Isis dhe 7 akrepet.

Shko poshtë

Isis dhe 7 akrepet. Empty Isis dhe 7 akrepet.

Mesazh  Ariu prej 29.12.13 18:19

Sa here Isisi linte Horusin dhe largohej nga mocali ku fshiheshin shoqerohej nga 7 akrep.
3 prej akrepeve i paraprinin asaj duke u siguruar qe rruga ishte e lire.Ata ishin Petet,Tjetet dhe Matet.
Anes saj rrinin Mesetet dhe Mesetetef.Nga pas qendronin Tefen dhe Befen,te cilet siguroheshin qe asaj nuk i mungonte gje.
Cdo nate,Isis lajmeronte bashkeudhetarete saj qe te ishin shume te kujdesshem ne menyre qe te mos lameronin Sethin per vendndodhjen e tyre.Gjithashtu u thoshte te mos u flisnin askujt qe takonin rruges.
Nje dite Isis po udhetonte drejt qytetit te Dy Motrave i cili ndodhej ne Delten e Nilit.Nje grua e pasur e pa karvanin misterioz dhe e mbylli deren rrufeshem.Akrepet u inatosen nga sjellja e saj e pakulturuar dhe vendosen ti jepnin nje mesim te mire.
Keshtu 6 akrepe mblodhen helmin e tyre dhe ja dhane ate Tefenit i cili mbushi thumbin e tij me te 6 helmet duke perfshire edhe te tijin.Kokteji i helmeve ishte gati.

Nderkohe nje fshatare e thjeshte u ofroi strehe mysafireve te cuditshem.Megjithate inati i tyre nuk u zbut.Keshtu Tefen doli jashte fshehurazi,shkoi ne shtpine e pasanikes u fut fshehtas poshte deres dhe pickoi djalin e saj.
E lemerisur pasanikja sillej rreth vendit duke therritur per ndihme,pasi djali ishte gati ne te vdekur.\
Isis degjoi qarjet e gruas,pavaresisht mungeses se respektit te gruas Isis nuk mund te mbante ne ndergjegjjen e saj vdekjen e nje femije te pafajshem.Isis mori djalin ne krahet e saj dhe shqiptoi fjalet e magjishme.Ajo i therriti me ze te larte emrat e akrepeve dhe ne kete menyre i nenshtroi ata.keshtu helmi i akrepeve i 7-fishuar i be i pademshem per djalin.

Pasanikja u turperua nga sjellja e pakuptimte e Isisdhe ofroi gjithe pasurine e saj per Isis dhe vajzen qe e strehoi ate.

Isis dhe 7 akrepet. Tumblr_mx3e8b7a621rzim2co1_500
Ariu
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

57


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi