EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EGZISTENCA E NJERIUT !

Shko poshtë

EGZISTENCA E NJERIUT ! Empty EGZISTENCA E NJERIUT !

Mesazh  + prej 25.04.19 10:31

Pershendetje ,I kam lexuar pothuajse te gjitha pyetjet dhe temat ne kete forum jan interesante disa,Kisha vetem nje pyetje. Pse egziston njeriu,dhe nese ka ndonje pergjigje ne mendjen e dikujt per cfare arsye jemi lindur dhe vdesim,mesa kuptoj un ky eshte nje cikel,por prap lind pyetja ne ket cikel per cfare egziston ky cikel,eshte shume interesate jeta e njeriut sepse mund te gjejme shume pergjigje por asnje pergjigje nuk eshte egzakt,eshte shume interesate sepse lexova dhe per syrin e tret ketu ne kete forum pavaresisht se e kam eksploruar shume kete vetin e syrit te trete qe per dike eshte reale e per dike tjeter qesharake,por per mendimin tim nga te gjitha fete kur hyjn ne falje apo lutje futen ne rrugen e meditimit apo provokimin ngacmimin e syrit te trete dhe kjo eshte interesante per mendimin tim,prandaj me lind pyetja qe pse jemi dhe me rradhe, ka pergjigje por ska asnje pergjigje egzakte thjesht duhet te biem dakord me enen ton dhe nuk duhet te gjikojm sepse eshte budallalluk te gjykosh.ju pershendes dhe do ishte kenaqesi te lexoja pergjigjet apo mendimet tuaja .
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi