EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si të mbrohemi nga Magjitë ose Syri i keq

Shko poshtë

Si të mbrohemi nga Magjitë ose Syri i keq Empty Si të mbrohemi nga Magjitë ose Syri i keq

Mesazh  Magus prej 03.05.14 21:06

Si të mbrohemi nga Magjitë ose Syri i keq A1056210


1.

Bëni katër frymëmarrje të thella për të grumbulluar Energji Pranike me mënyrën e zakonshme.


2.

Përfytyroni se si Prana e fuqishme del nga koka juaj duke formuar mbi të një rreth të bardhë shumë të madh.
Përfytyroni sikur ky rreth është një pengesë e plotë ndaj të gjitha vibrimeve negative.
Përfytyroni veten tuaj të mbështjellë nga ky rreth i mrekullueshëm drite.
Përfytyroni sikur trupi juaj ndodhet në një gjëndje të plotë rrezatimi, shëndeti dhe tërësie.
Përfytyroni veten tuaj të shëndetshëm, të lumtur dhe tërë gjallëri.


3.

Tani thoni "Unë jam plotësisht i mbrojtur në këtë çast dhe gjatë të gjithë ditës.
Unë jam i fortë, i lumtur dhe i shëndetshëm.
Asgjë e keqe nuk mund të më preki mua.
Unë jam totalisht i sigurtë brënda këtij rrethi të madh, të pastër dhe mbrojtës drite.
Unë urdhëroj që mbrojtja dhe lumturia totale të jenë të miat, tani dhe përgjithmonë. Ashtu u bëftë!".
I thoni këto me dëshirë, forcë dhe besim.


4.

Mbyllni sytë.
Pas disa sekondash thoni:
"Të falenderoj, o Zot Hyjnor, për ndihmën dhe bashkëpunimin tënd".


Pas këtij rituali do të ndjeheni mjaft në formë dhe i frymëzuar. Ju keni veshur veten tuaj me një armur mbrojtëse të fuqishme psiqike që do t'ju mbrojë natën dhe ditën. Për të qënë më efektive bëjeni këtë ritual çdo ditë. Në këtë mënyrë do të jeni përjetësisht i mbrojtur dhe i sigurtë.


Nga Julia Sanderson
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.101


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi