EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rëndësia e meditimit,kolektiv dhe individualisht.

Shko poshtë

Rëndësia e meditimit,kolektiv dhe individualisht. Empty Rëndësia e meditimit,kolektiv dhe individualisht.

Mesazh  Gjithesia Love 21.05.20 10:39

Rëndësia e meditimit.

Njerëzit janë në një zhgjimë,por procesi deri tek zhgjimi totalë është një rrugëtim sa personal aq dhe kolektivë.

Pasi mëndja njerëzore,fillon të mësoi se ka më shumë se sytë tanë përceptojnë,atëhere një perspektivë e re lind mbi mëndjen njerëzore.

Aty mëndja njerëzore fillon dhe kërkonë sa më shumë info,që disa raste janë ndihmëse dhe në disa raste janë shumë të dëshme.

Pasi truri njerëzore mëson info të reja mendon se tashi ka arritur ZHGJIMIN.

Por jo,truri njerëzorë është disbalancuarë,dhe shumë thjeshtë i manipulieshëm nga negative forces.

Prandaj ne meditojmë,nuk meditojmë se do na ndricojë sepse ne Jemi Te Ndriturë
Nuk meditojmë për tu bërë më të mëncur sepse ne Jemi...
Meditimi shërbenë si një urë që mëndja njerëzore të Pushojë,dhe gjatë këtij akti ne arrijmë avash avash të aktivizojmë veten tonë.

Sigurishtë,aktivizimi ka një tjetër procesë,ku Ne fillojmë dhe pastrojmë 'errësirën tonë'dhimbjet që i kemi shtypur sepse programimi i kolektivit nuk Lejonë t'i shprehim emocionet tona...

Ndërsa kalojmë në këtë proces kuptojmë që ne jo vetëm po pastrojmë veten por Gjithë Njerëzimin.
Sepse në jemi Një ,c'farëdo që të më ndodhë mua do të prekë ty në një farë mënyre,sepse Jemi një.

Nuk mund t'i vampirizojmë njerëzit ,që ta marrin këtë rrugëtimë,që të pastrojnë veten,vetmia gjë që mund të bëjmë është Pastrimi I Vetëvetes sonë,dhe kontributi që mund t'i bëjmë kolektivit,në mënyrë emergjitike.

Gjërat nuk zhgjidhen verbalisht,por Energjitikisht.(Një shëmbull praktikë,Teatri:Nuk u prishë sepse ishte kalburë,por u prishë që të shkatërronte kolektivin e Shqipërisë.Si do thoni ju?Mjaftonë të shihni si njerëzit po zihen mes tyre Duhej apo S'duhej të prishej,dhe më pas uluni meditoni dhe do ndjeni ç'farë atmosfere ndodhemi.

Prandaj gjërat s'janë verbale,por ENERGJITIKE

Shumë besoi kanë pytur veten
Pse ka mbyllur Gjithësia postimet?
Sepse me gjthë respektin për ju gjithë por nëse dikush fillonë dhe postonë postime që janë Jo të vërteta,jo vetëm ka ulur frekuencat e veta,por vampirizonë ata që janë pjesë e këtij grupi,dhe unë s'mund ta toleroi këtë gjë.
Sidomos kur shumica prej jush janë në hapat e para të rrugëtimit.

Nuk mund të rri të vampirizoi njerëzit pastaj duke ju fshirë postimet që janë lower energjit.

Por ajo që unë dhe ju gjithë mund të kontriboni për të rritur energjitë e Shqipërisë,dhe plantit,është nëpërmjetë Meditimit.

Meditimi dhe përdorimi i energjive është elementare,për planetin tonë që të krijojë ENERGJI me frekuenca të larta.

Ndërsa ne meditojmë me një qëllimë ne pastrojme energjitë që negative force na bombardojnë ç'do sec.

Psh nëse negative forces propagojnë se neser do bjeri shi,atëhere ne Light Love energji që Ne Jemi themi Jo neser do jet diellë dhe jemi 2,4,100 veta që mendojmë në këtë mendim,atehere projektimi i negative forces ndryshon.

Praktikoheni me veten tuaj kur shihni re dhe thoni:Le të mos ket më re . Dielli te ndricojë në qiellin e paster.

Dhe shikoni rezultatet.

Kaq shumë i rëndësishëm është,në faktë është e gjithë ekzistenca bazuarë në këtë teknikë.

Duhet të funksionojmë si kolektiv ,jo individualisht,dhe energjite tona ndihmojne  ata qe s'jane zhjuare te zhgjohen,forcat e drites te kene aksese me shume sepse atyre ju duhet Aprovimi i kolektivit te Shqiperise per te na ndihmuare (nese ata shohim qe njerezit jane te lumtur me kete jet ata nuk nderhyjne,ligjiet e universit jane qe nese nuk kerkon nuk te jepet ndihme.)Pra ne jemi celsi kyc i shpetimit te vetevetes,nuk do vijne ata ta bejne nese Ne vete nuk marrim pergjisite tona si individualisht edhe kolektivisht per planetin tone dhe veten tone.

Menyra me thjeshte eshte ky meditim që po mundohem të organizoj me Ju .

Dmth edhe zhgjojmë njerezit(jo verbalisht duke ju then :Hë akoma se di ti cfare jane chakrat,ouu ti s'vlenë të flitet,apo kta s'janë zhjuare akoma të prapambeturit,JO kjo është vampirizëm,shkaterrim,mos respektim)por energjitikishte,duke medituarë për të ngriturë,energjitë e Shqipërisë,energjia e Dashurisë i zhjon avash avash embel ata dhe keshtu nuk krijojme disbalancime mes njeri-tjetrit ,dhe respektojme gjithe ne rrugetimin e tyre.

Ju faleminderit.:heart:

Ju ftoi tē meditojmë së bashku.https://www.facebook.com/groups/671372287026952/?ref=share
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi