EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper?

Shko poshtë

Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper? Empty Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper?

Mesazh  Pansophia prej 04.08.18 21:49

"Nqs dikush kerkon te sfidoje frikat e tij, ai duhet te jete i lumtur"

Zgjidhni nje nga alternativat qe ju sjell me teper frike.

Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper? Opera_10

1-Nqs zgjidhni shtepine e braktisur, jeni nje njeri shume i zgjuar dhe analitik, dhe jeni i afte te shihni gjerat ashtu sic jane. Vlerat tuaja jane ato qe jane me te rendesishme per ju dhe prisni te njejten gje edhe nga te tjeret. Muri i veshur me leter tregon se ju keni perreth mure te larta emocionale dhe shpirterore, cka e ben te veshtire per te tjeret te arrijne te hyjne ne marredhenie me ju.
Sidoqofte, drita eshte nje shenje qe ju doni t'i rrezoni keto mure, te pakten per disa persona te afert dhe miq te vertete. Thesari qe po kerkoni eshte te arrini kenaqesine emocionale, dhe ajo cfare doni eshte te lidheni me dike emocionalisht dhe jo thjesht intelektualisht.

2-Shkallet qe te cojne ne bodrum apo papafingo tregojne se jeni nje shpirt i lire dhe ju pelqen te jetoni jeten ne maksimum. Kjo foto simbolizon friken e te qenurit i varrosur, friken nga vdekja dhe e panjohura.
Thesari qe po kerkoni eshte shendeti i mire, keshtu qe duhet te hani me mire, te ushtroheni dhe te kujdeseni per veten. Gjithsesi ju mendoni teper, e doni jeten,veten dhe patjeter do e gjeni thesarin.

3-Nqs zgjidhni guven ne akull, ka mundesi qe ju te keni qene per nje kohe te gjate ne kerkim te nje ngrohtesie emocionale. Ju keni frike nga ndjenjat si deshperimi dhe zhgenjimi, keshtu qe preferoni te rrini vetem.
Gjithsesi, do te thote qe ka mundesi edhe qe ju jeni duke kaluar nje periudhe te bukur ne jeten tuaj dhe qe keni kuptuar cfare doni dhe cfare ju jep gezim. Jeni njeri me vlera dhe respektoni pavaresine dhe lirine. Thesari qe po kerkoni eshte dashuria, romantike dhe platonike.

4-Nqs kjo shtepi e vjeter eshte makthi juaj me i tmerrshem do te thote qe ju jeni nje njeri bujar dhe gjithmone kujdeseni per te tjeret. Jeni nje njeri besnik dhe i ndershem, por jo te gjithe e vleresojne kete. Shtepia eshte simbol i dashurise dhe sigurise, keshtu qe ta shohesh ate te prishur nenkupton rrenim.
Te kesht frike shtepine dmth qe thesari qe kerkoni eshte pasuria. Ju e dini qe per ta patur kete duhet te punoni shume. SIdoqofte, s'duhet te harroni qe njerezit qe doni nuk kane nevoje per objektet materiale por per kujdesin dhe mbeshtetin tend.

5-Te paturit frike per te hyre ne tunel tregon qe duhet te kontrolloni emocionet tuaja. Emocionalisht jeni inteligjent dhe i zgjuar. Uji tregon qe mendja juaj duhet te qartesohet per te kuptuar me mire mendimet.
Duhet te ndaloni se shqetesuari per problemet tuaja dhe te filloni te kerkoni per zgjidhje. Thesari qe kerkoni eshte vetbesimi, dhe qe te zgjidhni problemet duhet te shprehni ndjenjat. Mos harroni qe ne fund te tunelit, gjerat behen me te qarta.

6-Te paturit frike nga dera me zinxhire nenkupton disa gjera: ngjyra blu eshte ngjyra e qiellit dhe shpreh stabilitetin. Jeni produktiv dhe arrini cdo qellim qe i vini vetes.
Jeni krijues dhe i afte te zgjidhni problemet dhe nje lider i mire. Thesari qe kerkoni eshte rehatia. Nuk duhet t'i perkushtoheni shume punes, por duhet te pushoni dhe te shijoni gjerat me te thjeshta ne jete.
avatar
Pansophia

90


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper? Empty Re: Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper?

Mesazh  TOASTY prej 08.08.18 14:02

PER TESTIN: ME FRIKESON VETEM FOTOJA E 2. DUKET SI PIRAMIDE.
TOASTY
TOASTY

Sicko Sicko Sicko Sicko


Bingo Bingo ULALA

16


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper? Empty Re: Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper?

Mesazh  hngel2 prej 09.09.18 19:19

Te asnjera nuk do te kisha hy,te gjitha
avatar
hngel2

12


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper? Empty Re: Test personaliteti: Cila dere ju frikeson me teper?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi