Alienët kanë ekzistuar para njerzve në Univers

Shko poshtë

Alienët kanë ekzistuar para njerzve në Univers Empty Alienët kanë ekzistuar para njerzve në Univers

Mesazh  Berti69 prej 29.07.14 23:02

Qeniet njerëzore mund të kenë ardhur vonë në universin e mbushur me jashtëtokësorë, bëhet e ditur përmes teorisë së re. Astrofizikanti i Universitetit të Harvardit, Abraham Loeb beson se eksoplanetët u ngrohën nga rrezatimi pas bing bang-ut dhe se jeta kishte ekzistuar para 15 milionë vjetëve .

Alienët kanë ekzistuar para njerzve në Univers 011

Provat e hershme të jetës në Tokë që janë gjetur deri më tani datojnë nga 3.8 miliardë jetë më parë, rreth 700 milionë vjet pas formimit të planetit tonë. “Kur universi ishte 15 milionë vjet i vjetër, gjithësia kishte një temperaturë të verës që kemi ne në Tokë”, ka thënë ai për Space.com.

Nëse planetët shkëmbor kanë ekzistuar në atë epokë, atëherë CMB-ja mund të mbante sipërfaqen e tyre të ngrohtë edhe nëse ata nuk kanë “banuar” në një zonë rreth yllit të tyre siç e ka toka diellin”. Historia e rrezatimit kozmik (CMB) ishte e pranishme në çdo pjesë të universit.

Por ekspertët tani kanë fokusuar hulumtimet e tyre për jetë në zonat rreth yjeve të njohura si “zona të thesarit të fshehur”. Këto zona konsiderohen të kenë distancën e duhur nga yjet për ujë likuid, para-rekuizit për jetë. Planetët e para pas teorisë së big bangut mund të jenë ngrohur me CMB dhe kjo sipas Loebit argumenton se në plenetet ka pasur ujë për disa miliona vjet.

Ai ka thënë se një mënyrë e testimit të teorisë së tij është duke kërkuar në Rrugën e Qumështit për planetët që rrotullohen rreth yjeve që nuk kanë elemente të rënda, të cilat do të ishin pasqyrë e planetëve të hershme.
Berti69
Berti69

"Si është lartë, ashtu është edhe poshtë, e si është poshtë, ashtu është edhe lart"


434


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Alienët kanë ekzistuar para njerzve në Univers Empty Re: Alienët kanë ekzistuar para njerzve në Univers

Mesazh  DaniEL prej 02.08.14 22:46

Ceshte Zona 51 ? Cjane teorite konspirative ? Po per bomben atomike qe shpertheu ne hiroshime nga ishte nga Alienet sepse njerzit nuk dinin gje deri sa shpertheu apo jo ? Po CIA, UDB, KGB, FSB, BIA cjane edhe keto nga alinet dhe ufot kan ardhur???
DaniEL
DaniEL

Yahushua HaMashiach është : `` Udha, e Vërteta dhe Jeta; do ta njihni të Vërtetën dhe e Vërteta do t`ju bëjë të Lirë``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

46


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi