EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nuk është fantazmë, por mamaja ime

Shko poshtë

Nuk është fantazmë, por mamaja ime Empty Nuk është fantazmë, por mamaja ime

Mesazh  Odin prej 17.05.14 11:35

Nuk është fantazmë, por mamaja ime 3782820
Nicola Ford eshte nje 36 vjeçare e cila mendon se shpirti i se emes gjendet ende ne shtepine e saj.


Ajo ka hasur nje seri ngjarjesh te pashpjegueshme si ndezja e televizorit, renia e qirinjve nga shandanet, dhe levizja e disa engjejve dekorative prej qelqi prej dhomes se saj, pavaresisht se dera ka qene e mbyllur.

Ajo gjithashtu shikon hije te çuditshme nga cepi i syve të saj.

Megjithatë, pavarësisht se duket drithëruese, Nicola nuk beson se shtëpia e saj është nen ndikimin e një shpirt të lig - dhe se ajo mendon se kjo është vetëm mamaja e saj që mban nje ende "nje sy" mbi të.

"Fakti që nëna ime ishte shumë shpirtërore dhe besonte në vetë shpirtrat më bën të mendoj se ky është i saj."

Nicola, i cili jeton në Hutton, shtoi se: "Më duket ngushëlluese pasi nuk eshte se kam ndonje eksperience te keqe -  nuk është se me fluturojne gjëra nëpër dhomë dhe ato te perpiqen per te me goditur mua.

" Gjerat e mia thjesht zhvendosen".

"Nëse kjo nuk është mamaja ime atëherë është vetëm dikush tjetër duke u përpjekur të më lere te kuptoj se ato ekzistojne".

Nicola, një punjëse sociale, ka jetuar në shtëpinë e saj për gati nëntë vjet, por eksperienca e saj paranormale filloi vetëm pas vdekjes së nënës së saj, që vdiq, ne moshen 63, në korrik të vitit 2008.

Gjëra të çuditshme kanë ndodhur edhe ne shtepine e djalit te saj Robbie, 16, dhe maces se saj gjashte vjecare te quajtur FiFi.

"Kur nëna vdiq Robbie pasur disa përvoja mjaft negative," tha Nicola, i cili gjithashtu punon me kohë të pjesshme në Boutique mobilje franceze Tremujori në Crown Street.

Macja ështe gjithnjë në kerkim të diçkaje qe ne nuk mund ta shohim."

Ajo shtoi: "Çfarë po ndodh këtu është paranormale. Unë nuk mund të shpjegojë se si këto gjëra ndodhin."

Nicola tha në përfundimin se: "Unë besoj se ka një jetë te përtejme, por unë nuk e di se si njerëzit arrijnë aty."
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi