EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mjekesia e shek XX

Shko poshtë

Mjekesia e shek XX Empty Mjekesia e shek XX

Mesazh  Pansophia prej 24.10.18 22:21

Veshje mbrojtese e nje infermiere ne radiologji(1918)
Mjekesia e shek XX 210

Trajtimi i rakitizmit nepermjet nxirjes gjate muajve te dimrit (1925)
Mjekesia e shek XX 310

Dr. Lewis Sayre duke trajtuar skoliozen, dhe kontrolluar kurbaturen e kolones vertebrore
Mjekesia e shek XX 410

Aparati i Dr Clark, ne 1878, nje nder me te cuditshme dhe me pak praktike per trajtimin e skoliozes
Mjekesia e shek XX 510

Nje defibrilator i hershem, 1940
Mjekesia e shek XX 610

Fizioterapi
Mjekesia e shek XX 710

Gjate nje procedure kirurgjikale, 1855
Mjekesia e shek XX 810

Nje model anatomik i nje gruaje shtatzene, ne menyre qe mjeket te mos perdornin nje grua te vertete. Arkivoli simbolizon qe vetem trupat e te vdekurve mund te perdoren per studim,1680
Mjekesia e shek XX 910

Karrige lindjeje, 1750
Mjekesia e shek XX 1010

Karrige me rrota per invalide, 1915
Mjekesia e shek XX 1110

Uje sherues radioaktiv, 1928
Mjekesia e shek XX 1210

Kembe prostetike, 1890
Mjekesia e shek XX 1310

Dore prostetike, 1800
Mjekesia e shek XX 1410

Aparat per te semuret me poliomelit, 1950
Mjekesia e shek XX 1510

Heroine mjekesore, e prodhuar dhe e shitur nga Bayer, 1890
Mjekesia e shek XX 1610

Kokaine per dhimbjen e dhembit
Mjekesia e shek XX 1710

Nje kavanoz per shushunjat
Mjekesia e shek XX 1810

Jeralyn C
avatar
Pansophia

90


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi