EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Projektimi i ndërgjegjes te një gjallesë

Shko poshtë

Projektimi i ndërgjegjes te një gjallesë  Empty Projektimi i ndërgjegjes te një gjallesë

Mesazh  Admin prej 08.02.14 15:21

Projektimi i ndërgjegjes te një gjallesë

Uluni dhe të keni një qëndrim të rehatshëm, imagjinoni se ju jeni duke marrë formën e një kafshe. Mundohuni të keni pikërisht këtë ndjesi e të qenit si ajo. Ju mendërisht e merrni formën e kafshës dhe ndërtoni imagjinatën tuaj, pastaj merrni informatat e nevojshme.

Pas kësaj, përpiquni për të marrë formën e një njeriu, të zgjedhur nga ju. Paramendoni sikur të jeni ai person, dhe të jeni i hapur për të ndjerë atë që ai ndjen, atë që ai mendon.

Fillimisht kjo është një ushtrim imagjinate, por pastaj ju do të merrni informacione të vërteta. Kjo është një portë e hapur drejt telepatisë dhe ndjeshmërisë.

Me këtë metodë ju mund të lexoni mendjen dhe të ndikoni te të tjerët.

Koha ideale: të paktën 10 ose 15 min.
avatar
Admin

1132


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Projektimi i ndërgjegjes te një gjallesë  Empty Re: Projektimi i ndërgjegjes te një gjallesë

Mesazh  55 prej 09.02.14 10:20

Kte qe po lexoj e kam lexuar te Franz Bardon-Qe e jep qe nga fillimi keto gjera-Ne librin Initiation into Hermetics-ose me titullin origjinal Rruga drejt adeptit te vertet. E kane quajtur Initiation jo sepse eshte nje ritual por sepse kjo eshte fillimi i nje jete te re qe ju duhet te merrni per te nisur ne te, Une ushtrimet e Franz Bardon i bej zakonisht nje ore e gjysem. Ulur kembkryq ose ne ndonje karrige me syte mbyllur.

Qe te lexosh medimet e dikujt duhet se pari te dish nese ke vete shpirt dhe me pas te lexosh ate te tjeret, Kohet e fundi shpirtit po i japin shume terma te reja ne keto lloj literaturash psh Trup Drite. Per te lexuar mendime e dikujt e gjeni po ne kete liber. Ndonjehere kam vene re qe ngaterrohet Telepatia me fenomenin e leximit te mendimeve.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


76


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi