipokrati, babai i mjekësisë.

Kush ka nevojë për astrologjinë? Njerëzit e zgjuar ecin para me biskotat e fatit.
Eduard Abei

Astrologjia: bëjmë ne hulabalu mes yjeve apo ata bëjnë hulabalu këtu poshtë?
Mezon Kulei

Një njeri i zgjuar do t'i mbizotërojë yjet e tij dhe do të ketë një ndikim më të madh mbi përmbajtjen e tij sesa të gjitha yjësitë dhe planetet e kupës së qiellit.
Xheremi Teilor

Unë nuk besoj në astrologji. Jam Shigjetari dhe ne jemi mosbesues.
Artur C. Klark

Astrologjia është thjesht një gisht i drejtuar realitetit.
Stiven Fores

Një fëmijë lindet në atë ditë dhe atë orë kur rrezet qiellore janë në harmoni matematike me karmën e tij individuale.
Sri Juktesuar

Astrologjia është një ndër përpjekjet e para të bëra nga njeriu për të gjetur rregullin e fshehur mbas ose mes kaosit të turbull dhe të dukshëm që ekziston në botë.
Karen Hamaker-Xondag

S'duhet të kemi turp të flirtojmë me zodiakun. Zodiaku ia vlen per te flirtuar.
D.H Laurence

Kupola yjore e qiellit është në të vërtetë libri i hapur i projektimit kozmik.
Karl Jung

S'ka varkë më të mirë se një horoskop për të ndihmuar një njeri të kalojë detin e jetës.
Varaha Mihira

Fati ynë nuk përmbahet në yjet por në veten tonë, ne jemi vartës.
Uilliam Shekspir

Supersticioni është për fenë si astrologjia për astronominë: vajza e çmendur e një nëne të urtë.
Volteri

Endrat dhe parashikimet e astrologjisë, duhet të shërbejnë por për bisedë dimri rreth zjarrit.
Frensis Bekon

Kushdo mund të bëhet një milioner, por që të bëhesh një miliarder të duhet një astrolog.
Xhon Pierpont Morgan (miliarderi i pare)

Astronomia për egoistët bëhet astrologji.
Ralf Ualdo Emerson
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi